قیمت کابل نیمه افشان قدرت

با اطلاع کامل از مشخصات فنی و قیمت کابل نیمه افشان قدرت مورد نظرتان، بهترین انتخاب را تجربه خواهید نمود. برای دستیابی به این دو راه بسیار ساده ای پیش روی شماست.

در گروه کابلهای قدرت، سهم هادیهای نیمه افشان بیشتر است. شاید شما مشتری گرامی بخواهید اطلاعات بیشتری راجع به این نوع کابلها کسب نمایید و سپس برای خرید تصمیم بگیرید. پس در ابتدا با هم نگاهی مختصر و مفید خواهیم داشت بر تعاریف و ویژگیهای این گروه از کابل های برق.

کابل نیمه افشان چیست؟

کابل نیمه افشان مسی و آلومینیومی

شکل و کلاس هادیهای کابل برق به 3 شکل رایج زیر تقسیم بندی میشوند:

  1. مفتولی یا کلاس یک
  2. نیمه افشان یا کلاس دو
  3. افشان یا کلاس پنج

هادی نیمه افشان متشکل از چند رشته مفتول به هم تابیده مسی یا آلومینیومی است. کابل برقی که دارای هادی نیمه افشان میباشد از نظر ویژگیهای الکتریکی مانند مقاومت اهمی بسیار نزدیک به کابل تک مفتولی خواهد بود و از دیدگاه ویژگیهای فیزیکی مثل انعطاف پذیری یا صلب بودن، حد میانه کابل افشان و مفتولی است.

تعداد مفتولهای کابل نیمه افشان را در سطح مقطع های گوناگون در جدول زیر مشاهده میفرمایید:

تعداد مفتولهای هادی نیمه افشان

کابل قدرت مفتولی استرند شده

کابل قدرت با رسانای مفتولی استرند شده یا همان نیمه افشان، در رده ولتاژی LV غالبا با ولتاژ اسمی 0.6/1 کیلو ولت تولید میگردد. تنوع کابل نیمه افشان برق از منظر تعداد رشته و جنس هادی و عایق عبارتست از:

  1. جنس عایق : PVC یا XLPE
  2. جنس هادی : مس یا آلومینیوم
  3. تعداد رشته ها (سیمها) : 1، 2، 3، 3.5، 4 و 5

بیان این نکته هم خالی از لطف نیست که کابل قدرت با هادی نیمه افشان را میتوان در سطح مقاطع گسترده تری تولید نمود؛ در حالی که کابل تک مفتولی (استخوانی) حداکثر تا 16 میلیمتر مربع ساخته میشود.

قیمت کابل نیمه افشان قدرت

خرید کابل نیمه افشان

قیمت کابل نیمه افشان با تغییر یکی از عوامل زیر دچار دگرگونی میشود:

  1. نرخ مس و آلومینیوم در LME و ایران
  2. قیمت پلیمرهای عایقی
  3. کیفیت ساخت و برند شرکت تولید کننده
  4. کمیت درخواست خرید

برای آنکه مشتریان ما از نوسانات قیمت انواع کابل نیمه افشان مطلع باشند و تاثیر شاخصه های یاد شده بر قیمت را بدانند، امکان ارتباط آسان و مستقیم را با کارشناسان فروش ایجاد نموده ایم.

تماس با ما