معرفی و فروش کابل N2XSEYRY

N2XSEYRY شناسه کابل قدرت سه رشته از گروه فشار متوسطهاست. با شما از ساختار، استاندارد تولید، دیگر مشخصات فنی و نحوه خرید این کابل خواهیم گفت.

کد مشخصه N2XSEYRY حاوی چه نکاتیست؟

کابل MV سه رشته آرمردار

همچون محصولات مشابهی که با کوته نگاشتها شناسایی میشوند، ابتدا به رمز گشایی همین کد میرویم تا ببینیم چه اطلاعاتی از کابلی که با این شناسه نامگذاری میشود به دست خواهیم آورد:

 • کاراکتر اول؛ حرف N: حتماً معرف حضور علاقه مندان به سیم و کابل هست. حرف N میگوید که این کابل و این نامگذاری سازگار با استاندارد انجمن مهندسین برق آلمان یا همان VDE میباشد.
 • کاراکتر دوم؛ خالی: زمانی که بعد از N حرف A نباشد، متوجه میشویم که هادی کابل از مس ساخته شده.
 • 2X: به معرفی سرشت عایق کابل میرسیم. این روزها اکثریت قریب به اتفاق کابلهای فشار متوسط با عایق پلی اتیلن کراس لینک شده تولید میگردند و 2X نشانگر همین نوع عایق است.
 • SE: به معنای اسکرین یا همان شیلد مسی مستقل و منحصر به فرد برای هر رشته است. از همینجا متوجه میشویم که کابل تک رشته نیست و چون در سیستم AC فشار متوسط هستیم، پس کابل سه رشته خواهد بود.
 • Y اول: جنس روکش میانی کابل را یادآور میشود. همان طور که میدانید در این استاندارد، Y مترادف با پی وی سی است.
 • R: نکته مهم دیگری از مشخصات کابل را به ما میگوید و آن نیست مگر وجود زره سیمی (مفتولی) در ساختار کابل. به بیان ساده، کابل زره دار است.
 • Y دوم: و نهایتاً این حرف به ما میگوید که سرشت روکش نهایی کابل هم پی وی سی است.

مشخصات تکمیلی کابل N2XSEYRY

 1. استاندارد اصلی: IEC 60502-2
 2. رده ولتاژی:
  (12)6/10، (24)12/20 و یا (36)18/30 کیلو ولت
 3. اجزای کابل:
  Cu/SC/XLPE/SC/SCT/ICWS/Bd/SWA/PVC
 4. سایزها: 35×3، 50×3، 70×3، 95×3، 120×3، 150×3، 185×3، 240×3، 300×3، 400×3 و 500×3 mm²
 5. ساختار هادی: مس مفتولی تابیده و فشرده شده گرد (RM) منطبق بر استاندارد IEC 60228
 6. لایه های نیمه رسانا: به شکل اکسترود شده یا نوار بر روی هادی و عایق کابل
 7. اسکرین: سیمهای مسی + نوار مسی به شکل مستقل برای هر رشته
 8. جنس زره (آرمر) : مفتولهای فولادی
 9. رنگ روکش: قرمز
 10. آزمون بازدارندگی انتشار شعله برای روکش: مطابق با IEC 60332
 11. بیشینه دمای مجاز هادی در زمان کار عادی: 90+ سلسیوس
 12. بیشینه نیروی کشش در زمان نصب (نیوتن) : 9 برابر مجذور قطر نهایی کابل به میلیمتر
 13. کاربرد: توزیع انرژی الکتریسیته در خطوط زمینی، برقرسانی به الکتروموتورهای سه فاز MV صنعتی، کابل خروجی ژنراتورها و ترانسفورمرهای قدرت در نیروگاهها و پستها و موارد مشابه دیگر با امکان دفن مستقیم در خاک

با توضیحات ارائه شده تا اینجا، به طور کامل دانستیم که حروف اختصاری N2XSEYRY شناساننده کابلهای MV یا همان فشار متوسط مسی سه رشته زره دار هستند که میتوانند در چند رده ولتاژی و با تنوع سطح مقطع، تولید و استفاده شوند.

در مورد جنس روکش این کابلها، افزون بر PVC گزینه های دیگری نیز قابل انتخاب و سفارش خواهد بود. مواردی مانند PE و یا آمیزه های کم دود و بدون هالوژن که به اختصار LSZH گفته میشود. بدیهی است با تغییر سرشت روکش، حرف مربوط به آن در کد کابل نیز تغییر خواهد نمود؛ مثلاً اگر روکش پلی اتیلن استفاده شود، کد به N2XSEYR2Y دگرگون میشود و یا اگر کابل از نوع LSZH باشد شناسه به N2XSEHRH تغییر خواهد کرد.

سفارش تولید و خرید این محصول

مخاطبان گرامی این مقاله از شرکت نامیرا کابل میتوانند استعلام قیمت تمام شده کابل با سایز و ولتاژ مورد نظر و درخواست سفارش تولید آن را از طریق ارتباط با واحد فروش مطرح نمایند. دیتاشیت محصول در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

زمانبندی تولید و تحویل کابل (ها) قبل از ثبت نهایی سفارش تولید به اطلاع مشتری محترم میرسد. همچنین، گزارش گام به گام فرآیند تولید، آماده سازی و بارگیری سفارش نیز برای مشتری ارسال خواهد شد.