کابل برق ضد حریق با ویژگیهای فوق العاده

کابل برق ضد حریق را برای کاربریهایی که ویژگی پایداری حرارتی بالا مورد انتظار است، پیشنهاد میدهیم. در این بخش با شما بیشتر خواهیم گفت از قابلیتهای فوق العاده کابل ضد حریق یا ضد آتش.

با پیشرفت فناوریها در طراحی و تولید سیم و کابل، شاهد محصولاتی هستیم که از ویژگیهای جالب توجه و گاه خارق العاده ای برخوردارند. برای برخی از کاربریها این که یک کابل برق تنها بتواند جریان الکتریسیته را از خود عبور دهد، کافی نیست.

گاهی ما به استقامت فیزیکی، شیمیایی، حرارتی و عدم انتشار گازهای سمی و کم دود بودن کابل نیاز خواهیم داشت. کابل برق ضد حریق از آن دست محصولاتیست که برای پاسخگویی به این نیازها طراحی شده است.

کابل ضد آتش چگونه کار میکند؟

میتوان از راهبردهای متفاوتی برای ضد آتش یا مقاوم در برابر شعله نمودن یک کابل استفاده نمود. به کارگیری گرید ویژه سیلیکون با عنوان ترمراستب در عایق و روکش، استفاده از نوار میکا و یا روکشهای ژئوپلیمر، از روشهای تولید کابلهای Fire Resistant هستند.

این کابلها میتوانند در مدت زمان تعریف و تست شده ای، در حالیکه در معرض شعله آتش با دمای بالا هستند، یکپارچکی خود و مدار الکتریکی را حفظ نمایند.

ساختار کابل ضد حریق

 1. رسانای مسی
 2. عایق از جنس سیلیکون رابر یا XLPE به همراه نوار میکا
 3. فویل آلومینیومی یا شیلد بافته شده در صورت نیاز
 4. روکش سیلیکون رابر یا آمیزه های HFFR

کاربرد کابل مقاوم در برابر شعله

 1. سامانه های آشکارسازی و اعلام حریق
 2. پالایشگاهها
 3. دکلهای نفتی
 4. سکوهای نفت و گاز
 5. کارگاهها و کارخانه های ریخته گری و ذوب فلزات
 6. مناطقی با خطر آتش سوزی بالا
 7. و موارد مشابه دیگر که استقامت حرارتی بالایی مدنظر است.

کابل ضد آتش

کابل برق ضد حریق را از کجا تهیه کنیم؟

نگران نباشید! ما اینجا هستیم تا بهترین کابل ضد حریق را برای شما تأمین کنیم. به همکاران ما در دپارتمان فروش بگویید که شرایط مورد نظرتان برای کابل مقاوم در برابر آتش چیست تا آنها محصول مناسب را به شما پیشنهاد دهند. از مشاوره تا تحویل کابل با شماییم.