مرکز خرید کابل برق سفید

مرکز خرید کابل برق سفید در یک قدمی شماست! اطلاعات مفیدی را پیرامون مشخصات فنی، استاندارد و سایزهای این کابل در ادامه مطالعه میفرمایید.

کابل برق سفید چیست؟

منظور از این عنوان، بیان رنگ روکش نهایی و بیرونی کابل است. در کابلهای برق، رنگ مشکی رایجترین و پر تکرارترین رنگ برای روکش یا غلاف میباشد. افزون بر مشکی، کابلهایی با رنگهای دیگر مانند قرمز، طوسی و سفید نیز وجود دارند. بنابراین، کابلهای برق سفید به آن گروه از کابلها میگوییم که روکش نهایی آنها سپید رنگ است.

چرا رنگ سفید؟

کابل افشان کیسه ای

شاید برخی از مخاطبین به این پرسش بیندیشند که رنگ روکش کابلهای برق چه اهمیت و تأثیراتی خواهد داشت؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که دو نکته وجود دارد.

موضوع نخست، تأثیر رنگ و آمیزه های به کار رفته در ساخت روکش کابلهای برق بر چگونگی رفتار فیزیکی، حرارتی و شیمیایی آن است. مثلاً برای کابلهایی که در برابر تابش مستقیم آفتاب قرار میگیرند، بیشتر از رنگ روکش مشکی استفاده میشود. یا رنگ قرمز رفتار حرارتی بهتری دارد و در کاربردهای مقاوم در برابر گرما و فایر رزیستنت، اکثراً کابل قرمز رنگ خواهد بود.

نکته دوم، بُعد زیبایی در کابلکشی خواهد بود. برای مثال، کابلهایی که در تجهیزات روشنایی به کار میروند یا کابلهای رابط وسایل الکتریکی آشپزخانه، چنانچه رنگ یکسان و مشابهی با وسایل مرتبط داشته باشند، زیباتر دیده خواهند شد. از آنجایی که رنگ سقف و دیوارها که در پس زمینه چراغها قرار میگیرند و نیز رنگ بدنه بسیاری از وسایل برقی یاد شده سفید یا طیفهای نزدیک به سفید هستند، کابل برق سفید رنگ یک گزینه مطلوب برای آنها به شمار خواهد رفت.

انواع کابل برق سفید

کابل برق 0.5*2

با توجه به کاربردهایی که برای این دسته از کابلهای برق بیان کردیم، معمولاً کابلهایی که با رنگ روکش سپید تولید میشوند دارای سایز پایین و مناسب استفاده در فضای داخل ساختمان هستند.

بر این اساس انواع و سایزهای رایج کابلهای برق سپید رنگ که در تولیدات جاری قرار داشته و پر فروش میباشند عبارتند از:

  • افشان مسی گرد 0.5×2 میلیمتر مربع
  • افشان مسی گرد 0.75×2 میلیمتر مربع
  • انعطاف پذیر مسی تخت 0.5×2 mm²
  • کابل افشان مسی تخت 0.75×2 mm²
  • کابل مسی افشان فلت 1×2 میلیمتر مربع
  • افشان تخت مسی 1.5×2 میلی متر مربع
  • کابل افشان مسی تخت 2.5×2 mm²

این کابلها با رسانای مس خالص افشان کلاس پنج تولید میشوند. جنس عایق و روکش کابلها PVC میباشد. رنگ عایق رشته ها آبی و مشکی یا آبی و قهوه ای و رنگ روکش نهایی سپید خواهد بود. IEC 60227-5 و INSO 607-5 استانداردهایی هستند که برای تولید این کابلها مورد استناد قرار میگیرند. ولتاژ اسمی کابلهای سایز 0.5 برابر با 300/300 ولت و برای کابلهای 0.75، 1، 1.5 و 2.5 برابر با 300/500 ولت است. بسته بندی رایج این محصولات، کلافهای یکصد متری میباشد.

افزون بر سایزهایی که گفته شد، دیگر رنجها مانند کابل گرد 0.75×2، 1×2 و 1.5×2 نیز مطابق سفارش مشتریان با رنگ روکش سفید قابل تولید یا تأمین خواهند بود.

همچنین سیم برق سفید دو رشته (سیم نایلون) نیز در سایزهای مشابه ارائه میگردد. گرچه این محصول در گروه کابلها تعریف نمیشود؛ اما از نظر رنگ با کابلهای مزبور دارای نقطه اشتراک خواهد بود.

خرید کابل برق سفید

کابل سفید دو رشته

همه انواع کابلهایی که خدمت شما معرفی شدند از تولیدات مرغوب و نمونه در این مرکز خرید عرضه میگردند. از طریق ارتباط آسان با واحد فروش میتوانید ضمن دریافت اطلاعات بیشتر، از قیمت کابلهای برق سپید رنگ مدنظرتان آگاه شوید و درخواست خرید را ثبت بفرمایید.

مشاوره در انتخاب محصول و خرید انواع سیم و کابل به آسانی امکانپذیر شده است و موانعی مانند دور بودن از مراکز اصلی تأمین و توزیع برای مشتریان برچیده شده اند. این ویژگی، سهولت و اطمینان از خرید را برای مشتریان به ارمغان میاورد.