فروش کابل کواکسیال افشان

گونه ای از کابلهای کواکسیال با رسانای مرکزی استرند شده وجود دارد که در میان کاربران با نام کابل کواکسیال افشان یا مغزی افشان شناخته میشود. در این بخش پیرامون این کابل، ویژگی برجسته اش و تفاوتش با کابلهای کواکسیال دارای هادی اصلی تک مفتولی خواهیم گفت.

معرفی کابل کواکسیال مغزی افشان

همان طور که میدانید، کابل کواکسیال شکل گرفته از دو رسانای هم محور میباشد که از طریق یک دی الکتریک (عایق) میان این دو فاصله و جدایی ایجاد شده است. در اصطلاحات عمومی، به هادی مرکزی این کابلها مغزی گفته میشود و رسانای بیرونی با نام شیلد معرفی میگردد.

رسانای مرکزی این کابلها، بیشتر به صورت تک مفتول است. در محصولاتی مانند کابل کواکسیال آنتن تلویزیون یا کابل 4.5C-2V، کابل دوربین مدار بسته، کابل کواکسیال RG59 و کابل آرجی 6، هادی مغزی ساخته شده از یک مفتول مسی یا استیل با روکش مس میباشد. افزون بر اینها، کابلهای کواکسیالی وجود دارند که هادی مرکزی آنها تک مفتولی نیست و از به هم تابیدن یا استرند کردن چندین رشته مفتول ساخته شده اند.

کابل کواکسیال مغزی افشان

تعداد مفتولهای رسانای مرکزی کابلهای کواکسیال استرند شده، متفاوت است. گروهی از این محصولات مانند کابل آرجی 11، کابل RG216 و کابل RG213، دارای 7 رشته مفتول مسی در بخش مرکزی خود هستند. هادی مغزی دسته ای دیگر مانند کابل RG58 C/U نیز متشکل از 19 رشته مفتول نازک است. مانند تصویر بالا که جنس هادیها مس قلع اندود میباشد. اکثراً، مشتریان و کاربران به کابلهایی مانند نمونه آخر که تعداد مفتولهای مغزی آنها بیشتر است، کابل کواکسیال افشان میگویند.

چند مفتولی یا افشان بودن رسانای مرکزی کابلهای کواکسیال میتواند موجب تغییر در مشخصات و ایجاد برخی ویژگیها در آنها شود. مهمترین ویژگی فیزیکی و مکانیکی این کابلها، انعطاف پذیری بیشتر است. اساساً این موضوع نرمی یا انعطاف پذیری، یکی از علل مهم انتخاب کابلهای کواکسیال با مغزی افشان به شمار میرود.

خرید کابل استرندد هم محور فرکانس بالا

کابلهای هم محور یا کواکسیال، کاربردهای گوناگونی دارند. میتوان گفت نقطه اشتراک همه این مصارف، انتقال امواج فرکانس بالاست. گاهی در کنار مطابقت پهنای باند قابل پشتیبانی، امپدانس مشخصه، مقدار افت سیگنال و جنس روکش کابلهای کواکسیال برای هر کاربرد، شکل رسانای مغزی نیز اهمیت پیدا میکند.

چنانچه طرح و پروژه شما به کابل کواکسیال افشان نیاز دارد، خوشحال خواهیم بود که بتوانیم پیشنهاد مناسبی ارائه نماییم.