قیمت سیم و کابل در سال 1402

در این صفحه، قیمت انواع سیم و کابل استاندارد و درجه یک در سال 1402 قابل مشاهده است. با توجه به مقدار خرید و شرایط روز، تخفیف مناسبی از قیمتهای لیست کسر خواهد شد.

قیمت سیم و کابل در سال 1402

برای دسترسی آسان مشتریان به قیمتهای بسیاری از انواع سیم و کابل، تصمیم گرفتیم لیست قیمتها را در این بخش تقدیم مخاطبین گرامی نماییم. در این رابطه، بیان دو نکته ضروریست. نخست آنکه، تمامی این محصولات از تولیدات استاندارد، مرغوب و برندهای معتبر و تأیید شده تقدیم خریداران میگردند و هرگز سیم و کابل ضعیف و نامرغوب در فهرست فروش این مجموعه قرار نخواهد گرفت.

نکته دوم هم این موضوع است که به منظور اطلاع از تخفیفها، موجودی و طرح پرسشها، پیشنهاد میشود با واحد فروش مرکز تجاری تخصصی نامیرا کابل تماس حاصل فرمایید.

لیست قیمت سیم برق و ارت افشان

جدول زیر، لیست قیمت سایزهای گوناگون سیم برق افشان و سیم ارت افشان را به نمایش گذاشته است:

لیست قیمت سیم برق افشان و ارت افشان

این سیمها با رسانای مس خالص و عایق PVC تولید شده اند. ولتاژ نامی سیمهای افشان یاد شده تا سایز 1 میلیمتر مربع برابر با 300/500 ولت و سطح مقطعهای 1.5 به بالا برابر با 450/750 ولت است.

لیست قیمت سیم نایلون (بند تخت)

سیم برق سفید دو رشته که با نامهای بند تخت، سیم برق نایلون یا سیم بلندگو دو رشته نیز شناخته میشود، دارای تنوع سایز زیر است. قیمت هر متر از این سیمها با واحد ریال هم در تصویر دیده میشود:

لیست قیمت سیم برق نایلون

این سیم ها نیز دارای هادی مس ناب افشان و عایق پی وی سی هستند.

لیست قیمت سیم ارت نیمه افشان

تصویر زیر، فهرست قیمت سیم ارت نیمه افشان مسی با عایق PVC زرد و سبز است:

لیست قیمت سیم ارت روکش دار نیمه افشان

برخی از کاربران، گاهی از این محصولات با عناوین سیم ارت روکش دار یا کابل ارت مفتولی و نیمه افشان یاد میکنند.

لیست قیمت کابل افشان

کابلهای افشان مسی از جمله محصولات پر کاربرد صنعت سیم و کابل هستند. جدول زیر قیمت سایزهای مختلف این محصول را نشان میدهد:

لیست قیمت کابل افشانلیست قیمت کابل برق افشان

کابلهای بالا ساخته شده از رسانای مس افشان کلاس 5 و عایق و روکش پی وی سی هستند. ولتاژ اسمی کابلها با سطح مقطع 0.5 mm² برابر با 300/300 ولت، سطح مقاطع 0.75 تا 2.5 mm² برابر با 300/500 ولت و برای سطح مقطعهای 4 تا 16 mm² برابر با 450/750 ولت خواهد بود.

لیست قیمت کابل برق مفتولی مسی

در بخش کابلهای برق مفتولی و نیمه افشان، با دو دسته اصلی کابلهای معمولی و کابلهای قدرت یا زمینی مواجه هستیم. ابتدا فهرست قیمت کابلهای مفتولی معمولی را تقدیم دیدگان شما مینماییم و در پاراگراف بعدی به سراغ گروه کابلهای زمینی خواهیم رفت.

لیست قیمت کابل برق مفتولی مسی

کابلهای مندرج در لیست بالا با ولتاژ اسمی 300/500 ولت تولید شده اند. معمولاً تا سطح مقطع 10 میلیمتر مربع از رسانای مس مفتولی گرد کلاس 1 (RE، استخوانی) در این کابلها استفاده شده و برای سایز 16 هادی مفتولی گرد کلاس 2 (RM) به کار رفته است. این کابلها را در استاندارد DIN/VDE با شناسه NYM و در استاندارد HD اروپا با کدهای H05VV-U و H05VV-R معرفی میکنند.

لیست قیمت کابل NYY

همانطور که اشاره شد، گروهی دیگر از کابلهای برق با عنوان کابل قدرت یا زمینی شناخته میشوند. در جدول زیر گوناگونی سایز کابلهای برق زمینی مسی مفتولی و نیمه افشان با عایق، فیلر (در کابلهای چند هسته) و روکش PVC را به انضمام قیمت آنها میبینید. این کابلها با حروف اختصاری NYY-J، NYY-O و NYY کدگذاری میشوند:

لیست قیمت کابل NYY

ولتاژ اسمی کابلهای لیست بالا برابر با (1.2)0.6/1 کیلو ولت است. محصولاتی مشابه با عایق XLPE نیز تولید میگردند که با کد N2XY شناسایی میشوند. قیمت این کابلها نزدیک به کابلهای NYY خواهد بود و مقدار دقیق آنها را میتوانید از واحد فروش جویا شوید.

لیست قیمت کابل آلومینیومی زمینی

در کنار کابلهای قدرت مسی، کابلهای زمینی آلومینیومی نیز از تقاضا و کاربرد گسترده ای برخوردار هستند. چنانچه این محصولات مطابق با استانداردها و از مواد مرغوب و خالص در بخشهای هادی، عایق و روکش ساخته شده باشند و با سایز مناسب و در محل مطلوب نصب گردند، میتوان از مزیت قیمت پایینتر و سبک بودن آنها بهره مند شد.

لیست قیمت کابل آلومینیومی زمینی

کابلهای درج شده در فهرست بالا، از رسانای آلومینیومی نیمه افشان، عایق PVC یا XLPE، پوشش میانی PVC یا PP (در کابلهای چند رشته) و روکش نهایی PVC تشکیل یافته اند. این کابلها که با ولتاژ نامی (1.2)0.6/1 کیلوولت تولید شده اند، با کدهای NAYY، NA2XY و زیر مجموعه های آن شناخته میشوند.

لیست قیمت کابل قدرت افشان

افزون بر رسانای مفتولی و نیمه افشان، مطابق استانداردها از هادی مس افشان نیز در تولید کابلهای قدرت LV استفاده میگردد. مهمترین دلیل این انتخاب، بهره مندی از انعطاف پذیری بیشتر هادی افشان است. جدول زیر، قیمت کابلهای قدرت قابل انعطاف مسی 600/1000 ولت را به نمایش گذارده است:

لیست قیمت کابل قدرت افشان

این کابلها را با نامهایی همچون NYY Flex یا کابل افشان صنعتی هم دسته بندی میکنند.

لیست قیمت کابل فرمان

کابل های فرمان یا کنترل افشان مسی در صنایع گوناگون به کار میروند. لیست زیر به بیان سایزهای پر مصرف و قیمت این محصولات پرداخته است. در ساخت عایق و روکش این کابلها نیز از PVC مرغوب استفاده میشود:

لیست قیمت کابل فرمان افشان

کابل های درج شده در فهرست بالا، با شناسه های NYSLY و H05VV-F معرفی میشوند. ولتاژ اسمی این کابلها 300/500 ولت است.

لیست قیمت کابل شیلد دار

کابلهای فرمان یا کنترل شیلد دار از یک لایه حفاظ مسی بافته شده بهره مندند. این شیلد، ضمن ایجاد حفاظت الکتریکی و الکترومغناطیسی برای این کابلها، موجب تغییر قیمت به نسبت کابلهای بدون شیلد خواهد شد.

لیست قیمت کابل شیلد دار

این محصولات با هادی مسی و عایق و روکش پی وی سی ساخته شده اند. شیلد این کابلها نیز از جنس مس است و قیمتهای بیان شده در جدول بالا مربوط به کابلهایی میباشد که بخش شیلد آنها پوشش حداقل 80 درصدی را ایجاد مینمایند. این تراکم شیلد، موجب ارتقاء کیفیت کار کابلها در حضور امواج، میدانهای الکترومغناطیسی و یا نویزها خواهد شد.

کابلهای یاد شده با کد NYSLCY یا H05VC4V-F کد گذاری میگردند. ولتاژ نامی آنها نیز 300/500 ولت است. برای اطلاع از تخفیفها و موجودی دیگر سایزهای کابلهای کنترل، با واحد فروش در ارتباط باشید.

لیست قیمت کابل تخت افشان

کابل تخت یا فلت افشان ارائه شده در این مرکز، کاربردهایی به عنوان کابل برق و فرمان جرثقیل، تراول کابل آسانسور و کابل بالابر دارد. قیمتهای درج شده در لیست زیر، از بهترین تولیدات ایرانی این گروه از کابلهاست:

لیست قیمت کابل تخت افشان

در ساخت کابلهای تخت بیان شده از هادی مس خالص افشان استفاده شده است. ضخامت عایق و روکش این کابلها منطبق با جداول استاندارد است.

لیست قیمت کابل تلفن

جدولی که در ادامه ملاحظه میفرمایید، حاوی تنوع تعداد زوج رشته های کابل تلفن و قیمت آنها به ازای هر متر است. برابر با استانداردهای جهانی، از رسانای مس ناب در تولید این کابلها استفاده شده است. این محصولات مجهز به شیلد (فویل) هستند و با عنوان کابل تلفن شیلد دار یا کابل تلفن فویل دار معرفی میگردند.

لیست قیمت کابل تلفن

این کابلها که با کد J-2Y(St)Y شناسایی میگردند، مناسب نصب در فضای داخل ساختمان و برقراری خطوط تلفن، اینترنت، آیفون تصویری و سیستمهای امنیت ساختمان خواهند بود.

لیست قیمت کابل مخابراتی

درست است که با گسترش به کارگیری کابل های فیبر نوری، سهم استفاده از کابلهای مسی در خطوط مخابراتی و ارتباطی کاهش یافته است؛ اما در برخی کاربردها همچنان تقاضا برای این محصولات وجود دارد. لیست زیر، نشان دهنده قیمت کابل مخابراتی مسی با تعداد زوج رشته های مختلف است:

لیست قیمت کابل مخابراتی

کابلهای فهرست بالا که با رسانای مفتولی مسی به قطر 0.6 میلیمتر ساخته شده اند، از فویل آلومینیومی، سیم تخلیه و روکش پلی اتیلن مشکی برخوردارند.

این محصولات با شناسه A-2Y(St)2Y شناخته میشوند و برای نصب در بیرون از ساختمانها مناسب خواهند بود.

لیست قیمت کابل شبکه

کیفیت ساخت کابل شبکه کامپیوتری، تأثیر قابل توجهی در عملکرد آن بر جای خواهد گذاشت. تلاش کرده ایم کابلهای LAN مطلوب را برای ارائه به مشتریان گرامی، فراهم سازیم. تصویر زیر، قیمت چند نمونه پر کاربرد از این کابلها را به نمایش گذاشته است:

لیست قیمت کابل شبکه

این محصولات، بر پایه استانداردهای بین المللی تولید گشته اند. رسانای Cu خالص با سایز AWG 23 و فلوک پاس بودن با نتایج بسیار عالی، از ویژگیهای مهم کابلهای شبکه بدون شیلد و شیلددار عرضه شده توسط نامیرا کابل است.

لیست قیمت کابل کواکسیال

جزئیات طراحی در کابلهای هم محور فرکانس بالا یا همان کواکسیالها، بسیار مهم هستند. لیست زیر، قیمت گروهی از کابلهای کواکسیال با تقاضای نسبی بالا را نشان میدهد:

لیست قیمت کابل کواکسیال

برای آگاهی از قیمت دیگر انواع کابل کواکسیال و تخفیف ها، با ما در ارتباط باشید.

قیمت کابل KNX

کابل KNX ارائه شده از سوی این مجموعه، دارای 2 زوج رشته با قطر 0.8 میلیمتر از جنس مس است که هر کدام از فویل حفاظتی مجزا برخوردارند. علاوه بر فویلهای مستقل، یک حفاظ نهایی نیز در ساختار کابل پیش بینی شده است.

قیمت کابل KNX

کابل دو زوج کی ان ایکس با بسته بندی قرقره و طول 300 یا 500 متر ارائه میگردد.

تخفیف قیمت سیم و کابل در سال 1402

بار دیگر یادآوری میکنیم که چنانچه قصد خرید دارید، برای اطلاع از قیمت نهایی، موجودی روز و تخفیفها، متراژ یا کمیت مورد نیاز از سیم و کابلها را ارسال بفرمایید تا پس از بررسی، پیشنهاد مالی به حضورتان تقدیم گردد.

گفتنیست که آگاهی از موجودی و قیمت دیگر انواع سیم و کابل نیز مانند: سیمهای مقاوم در برابر حرارت یا نسوز، کابلهای اعلام حریق، کابلهای خودنگهدار فشار ضعیف و فشار متوسط، کابلهای زمینی 20 کیلوولت، کابلهای جوشکاری استاندارد، کابلهای رابر و موارد مشابه دیگر که در فهرست محصولات قابل عرضه از سوی نامیرا کابل هستند؛ اما در لیستهای بالا نیامدند، از طریق برقراری ارتباط با این مرکز امکانپذیر است.