انواع سیم و کابل تلفن

آنچه در این مقاله می خوانید...

تفاوت سیم با کابل تلفنانواع سیم و کابل تلفندسته بندی سیم و کابل های تلفن در انبارمحصولات دیگری هم در این گروه وجود دارد؟مشخصات مهم سیم و کابلهای تلفن چیست؟سیم و کابل تلفن را چگونه بخریم؟
خرید سیم و کابل تلفن

می خواهیم با شما سری به انبار فروش انواع سیم و کابل تلفن بزنیم و ببینیم چه محصولاتی با چه مشخصاتی برای تحویل به مشتریان وجود دارد. با ما همراه باشید…

تفاوت سیم با کابل تلفن

تفاوت سیم با کابل تلفن

همین ابتدای انبار و قبل از آن که وارد بخش مخصوص سیم و کابل های تلفن شویم، به این پرسش پاسخ می دهیم که “چه تفاوت یا فرقی میان سیم و کابل تلفن وجود دارد؟”

واژه “بافه” نامیست که گاهی در زبان فارسی به جای Cable به کار می رود. همین کلمه تا حدودی می تواند ما را در بیان تفاوت میان سیم و کابل تلفن کمک کند. بافه در گذشته به دسته ای از علف یا محصول کشاورزی بریده شده یا برداشت شده گفته می شود. از این رو می توان گفت دسته ای از سیمهای تلفن که در کنار یکدیگر قرار بگیرند، یک کابل را تشکیل می دهند.

به بیان دیگر، سیم تلفن معمولا یک زوج رشته سیم مسی عایق شده است؛ اما کابل تلفن می تواند تعداد رشته های بیشتری داشته باشد و این رشته سیمها به وسیله غلاف و روکشهایی محافظت شوند.

گاهی ممکن است بعضی از مشتریان به جای کابل تلفن، از واژه سیم تلفن برای درخواست محصول مورد نیازشان استفاده کنند. این موضوع مسئله خاصی ایجاد نخواهد کرد و همکاران ما با پرسیدن چند سوال متوجه خواهند شد که چه محصولی مناسب کار مورد نظر خریداران است.

انواع سیم و کابل تلفن

قیمت سیم و کابل تلفن

حالا با هم پیش می رویم تا به بخش مربوط به سیم و کابل های تلفن برسیم. خیلی جالب است! با انبوهی از قرقره ها، کلاف ها و کارتن ها رو به رو شدیم که بر روی آنها کلمات مشابهی به فارسی و انگلیسی نوشته شده است؛ کلماتی مانند :

 1. کابل تلفن
 2. کابل مخابراتی
 3. سیم رانژه مخابراتی
 4. Telephone Cable
 5. Telecommunication Cable
 6. Jumper Wire

این نام ها به ما می گویند که همگی مرتبط با تلفن و مخابرات و ارتباطات هستند. البته از ظاهرشان می توان متوجه شد که تفاوتهایی هم با هم دارند. از کارشناس نامیرا کابل می پرسیم و او با اشاره به هر بسته بندی به ما نام دقیق هر محصول را می گوید…

دسته بندی سیم و کابل های تلفن در انبار

فروش انواع سیم و کابل تلفن

 1. کارتن هایی که ملاحظه می فرمایید مربوط به کابلهای تلفن داخل ساختمانی هستند. در بازار به این کابلها گاهی کابل هوایی و کابل طوسی هم گفته می شود. پر مصرف ترین سایزهای این محصول عبارتند از کابل 2 زوج 0.6 (سمت راست)، کابل 4 زوج 0.6 (وسط) و کابل 6 زوج 0.6 (سمت چپ) که به ترتیب بسته بندی های 500، 300 و 250 متری دارند.
 2. در آن سمت قرقره هایی را می بینیم که در اندازه های گوناگون حاوی کابل های تلفن و مخابراتی هستند. کابل های طوسی رنگ همانهایی هستند که راجع به آنها صحبت کردیم؛ البته علاوه بر سایزهایی که گفتیم با تعداد زوج رشته های بیشتر از 10 زوج تا 100 زوج هم تولید می شوند. آن یکی ها که رنگ روکششان مشکی است، کابل تلفن خارج ساختمانی هستند که به آن کابل مخابراتی مشترکین و گاهی کابل زمینی هم می گویند. کابلهای مشکی هم از دو زوج تا صد زوج تولید می شوند.
 3. کمی آن طرف تر بسته بندی های سیم رانژه را می بینیم. سیم رانژه بیشتر در مراکز مخابراتی استفاده می شود. این سیمها دارای دو رشته و یا همان تک زوج می باشند. قطر رشته های این محصول 0.5 و 0.6 میلیمتر و معمولا متراژ بسته بندی 300 متر است.

انواع سیم و کابلهای مسی عایق دار در قرن 19 میلادی قبل از خطوط برق در خطوط تلگراف استفاده شدند. از این نظر سابقه استفاده از کابلهای ارتباطی و مخابراتی بیشتر است.

محصولات دیگری هم در این گروه وجود دارد؟

انبار سیم و کابل

شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که آیا تنوع سیم و کابل های تلفن به همین هایی که گفته شد ختم می شود یا محصولات دیگری هم وجود دارد؟ همین سوال را از کارشناس پرسیدیم و به ما گفت : “بله، کابلهای دیگری هم وجود دارد که به دلیل آن که غالبا به صورت عمده از سمت مشتریان خریداری می شوند در انبار دیگری نگهداری می گردند. کابلهایی مانند :

 1. کابل مخابراتی ژله فیلد کانالی
 2. کابل مخابراتی ژله فیلد و آرموردار (زره دار) خاکی
 3. کابل فیبر نوری کانالی
 4. کابل فیبر نوری زمینی
 5. کابل فیبر نوری هوایی

همچنین با رشد درخواست فیبرهای نوری برای خانه ها، این محصول نیز به زودی به همین انبار اضافه خواهد شد.”

مشخصات مهم سیم و کابلهای تلفن چیست؟

بهترین کابل تلفن برای اینترنت

این سوال شاید سوال خیلی از مشتریان هم باشد که اساسا سیم و کابل های تلفن و مخابراتی باید دارای چه مشخصات و ویژگی هایی باشند که بتوان در مورد کیفیت عملکرد آنها مطمئن شد؟ پاسخ را از زبان کارشناس نامیرا کابل برای شما نقل می کنیم :

 1. نکته اول این است که هادی یا همان رسانای به کار رفته در سیم و کابلهای تلفن مسی باید از مس خالص ساخته شده باشد. ما در هیچ استانداردی ندیده ایم که به کارگیری هادی آلومینیومی، CCA، CCAM و موارد مشابه دیگر در تولید کابل تلفن مجاز دانسته شده باشد.
 2. در بازار موارد بسیاری از کابل و سیم تلفن وجود دارد که هادیهای آن آلومینیومی است. این کابلها عملکرد بسیار ضعیف تری دارند و عمر مفیدشان هم کمتر است. ما در نامیرا کابل فقط محصولات استاندارد عرضه می کنیم.
 3. چون این روزها بیشتر از خطوط تلفن برای برقراری ایتنرنت استفاده می شود؛ حتما توجه کنید که کابل مسی با قطر واقعی و فویل دار تهیه بفرمایید. این کابلها در برابر نویزها محافظت شده هستند.
 4. عایق و روکش کابلهای مخابراتی و تلفن باید از مواد اولیه مرغوب تولید شده باشد تا از رشته های آن به خوبی محافظت کند و دوام کابل طولانی باشد.
 5. سعی کنید برای خرید سیم تلفن یا کابل تلفن، از مراکز معتبر کمک بگیرید که ضمن راهنمایی شما در انتخاب محصول مناسب، تضمین کافی درباره کیفیت ساخت آنها نیز ارائه نمایند.

سیم و کابل تلفن را چگونه بخریم؟

قیمت کابل 100 زوج تلفن

این همه رنگ ها در رشته های کابل تلفن ما را مجذوب خود کرد و داشتیم فراموش می کردیم که این سوال مهم را هم بپرسیم؛ اما درست در لحظه خروج از انبار این پرسش را هم مطرح کردیم و پاسخ آن را با شما به اشتراک می گذاریم :

 1. اگر می دانید که از میان انواع سیم و کابل تلفن چه محصولی مورد نیاز کار شماست؛ کافیست گوشی تلفن خود را بردارید و با نامیرا کابل تماس بگیرید. همین کار کافیست و سفارش شما بدون دشواری ثبت خواهد شد.
 2. اگر نمی دانید کدام نوع یا سایز از کابل تلفن مناسب پروژه شماست، باز هم جای هیچ نگرانی نیست. از طریق صحبت با کارشناسان نامیرا کابل خواهید توانست به محصول مطلوب دسترسی پیدا کنید.
 3. توجه بفرمایید که صحبت مستقیم با مدیران و کارشناسان خبره فروش سیم و کابل، مزیتی است که در کمتر جایی وجود دارد. این ویژگی نامیرا کابل را فراموش نفرمایید.

امیدواریم از این بازدید مجازی کوتاه از انبار انواع سیم و کابل تلفن بهره مند شده باشید. باز هم با شما خواهیم بود. موفق باشید.

برای خرید این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:

phone icon کارشناس فروش: 09120471420

phone icon مرکز پاسخگویی: 02128428140

whatsApp icon پاسخگویی واتس اپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: info@namiracables.com

مجموعه نامیرا کابل شما را به انتخاب و خرید بهترین محصولات سیم و کابل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

جست و جو
تماس تلفنی
واتس اپ