کابل برق ضد حریق با ویژگیهای فوق العاده

کابل برق ضد حریق را برای کاربریهایی که ویژگی پایداری حرارتی بالا مورد انتظار است، پیشنهاد میدهیم. در این بخش با شما بیشتر خواهیم گفت از قابلیتهای فوق العاده کابل ضد حریق یا ضد آتش.

با پیشرفت فناوریها در طراحی و تولید سیم و کابل، شاهد محصولاتی هستیم که از ویژگیهای جالب توجه و گاه خارق العاده ای برخوردارند. برای برخی از کاربریها این که یک کابل برق تنها بتواند جریان الکتریسیته را از خود عبور دهد، کافی نیست.

گاهی ما به استقامت فیزیکی، شیمیایی، حرارتی و عدم انتشار گازهای سمی و کم دود بودن کابل نیاز خواهیم داشت. کابل برق ضد حریق از آن دست محصولاتیست که برای پاسخگویی به این نیازها طراحی شده است.

کابل ضد آتش چگونه کار می کند؟

میتوان از راهبردهای متفاوتی برای ضد آتش یا مقاوم در برابر شعله نمودن یک کابل استفاده نمود. کابلی که در بالا مشاهده کردید از یک گرید ویژه سیلیکون با عنوان ترمراستب در عایق و روکشش بهره مند است. به بیان دیگر، کابل برق ضد حریق ما از نوع سیلیکون رابر است.

هنگامی که این گرید خاص از سیلیکون در برابر شعله مستقیم آتش قرار میگیرد، پس از گذشت مدت زمانی حالت سرامیکی پیدا میکند. در این وضعیت عایق و روکش کابل خاصیت عایقی خود را حفظ نموده و  رسانای کابل میتواند جریان برق را همچنان از خود عبور دهد. کابل ضد حریق توانایی تحمل دمای 750 درجه سلسیوس را در مدت زمان دست کم 90 دقیقه داراست.

ساختار کابل ضد حریق

 1. رسانای مسی
 2. عایق از جنس سیلیکون رابر
 3. لایه پلی استر و فویل آلومینیومی
 4. سیم تخلیه از مس قلع اندود
 5. روکش سیلیکون رابر مقاوم در برابر حرارت

کاربرد کابل مقاوم در برابر شعله

 1. سامانه های آشکارسازی و اعلام حریق
 2. پالایشگاهها
 3. دکلهای نفتی
 4. سکوهای نفت و گاز
 5. کارگاهها و کارخانه های ریخته گری و ذوب فلزات
 6. مناطقی با خطر آتش سوزی بالا
 7. و موارد مشابه دیگر که استقامت حرارتی بالایی مدنظر است.

کابل ضد آتش

کابل برق ضد حریق را از کجا تهیه کنیم؟

نگران نباشید! ما اینجا هستیم تا بهترینهای کابل ضد حریق را برای شما تامین کنیم. به همکاران ما در دپارتمان فروش بگویید که شرایط مورد نظرتان برای کابل مقاوم در برابر آتش چیست تا آنها محصول مناسب را به شما پیشنهاد دهند. از مشاوره تا تحویل کابل با شماییم.

تماس با ما