فروش کابل با عایق و روکش ترموپلاستیک

واژه های کابل ترموپلاستیک یا کابل برق با عایق و روکش ترموپلاستیک که در لیستهای خرید شرکتها می آیند به چه معنا هستند و چگونه میتوان به مرکز فروش جامع این کابلها دسترسی پیدا نمود؟

یکی از شاخصه ها یا فاکتورها برای ایجاد تمایز و دسته بندی کابلها به ویژه کابلهای برق، جنس عایق و روکش به کار رفته در آنهاست. علاوه بر دسته بندی، مشخصات ماده و آمیزه های مورد استفاده در ساخت عایق و روکش کابلها، نقشی تعیین کننده در نوع کاربری و شرایط نصب و بهره برداری از کابل دارند.

عایق و روکش ترموپلاستیک چیست؟

ساختار مواد ترموپلاستیک

موادی که تحت عنوان ترموپلاستیک یا گرمانرم معرفی میگردند، به وفور در تولید عایق و روکش سیم و کابلهای برق و کنترل به کار گرفته میشوند. ترموپلاستیک ها با حرارت دیدن نرم شده و پس از سرد شدن به شکل دلخواه طراحان در می آیند. بر خلاف ترموستها و الاستومرها (مثل لاستیک و سیلیکون)، مواد ترموپلاستیک را به دفعات میتوانیم گرما داده یا شکلشان را تغییر دهیم.

عایق پر کاربرد پی وی سی (PVC) معروف ترین ماده ترموپلاستیک در صنعت سیم و کابل است. PE (پلی اتیلن) هم از دیگر ترموپلاستیکهای مورد استفاده در ساخت روکش کابل برق به شمار میرود.

ویژگی های کابل ترموپلاستیک

 • فرآیند تولید آسانتر
 • قیمت پایین تر نسبت به بسیاری از کابلها با عایق و روکشهای ترموست
 • معمولاً چگالی و وزن کمتری دارند
 • رنگ پذیری بسیار مناسبی دارند
 • از پایداری خوبی در برابر عوامل محیطی برخوردارند
 • طول عمر بالایی دارند

انواع کابل برق با روکش گرمانرم

کابل ترموپلاستیک

از مواد گرمانرم یا ترموپلاستیک میتوان در ساخت روکش نهایی انواع کابل برق استفاده نمود. در اینجا به برخی از آنها اشاره میشود:

 1. کابلهای افشان سبک و معمولی با عایق و روکش ترموپلاستیک
 2. کابل مفتولی سبک و زمینی با عایق و روکش گرمانرم
 3. کابلهای فشار ضعیف آلومینیومی با عایق یا روکش گرمانرم
 4. کابلهای LV زره دار با روکش نهایی ترموپلاستیک
 5. کابل فشار متوسط آلومینیومی و مسی با روکش نهایی ترموپلاستیک

گفتنیست که از آمیزه های ترموپلاستیک در تولید کابلهای فرمان و مخابراتی نیز استفاده فراوانی میشود.

فروش کابل ترموپلاستیک

کابل با روکش ترموپلاستیک

با توجه به کاربرد و تقاضای بالای انواع کابل با روکش ترموپلاستیک، فروش این محصولات در صدر برنامه های دپارتمان فروش قرار دارد. برای انتخاب محصول مناسب میتوانید از خدمات مشاوره خرید بهره مند شوید. سفارشهای خود را با ما در میان بگذارید.