کابل مفتولی سبک و سنگین مسی

کابل مفتولی مسی یکی از محصولات با تقاضای نسبی بالا در صنعت و بازار سیم و کابل است. انواع سبک و سنگین کابل برق مفتولی برای کاربردهای متناسب ارائه میگردد.

معمولا در تعریف کابل برق مفتولی به این نکته اشاره میشود که گزینه مناسبی برای نصب ثابت است. بسته به محل نصب و نوع کاربری، یکی از انواع سبک یا سنگین کابل مفتولی به مشتریان پیشنهاد میشود. در ادامه بیشتر درباره این کابلها صحبت میکنیم.

کابل مسی مفتولی چگونه کابلیست؟

هر کابل برقی که شکل و ساختار هادی آن به دو شکل

  1. مس نرم شده تک مفتولی یا کلاس 1
  2. مس نرم شده چند مفتولی (نیمه افشان) یا کلاس 2

باشد با نام کابل مسی مفتولی شناخته میشود. در بازار این کابلها را با نام کابل خشک یا استخوانی نیز میشناسند.

کابل مفتولی مسی

کابل استخوانی سبک

منظور از کابل مفتولی مسی سبک کابلهایی هستند که برای مصارف سبک و غالبا غیر صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند. ولتاژ نامی این کابلها 300/500 ولت است و برای دفن مستقیم در زیر خاک مناسب نیستند. این محصول از هادیهای مسی تک مفتولی یا چند مفتولی تشکیل یافته است و به شکل 2 تا 5 رشته تولید می گردد. H05VV-R، H05VV-U و NYM کوته نوشتهای مربوط به این کابل هستند.

کابل سبک مفتولی

کابل مفتولی و نیمه افشان سنگین

این کابل قابلیت نصب به صورت زمینی را دارد و از این جهت با عنوان کابل زمینی نیز شناخته میشود. کابل خشک سنگین تک رشته و چند رشته در سطح مقاطع مختلف عرضه میشود. ولتاژ اسمی این کابلها 0.6/1 کیلو ولت است. کد مشخصه NYY و N2XY برای معرفی این محصول به کار میروند.

کابل سنگین مفتولی

فروش کابل مفتولی مسی

تمامی کابلهایی که خدمت شما معرفی شدند و زیر عنوان کابلهای مفتولی قابل تعریف هستند، تامین و به فروش میرسند. در طرح فروش این گروه از کابلهای برق نکات زیر مورد توجه قرار گرفته اند:

  • تنوع سایز
  • تضمین اصالت و استاندارد کابلها
  • سهولت ثبت و پیگیری سفارشها
  • امکان فروش با متراژ مورد نظر مشتریان

تماس با ما