اطلاعات مفیدی پیرامون آنچه که به دنبال آن هستید در ادامه این متن وجود دارد که شما را به مطالعه آن دعوت میکنیم. از طریق ارتباط با کارشناسان نامیرا کابل میتوانید مشاوره خرید دریافت کنید و سفارش خود را به سادگی ثبت نمایید.

سیم و کابل Low Smoke

آنچه در این مقاله می خوانید...

چرا و کجا کم دود بودن مهم می شود؟سیم و کابل Low Smoke چگونه محصولاتی هستند؟انواع سیم و کابل کم دودفروش سیم و کابل Low Smoke

سیم یا کابل Low Smoke محصولاتی هستند که با برخوداری از عایق و روکش ویژه، در صورت سوختن دود بسیار کمی ایجاد می کنند. درباره این محصولات بیشتر بدانید.

چرا و کجا کم دود بودن مهم می شود؟

آتش و دود

افزون بر ویژگی های اصلی سیم و کابل که بر اساس نوع کاربری، استانداردها و توانایی هایی مدنظر تعیین می شوند و در انتخاب، طراحی و تولید به آنها توجه می گردد، شاخصه های دیگری نیز وجود دارند که غالبا در نتیجه واکنش مواد تشکیل دهنده سیم و کابلها در برابر رخدادهای پیرامونی به وجود می آیند.

کم دود یا پر دود بودن یک سیم و کابل جزئی از شاخصه های دسته دوم است. طبیعی است که سیم و کابلهای مورد صحبت ما برای سوختن تولید نمی شوند؛ اما نمی توان تاثیرات محیط بر آنها و نیز تاثیر آنها بر پیرامون محل نصب و بهره برداریشان را نادیده گرفت. درست به همین دلیل است که موضوع Low Smoke (به اختصار LS) بودن یک سیم یا کابل مطرح می شود.

کاهش قدرت دید و سخت شدن عملیات کنترل و تخلیه یا نجات و اشکالات تنفسی در نتیجه دود حاصل از آتش سوزی، از مهم ترین دلایل اهمیت سیم و کابل کم دود است و در هر مکانی که تراکم بالای جمعیت یا محدودیت در فضا و امکان جا به جایی و یا علل مشابه دیگر وجود دارد، به کارگیری سیم و کابل کم دود مورد توجه قرار می گیرد؛ مکانهایی مانند :

 1. ساختمانهای مسکونی بلند مرتبه با تعدد واحدها
 2. سالنهای اجتماعات و ورزشگاه ها
 3. پاساژها و بازارهای سر پوشیده
 4. داخل هواپیماها
 5. درون لوکوموتیو و واگنهای قطار و مترو
 6. ایستگاه های زیر زمینی مترو
 7. مراکز آموزشی

سیم و کابل Low Smoke چگونه محصولاتی هستند؟

کابل کم دود و هالوژن فری

همان طور که در ابتدا اشاره شد، ویژگی کم دود بودن در یک کابل یا سیم به جنس موادی که در ساخت عایق و روکش آنها به کار رفته است مرتبط است. سالهاست که عایق گرمانرم (ترموپلاستیک) PVC به یک ماده متداول در تولید انواع سیم و کابل تبدیل شده است. پی وی سی در کنار مزایایش، چند عیب هم دارد. تولید دود زیاد و تیره و انتشار گازهای خطرناک در زمان سوختن از مهمترین معایب این نارسانا به شمار می رود.

بنابراین، انواع سیم و کابلی را که در تولید بخشهای عایق و روکششان از موادی استفاده شده است که بر خلاف پی وی سی کم دود هستند، می توان در گروه سیم و کابل Low Smoke جای داد.

معمولا در کنار ویژگی کم دود بودن، هالوژن فری یا بدون هالوژن بودن سیم و کابلها هم مطرح می شود. هالوژنها در ترکیب با بخار آب موجود در هوا یک گاز اسیدی و خطرناک تولید می کنند که موجب تنگی نفس و سوزش چشم ها می گردد. این محصولات را با شناسه هایی مانند LSZH، LSHF یا LSFOH می شناسیم.

انواع سیم و کابل کم دود

انواع سیم و کابل کم دود و بدون هالوژن

 1. سیم برق یا ارت افشان مسی با عایق کم دود و هالوژن فری : H05Z-K , H07Z-K
 2. سیم ارت یا برق مفتولی و نیمه افشان مسی با عایق کم دود و بدون هالوژن : H05Z-U, H07Z-U, H07Z-R
 3. سیم برق افشان مسی مقاوم در برابر حرارت سیلیکونی، کم دود و عاری از هالوژن : H05S-K, SIF, SIF-GL
 4. کابل برق با عایق و روکش کم دود و هالوژن فری : N2XH
 5. کابل اعلام حریق با عایق و روکش هالوژن فری، کم دود و مقاوم در برابر گسترش شعله
 6. کابل شبکه با روکش کم دود و بدون هالوژن : Cat6 U/UTP, LSZH

فروش سیم و کابل Low Smoke

فروش سیم و کابل کم دود

ما در نامیرا کابل با سابقه چندین ساله در تامین کابلهای کم دود، بدون هالوژن و مقاوم در برابر حرارت، با توجه به رشد درخواستها و توجه بیشتر به افزایش ایمنی در پروژه ها، برنامه فروش محصولات این گروه را گسترده ساخته ایم و تلاش می کنیم اکثر درخواستهای مربوط به انواع سیم و کابل کم دود و هالوژن فری را پشتیبانی نماییم.

از طریق ارتباط با دپارتمان فروش می توانید از نحوه سفارش و تحویل محصولات مورد نیاز آگاهی پیدا کنید و مشخصات تکمیلی را دریافت نمایید.

برای خرید آسان سیم و کابل استاندارد، با ما تماس بگیرید :

راه های ارتباطی :

phone icon  09120471420

phone icon  کلیک نمایید

 info@namiracables.com

تماس بگیرید