قیمت کابل شبکه بدون شیلد

کابل شبکه بدون شیلد یا همان کابل UTP ساده ترین نوع از کابلهای اترنت است که قیمت کمتری هم به نسبت کابلهای فویلدار و شیلد دار دارد.

انتخاب بهترین کابل شبکه

کابل شبکه Cat6 UTP

میتوان گفت اولین گام برای انتخاب بهینه کابل شبکه، توجه به ساختار و ویژگیهای شبکه ایست که کابل در آن نصب خواهد شد. برای مثال، یک محیط صنعتی یا آزمایشگاهی با منابع متعدد تولید امواج الکترومغناطیسی، کابل شبکه ای را میطلبد که از حفاظت کافی در برابر نویزها و اعواجهای حاصل از آن برخوردار باشد.

بر عکس این موضوع نیز درست خواهد بود؛ یعنی کابل شبکه ای که به دور از سیم و کابلهای برق و میدانهای الکترومغناطیسی القائی نصب خواهد شد، نیازی به فویل و شیلد ندارد و معمولا کابل بدون شیلد میتواند پشتیبان انتقال داده ها و اطلاعات با سرعت مطلوب و هزینه کمتر در یک چنین شرایطی باشد.

کابل شبکه بدون شیلد چیست؟

کابل LAN بدون شیلد فاقد محافظ الکترواستاتیکی یا الکترومغناطیسی است. در کابلهای فویلدار یا شیلد دار با استفاده از فویل آلومینیومی یا یک شیلد بافته شده مسی، چنین محافظی ایجاد میگردد.

کابل بدون شیلد را با حروف اختصاری UTP نیز معرفی میکنند که از سرواژه های Unshielded Twisted Pair به معنای «زوج رشته های به هم تابیده شده و شیلد نشده» گرفته شده است. کابل شبکه Cat6 UTP یکی از معروفترین و پر کاربردترین نوع از کابلهای فاقد شیلد در شبکه های محلی کامپیوتری به شمار میرود.

در اینجا مروری به کدهای معرفی انواع کابل اترنت بدون شیلد، فویل دار و شیلد دار خواهیم داشت:

 1. کابل UTP یا U/UTP : فاقد فویل و شیلد
 2. FTP یا F/UTP : کابل دارای یک فویل بر روی زوج رشته ها
 3. U/FTP : کابل دارای فویل مستقل برای هر زوج رشته
 4. SFTP یا SF/UTP : کابل دارای یک فویل آلومینیومی کلی و یک شیلد بافته شده از مس، مس قلع اندود یا آلومینیوم بر روی کل رشته ها
 5. S/FTP : کابلی که از فویلهای مستقل برای هر زوج رشته و یک شیلد بافته شده کلی برخوردار است.

همان طور که اشاره شد، قیمت کابل شبکه بدون شیلد از کابلهای فویلدار و شیلد دار در شرایط کیفی یکسان، ارزانتر است. قیمت روز این کابل را میتوانید بدون دشواری و با توجه به مقدار سفارشتان از واحد فروش جویا شوید.

ساختار کابل اترنت Cat6 UTP

قیمت کابل شبکه Cat6 UTP

یک کابل شبکه استاندارد کت 6 بدون شیلد ساختاری به این شکل دارد:

 • 8 رشته هادی ساخته شده از مس انیل شده مفتولی با قطر 0.57 میلیمتر با پوششی از عایق پلی اتیلن که دو به دو با طول تاب معین به یکدیگر تابیده شده اند و یک کابل 4 زوجی را تشکیل داده اند.
 • یک جداکننده فیزیکی مرکزی با مقطعی شبیه علامت + از جنس HDPE که زوج رشته ها را از یکدیگر جدا کرده است.
 • یک روکش نهایی از جنس PVC یا LSZH که کل رشته ها را در بر گرفته و از آنها محافظت میکند.
 • قطر کابل شبکه Cat6 بدون شیلد در حدود 6.4 تا 6.7 میلیمتر خواهد بود.
 • رنگ بندی زوج رشته ها مطابق با استاندارد کابلهای شبکه انجام میپذیرد.
 • این کابل می تواند پاسخگوی LAN ها با پهنای باند 250 مگاهرتز و سرعت انتقال داده تا یک گیگابیت در ثانیه باشد و از این رو به کابل گیگابیت اترنت نیز معروف است.
 • کابلهای شبکه ای که به همراه نتیجه تست فلوک تایید شده ارائه میگردند، از قابلیت اطمینان بالاتری بهره مند هستند.

برای تهیه کابل شبکه بدون شیلد استاندارد، تست شده و اصل، هرگز نگران نباشید. نامیرا کابل در کنار شماست.

📞