فروش سیم رانژه مخابراتی

آنچه در این مقاله می خوانید...

سیم رانژه چیست؟مشخصات سیم رانژه مخابراتیمعیارهای تعیین و تفاوت در قیمت سیم رانژهفروش سیم رانژه مخابراتی

در این مرکز فروش سیم رانژه مخابراتی ابتدا اطلاعات مفیدی راجع به مشخصات فنی و دلایل تفاوت در قیمت انواع سیم رانژه ارائه می گردد تا پس از آن، شما آگاهانه دست به انتخاب محصول موردنظرتان بزنید.

سیم رانژه چیست؟

سیم رانژه 06

نامی که در ایران برای معرفی این محصول از صنعت سیم و کابل به کار می رود، برگرفته از کاربرد اصلی آن در سامانه های مخابراتی است. عملیاتی تحت عنوان رانژه کردن خط تلفن صورت می گیرد که بدین منظور معمولا از سیم های دولا یا همان سیم تلفن تک زوج استفاده می گردد که این محصول با نام “سیم رانژه” شناخته می شود. البته کاربردهای دیگری هم برای این محصول وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

مشخصات سیم رانژه مخابراتی

مشخصات سیم رانژه

 1. نام انگلیسی : Telephone Jumper Wire
 2. استانداردهای مرجعی که در تولید این محصول مورد استناد قرار می گیرند : VDE 0812، VDE 0815 و TCI (مخابرات ایران)
 3. کوته نوشت یا کد شناسایی محصول : YV
 4. سرشت رسانای این سیم : مس مفتولی نرم شده و قلع اندود
 5. قطرهای رایج هادی سیم : 0.5 و 0.6 میلیمتر
 6. بیشینه مقاومت الکتریکی هادیها : 95 Ω/Km برای هادی 0.5 و 65 Ω/Km برای هادی 0.6 در دمای 20 سلسیوس
 7. سرشت عایق سیم : پی وی سی
 8. سایزهای متداول این محصول : 0.5×2 و 0.6×2
 9. ساختار رشته ها : این محصول به صورت زوج به هم تابیده (Twisted-Pair) تولید می شود تا از اختلال یا نویز همشنوایی جلوگیری گردد.
 10. رنگ عایق زوج رشته : سفید و مشکی و دیگر رنگها مطابق سفارش
 11. بازه دمای کار : 30- تا 70+ سلسیوس یا همان سانتیگراد
 12. بسته بندی : کلاف های 300 متری یا قرقره
 13. کاربرد : وایرینگ تابلوهای مراکز مخابراتی، سیم کشی داخلی تابلوهای توزیع مخابرات (کافوها)، وایرینگ تابلوها در سامانه های کنترلی و سوئیچنگ صنعتی، سیم کشی داخلی تجهیزات الکترونیکی و روشنایی های کم مصرف LED و استفاده به عنوان سیم انفجاری در پروژه های عمرانی و معدنی
در بیان سایز سیمهای رانژه، گاهی عددی بعد از یک ممیز درج می گردد که بیانگر قطر نامی روی عایق هر رشته از سیم است؛ مثلا سیم 0.5/0.9×2 تفاوتش با سیم 0.5/1.1×2 تنها در ضخامت عایق سیم می باشد که در اولی 0.2 و در دومی 0.3 میلیمتر است.

معیارهای تعیین و تفاوت در قیمت سیم رانژه

همان طور که در مشخصات فنی سیم بیان شد، این محصول متشکل از هادی مسی قلع اندود و عایق PVC است. نرخ روز این دو، مهم ترین ملاک برای تعیین قیمت سیم رانژه به شمار می آیند. پس از اعمال هزینه های تولید، بسته بندی و توزیع و در نظر گرفتن سود تولید و توزیع کننده، قیمت برای مصرف کننده مشخص می شود.

در بازار تفاوت هایی را در قیمت سیم رانژه می بینیم که در اینجا به بعضی از دلایل این تفاوت اشاره می کنیم :

 1. بدیهی است که قیمت سیم رانژه 0.5 به دلیل قطر هادی کمتر، ارزان تر از قیمت سیم رانژه 06 (صفر شش یا همان 0.6) می باشد.
 2. تفاوت در ضخامت عایق موجب تغییر در قیمت نهایی سیم خواهد شد؛ برای مثال سیم 0.6/1.4×2 گران تر از سیم رانژه 0.6/1.1×2 خواهد بود در حالی که قطر مس آنها یکسان است و تفاوت صرفا در ضخامت نامی عایق آنها وجود دارد.
 3. تغییری جزئی در قطر سیم که غالبا به چشم هم نمی آید، باعث تفاوت قابل توجه در مصرف مس برای تولید آن خواهد شد و قیمت سیم را پایین خواهد آورد؛ یعنی مثلا بر روی بسته بندی نوشته باشد 0.6 در حالی که قطر واقعی 0.5 یا 0.4 میلیمتر است. این کار اگر آگاهانه و عامدانه صورت بگیرد، یک تقلب و کم فروشی محسوب می گردد.
 4. به کار گیری هادی های دیگر  مثل آلومینیوم به جای مس، ضمن تضعیف کیفیت عملکرد سیم رانژه، موجب کاهش قیمت آن خواهد شد. این کار نیز غیر استاندارد است و در صورتی که از خریدار پنهان شود، بسیار ناپسند و زشت است.
 5. متاسفانه کم بودن بیش از حد قابل قبول متراژ بسته بندی از مقدار گفته شده، روش دیگریست که توسط افراد و تولید کننده های متقلب و غیر متعهد صرفا با هدف کاهش قیمت به کار گرفته می شود.

فروش سیم رانژه مخابراتی

فروش سیم رانژه مخابراتی

مجموعه نامیرا کابل با تجربه چندین ساله در عرصه فروش و توزیع سیم و کابل، سیم رانژه را نیز در سبد محصولات خود داشته و آماده عرضه این محصول به شکل خرده و عمده است. در این مرکز فروش، برای اطمینان خاطر خریداران از کیفیت ساخت انواع سیم رانژه تضمین های لازم ارائه می گردد و محصولات موجود در وندور لیست تاییده شده مخابرات، برای خرید در دسترسشان قرار گرفته است.

بپرسید و بدانید تا بهترین خرید را تجربه نمایید :

راه های ارتباطی:

phone icon کارشناس فروش: 09120471420

phone icon مرکز تماس: 02128428140

whatsApp icon پاسخگویی واتس اپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: info@namiracables.com

مجموعه نامیرا کابل شما را به انتخاب و خرید بهترین محصولات سیم و کابل دعوت می کند.
برای ثبت سفارش کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید :

0

دیدگاهتان را بنویسید

تلگرام
تماس تلفنی
واتس اپ