صادرات سیم و کابل به ماداگاسکار

صادرات سیم و کابل به ماداگاسکار، این کشور زیبا و شگفت انگیز، در راستای گسترش جغرافیای تجاری نامیرا کابل انجام میشود. در ادامه، مقداری راجع به کشور Madagascar و ظرفیتهای اقتصادی و بازرگانی آن خواهیم گفت.

آشنایی با کشور ماداگاسکار

ماداگاسکار یک جزیره بزرگ در محدوده جنوبغرب اقیانوس هند و جنوبشرق قاره آفریقاست که به همراه چند جزیره کوچک، کشور ماداگاسکار را تشکیل میدهند. پایتخت آن شهر آنتاناناریوو است. این کشور با وسعت پانصد و نود و دو هزار و هشتصد کیلومتر مربع، دومین کشور بزرگ جزیره ای به شمار میرود. وضعیت خاص جغرافیایی آن سبب شده از تنوع زیستی شگفت انگیزی برخوردار باشد. گفته اند که بیش از نود درصد حیات وحش این جزیره منحصر به فرد و گونه های بومی آن هستند که در مناطق دیگر دیده نمیشوند. همین موضوع ظرفیت بالقوه ای برای گردشگری و کسب درآمد برای اهالی این کشور است.

ماداگاسکار

ماداگاسکار با جمعیتی بیش از 28 میلیون نفر، هم اکنون به شکل حکومت جمهوری اداره میشود. از نظر اقتصادی در رتبه بالایی قرار ندارد؛ اما مشتاق به رشد و جذب سرمایه برای ایجاد زیرساختهای لازم است. اقداماتی مانند توسعه بنادر از جمله بندر تاماتاو یا Toamasina، به این کشور کمک خواهد کرد که هم بتواند صادرات کالاهای خود را افزایش دهد و هم کالاهای مورد نیاز خود را به راحتی وارد نماید.

وانیل، میخک، نیکل، طلا، سنگهای گرانبها، کبالت، تیتانیوم و پوشاک بافتنی از کالاهای مهم صادراتی ماداگاسکار به شمار میروند. فرانسه، ایالات متحده آمریکا، چین، ژاپن و کانادا مقاصد اصلی صادرات این کشور هستند.

چین، هند، عمان، فرانسه و امارات متحده عربی پنج کشور نخست صادر کننده به ماداگاسکار میباشند. سوختهای معدنی، فرآورده های نفتی، غلات، پلیمرهای اکریلیک، ماشین آلات و وسایل کشاورزی و مکانیکی، ماشین آلات و تجهیزات الکتریکی و وسایل نقلیه از جمله گروه کالاهای وارداتی این کشور محسوب میگردند. در سال 2021 ماداگاسکار اقدام به واردات انواع سیم و کابل به ارزش 14,933,072 دلار نموده است.

صادرات انواع سیم و کابل به ماداگاسکار

صادرات سیم و کابل به ماداگاسکار

با توجه به این موضوع که انرژی در آینده نزدیک مترادف با الکتریسیته خواهد بود، نیاز تمامی کشورها به انواع سیم و کابلهای برق رو به فزونیست. تأمین مطمئن و پایدار برق از برنامه های اصلی مدیران کشورهای مختلف است. چون در دسترس بودن انرژی و ارتباطات، یکی از ارکان پیشرفت اقتصادی به شمار می آید.

نگاه نامیرا کابل به بازار جهانی سیم و کابل، نگاهی فراگیر و پُر اُمید است. بازار کشورهای قاره آفریقا از جمله ماداگاسکار در برنامه جاری این مجموعه قرار دارد. همفکری، هم افزایی و همکاری با شرکای تجاری موجب موفقیت این طرحها خواهد شد.

نامیرا کابل آمادگی خود را برای برآورده نمودن نیاز بازار ماداگاسکار به انواع سیم برق، هادیهای هوایی خطوط انتقال الکتریسیته، کابلهای برق در تمامی سطوح ولتاژی HV، MV، LV و EHV، سیم و کابلهای ساختمانی، کابلهای مخابراتی، کابلهای مناسب فعالیتهای معدنی و کشاورزی و کابلهای صنعتی، اعلام میدارد.