سیم و کابل Low Smoke

آنچه در این مقاله می خوانید...

چرا و کجا کم دود بودن مهم می شود؟سیم و کابل Low Smoke چگونه محصولاتی هستند؟انواع سیم و کابل کم دودفروش سیم و کابل Low Smoke

سیم یا کابل Low Smoke محصولاتی هستند که با برخوداری از عایق و روکش ویژه، در صورت سوختن دود بسیار کمی ایجاد می کنند. درباره این محصولات بیشتر بدانید.

چرا و کجا کم دود بودن مهم می شود؟

آتش و دود

افزون بر ویژگی های اصلی سیم و کابل که بر اساس نوع کاربری، استانداردها و توانایی هایی مدنظر تعیین می شوند و در انتخاب، طراحی و تولید به آنها توجه می گردد، شاخصه های دیگری نیز وجود دارند که غالبا در نتیجه واکنش مواد تشکیل دهنده سیم و کابلها در برابر رخدادهای پیرامونی به وجود می آیند.

کم دود یا پر دود بودن یک سیم و کابل جزئی از شاخصه های دسته دوم است. طبیعی است که سیم و کابلهای مورد صحبت ما برای سوختن تولید نمی شوند؛ اما نمی توان تاثیرات محیط بر آنها و نیز تاثیر آنها بر پیرامون محل نصب و بهره برداریشان را نادیده گرفت. درست به همین دلیل است که موضوع Low Smoke (به اختصار LS) بودن یک سیم یا کابل مطرح می شود.

کاهش قدرت دید و سخت شدن عملیات کنترل و تخلیه یا نجات و اشکالات تنفسی در نتیجه دود حاصل از آتش سوزی، از مهم ترین دلایل اهمیت سیم و کابل کم دود است و در هر مکانی که تراکم بالای جمعیت یا محدودیت در فضا و امکان جا به جایی و یا علل مشابه دیگر وجود دارد، به کارگیری سیم و کابل کم دود مورد توجه قرار می گیرد؛ مکانهایی مانند :

 1. ساختمانهای مسکونی بلند مرتبه با تعدد واحدها
 2. سالنهای اجتماعات و ورزشگاه ها
 3. پاساژها و بازارهای سر پوشیده
 4. داخل هواپیماها
 5. درون لوکوموتیو و واگنهای قطار و مترو
 6. ایستگاه های زیر زمینی مترو
 7. مراکز آموزشی

سیم و کابل Low Smoke چگونه محصولاتی هستند؟

کابل کم دود و هالوژن فری

همان طور که در ابتدا اشاره شد، ویژگی کم دود بودن در یک کابل یا سیم به جنس موادی که در ساخت عایق و روکش آنها به کار رفته است مرتبط است. سالهاست که عایق گرمانرم (ترموپلاستیک) PVC به یک ماده متداول در تولید انواع سیم و کابل تبدیل شده است. پی وی سی در کنار مزایایش، چند عیب هم دارد. تولید دود زیاد و تیره و انتشار گازهای خطرناک در زمان سوختن از مهمترین معایب این نارسانا به شمار می رود.

بنابراین، انواع سیم و کابلی را که در تولید بخشهای عایق و روکششان از موادی استفاده شده است که بر خلاف پی وی سی کم دود هستند، می توان در گروه سیم و کابل Low Smoke جای داد.

معمولا در کنار ویژگی کم دود بودن، هالوژن فری یا بدون هالوژن بودن سیم و کابلها هم مطرح می شود. هالوژنها در ترکیب با بخار آب موجود در هوا یک گاز اسیدی و خطرناک تولید می کنند که موجب تنگی نفس و سوزش چشم ها می گردد. این محصولات را با شناسه هایی مانند LSZH، LSHF یا LSFOH می شناسیم.

انواع سیم و کابل کم دود

انواع سیم و کابل کم دود و بدون هالوژن

 1. سیم برق یا ارت افشان مسی با عایق کم دود و هالوژن فری : H05Z-K , H07Z-K
 2. سیم ارت یا برق مفتولی و نیمه افشان مسی با عایق کم دود و بدون هالوژن : H05Z-U, H07Z-U, H07Z-R
 3. سیم برق افشان مسی مقاوم در برابر حرارت سیلیکونی، کم دود و عاری از هالوژن : H05S-K, SIF, SIF-GL
 4. کابل برق با عایق و روکش کم دود و هالوژن فری : N2XH
 5. کابل اعلام حریق با عایق و روکش هالوژن فری، کم دود و مقاوم در برابر گسترش شعله
 6. کابل شبکه با روکش کم دود و بدون هالوژن : Cat6 U/UTP, LSZH

فروش سیم و کابل Low Smoke

فروش سیم و کابل کم دود

ما در نامیرا کابل با سابقه چندین ساله در تامین کابلهای کم دود، بدون هالوژن و مقاوم در برابر حرارت، با توجه به رشد درخواستها و توجه بیشتر به افزایش ایمنی در پروژه ها، برنامه فروش محصولات این گروه را گسترده ساخته ایم و تلاش می کنیم اکثر درخواستهای مربوط به انواع سیم و کابل کم دود و هالوژن فری را پشتیبانی نماییم.

از طریق ارتباط با دپارتمان فروش می توانید از نحوه سفارش و تحویل محصولات مورد نیاز آگاهی پیدا کنید و مشخصات تکمیلی را دریافت نمایید.

بپرسید و بدانید تا بهترین خرید را تجربه نمایید :

راه های ارتباطی:

phone icon کارشناس فروش: 09120471420

phone icon مرکز تماس: 02128428140

whatsApp icon پاسخگویی واتس اپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: info@namiracables.com

مجموعه نامیرا کابل شما را به انتخاب و خرید بهترین محصولات سیم و کابل دعوت می کند.
برای ثبت سفارش کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید :

0

دیدگاهتان را بنویسید

جست و جو
تماس تلفنی
واتس اپ