انواع کابل قرمز رنگ

آیا میدانید چه کابلهایی با رنگ روکش قرمز تولید میشوند؟ اگر مایلید با انواع کابل قرمز رنگ آشنا شده و کابل مناسب را تهیه نمایید، با ما باشید.

انتخاب رنگها برای روکش کابلها

همانطور که میدانید، اکثراً در استانداردهای تولید کابلها، الزامی برای به کار بردن رنگی خاص در روکش آنها نیامده است. در حقیقت، پرداختن به رنگ در متن استاندارد کابلهای برق، تلفن، شبکه و مانند آن، مربوط به رنگ عایق رشته های آنهاست، نه روکش نهایی.

با این توضیح، انتخاب رنگ روکش کابلها میتواند با توجه به نکاتی مانند ویژگیهای طبیعی هر رنگ و تناسب آن با کاربرد کابلها، ایجاد تمایز میان کابلها و یا درخواست مشتریان صورت بگیرد. قبلاً از طریق همین وبسایت، اطلاعاتی راجع به انواع کابل آبی رنگ با مخاطبین و مشتریان گرامی به اشتراک گذارده بودیم. حالا به سراغ کابلهای قرمز رنگ میرویم.

کابل با روکش قرمز رنگ

انواع کابل قرمز رنگ

در اینجا فهرستی از کابلهایی را به نمایش میگذاریم که استفاده از رنگ قرمز برای روکش نهایی آنها، انتخاب نخست بسیاری از تولید کنندگان است و یا این رنگ، یکی از رنگهای قابل سفارش خواهد بود:

  • کابلهای برق و کنترل سیلیکونی مقاوم در برابر حرارت، کابلهای برق و ابزار دقیق مقاوم در برابر آتش و کابلهای اعلام حریق. انتخاب رنگ روکش از گروه رنگهای قرمز به دلیل رفتار بهتر حرارتی، برای این کابلها رایج است.
  • کابل سولار یا کابل برق DC که با روکش در رنگهای قرمز و مشکی یا آبی تولید میشوند. با این کار، تمایز رشته مثبت و منفی به آسانی امکانپذیر خواهد بود.
  • کابلهای قدرت فشار متوسط مانند 10، 20 و 30 کیلوولت مسی یا آلومینیومی که انتخاب رنگ قرمز برای روکش PVC یا LSZH آنها در ایران و بسیاری از مناطق مانند کشورهای اروپایی، متداول است.
  • کابل های LAN با هدف تمایز در محلهایی که با تعدد کابلها رو به روست (مانند دیتاسنترها) میتوان از رنگهای گوناگون برای روکششان استفاده نمود.
  • برخی از کابلهای سیگنالینگ در خطوط ریلی و مترو

تهیه کابل با رنگ روکش قرمز

برای خرید یا سفارش کابلهای معرفی شده با روکش به رنگ قرمز، کافیست که با واحد فروش مجموعه نامیرا کابل ارتباط برقرار فرمایید. توضیحات تکمیلی پیرامون مشخصات کابلها، اعلام موجودی یا گفت و گو برای ثبت سفارش و پیشنهاد قیمت، از مسیر همین ارتباط و مذاکرات، تبادل خواهد شد.

📞