تحلیل صنعت سیم و کابل ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

مشکل کجاست؟صنعت سیم و کابل چگونه آسیب می بیند؟تحلیل صنعت سیم و کابل و دلایل رشد کم آنصنعت سیم و کابل چگونه رشد می کند؟

در این مقاله نگاهی خواهیم داشت بر صنعت سیم و کابل ایران و آسیب های و رویکردها را مرور کرده و راهکار برون رفت از رکود و افزایش بازدهی را ارائه خواهیم نمود. با تحلیل صنعت سیم و کابل از منظر تجاری با شما هستیم.

تحلیل صنعت سیم و کابل

صحبت از تحلیل که می شود، ذهن ها به سمت آمار و ارقام و نمودار و امثالهم می رود؛ اما ما در این مقاله چنین قصدی نداریم. نگاه ما یک نگاه مبتنی بر اصول بازاریابی و فروش است و تجربیات و آموخته های خود در این عرصه را ارائه می نماییم. این نکته را همین اول کلام خدمت شما عرض کردیم که مسیر مشخص شود و بدانید که صحبت بر سر چیست و به کجا خواهیم رسید.

مشکل کجاست؟

مسئله صنعت سیم و کابل

برای ارائه راهکار و حل یک مسئله، گام اول شناخت خود مسئله است. در ایران بر موضوع تولید و رونق تولید تاکید شده است. این تاکید را ما هم درست می دانیم و با آن موافق هستیم. دلیل این تایید هم، اخباریست که از پیشوایان ما به دستمان رسیده است و صنعت و تجارت مورد تایید آن بزرگواران بوده است. اگر نگاه تاریخی هم داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که ثروت ها و رونق اقتصادی نتیجه رشد صنعتگران، تجار، کشاورزان و دامداران و به تبع آن رشد تولید و تجارت بوده است.

حال که ما و شما فعال صنعت سیم و کابل بر رشد صنعت متفق القول هستیم، باید بدانیم رشد آن چگونه حاصل می شود. در یک جمله به شما می گوییم رشد هر صنعتی، خاصه صنعت سیم و کابل در گرو رشد فروش است. پس مسئله هم ضعف در فروش است. حالا با ما باشید تا این مسئله را واکاوی نماییم.

صنعت سیم و کابل چگونه آسیب می بیند؟

نقدینگی صنعت سیم و کابل

حال که مسئله را فروش دانستیم باید به این نکته توجه کنیم که سرمایه گذاری و راهبرد باید بر روی فروش باشد و نکات زیر که معمولا توسط بسیاری از افراد پیشنهاد شده یا به کار گرفته شده است، هرگز دوای درد نیست :

  1. اعطای وام برای حل مشکل نقدینگی (!)
  2. افزایش کمیت تولید و کارخانه ها بدون توجه به بازار و فروش (در حالی که بسیاری از واحدهای تولیدی با کمتر از نصف ظرفیت تولیدشان کار می کنند)
  3. کاهش کیفیت ساخت برای کاهش قیمت تمام شده و ماندن در بازار
  4. جعل عناوین یا بازی با نام ها و نشان ها برای جلب نظر خریداران

اینها هیچ کدام موجب رشد صنعت سیم و کابل نمی شوند و اگر رشدی هم مشاهده شود، گذرا و مقطعیست و اثر آن همچون اثر یک داروی مسکن است که اندکی بعد دوباره درد باز می گردد و این بار بیشتر و جانکاه تر.

تحلیل صنعت سیم و کابل و دلایل رشد کم آن

مدیریت صنعت سیم و کابل

وقتی مسئله به درستی شناخته نشود و علت عدم رشد معلوم نباشد، طبیعی خواهد بود که رشدی هم محقق نخواهد شد. پس از شناخت مسئله باید راهکارهای مناسبی هم برای حل آن بیابیم. از این منظر هم با توجه به موارد یاد شده در پاراگراف قبل، توفیق چندانی حاصل نشده است. با احترام به مدیران و صاحبان کارخانه های سیم و کابل در ایران، نکات زیر را از دلایل رشد کم و یا رشد نکردن می دانیم و تحلیل صنعت سیم و کابل ما را به این موارد می رساند :

  1. عدم توجه به شرایط روز دنیای صنعت و بازار جهانی سیم و کابل
  2. انحصار طلبی و بی رغبتی به همکاری و همفکری
  3. پیروی از روش های ناکارآمد در فروش و تاکید بر آن
  4. عدم توجه کافی به افراد یا سازمان فروش
  5. توهم توانمندی جامع و کامل و بی نیاز دیدن شرکت خود از همکاری با افراد و شرکتهای کارآمد

ممکن است بیان این نکات، سبب تکدر خاطر همکاران ما در صنعت سیم و کابل ایران شود؛ اما باید بدانید که مسائل اصلی همین هاست و اگر با نگاهی دقیق بنگرید، ما را خیرخواه خود خواهید دید.

شاید بگویید عدم حمایت ها و کارشکنی ها هم هست و مسائل کلان اقتصادی بر صنعت سیم و کابل تاثیر می گذارد. بله ما هم این موارد را انکار نمی کنیم؛ اما دیدگاه ما این است که باید در پی کاری باشیم که قدرت تغییر آن را داریم. پس خودمان و شیوه مدیریت شرکت و کارخانه خود را اصلاح می کنیم و با اصلاح خود است که درهای پیشرفت به روی ما باز می شود.

صنعت سیم و کابل چگونه رشد می کند؟

راهکار مدیران جوان صنعت سیم و کابل

فرصت ها را از دست ندهید. صنعت سیم و کابل ایران برای رشد نیازمند تغییراتی سریع و هوشمندانه است. ما مسئله را به شما گفتیم. اقدامات اشتباهی که برای حل مسئله به کار گرفته می شود را هم بیان کردیم. 5 نمونه از دلایل عدم رشد در فروش را هم بیان نمودیم و با بیان اینها، مسیر رشد هم مشخص و تبیین شد.

اگر علاقه مند به رشد شرکت خود و صنعت سیم و کابل ایران هستید، در پی اصلاح نگاه و عملکردهای اشتباه یاد شده باشید. چنانچه دیدگاه های ما برای شما جالب بود و دوست داشتید بیشتر راجع به آن صحبت کنیم، باید بدانید مجموعه ما همواره از همکاری و همفکری استقبال کرده است.

بپرسید و بدانید تا بهترین خرید را تجربه نمایید :

راه های ارتباطی:

phone icon کارشناس فروش: 09120471420

phone icon مرکز تماس: 02128428140

whatsApp icon پاسخگویی واتس اپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: info@namiracables.com

مجموعه نامیرا کابل شما را به انتخاب و خرید بهترین محصولات سیم و کابل دعوت می کند.
برای ثبت سفارش کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید :

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

کانال تلگرام
تماس تلفنی
واتس اپ