کابل برق ضد حریق با ویژگیهای فوق العاده

آنچه در این مقاله می خوانید...

کابل برق ضد حریق در قاب دوربینکابل ضد آتش چگونه کار می کند ؟ساختار کابل ضد حریقکاربرد کابل مقاوم در برابر شعلهکابل برق ضد حریق را از کجا تهیه کنیم ؟

کابل برق ضد حریق را برای کاربریهایی که ویژگی پایداری حرارتی بالا مورد انتظار است، پیشنهاد می دهیم. در این بخش با شما بیشتر خواهیم گفت از قابلیتهای فوق العاده کابل ضد حریق یا ضد آتش.
با پیشرفت فناوریها و خلاقیتی که در طراحی و تولید سیم و کابل بروز می کند، شاهد محصولاتی هستیم که از ویژگیهای جالب توجه و گاه خارق العاده ای برخوردارند. برای برخی از کاربریها این که یک کابل برق تنها بتواند جریان الکتریسیته را از خود عبور دهد، کافی نیست.
گاهی ما به استقامت فیزیکی، شیمیایی، حرارتی و عدم انتشار گازهای سمی و کم دود بودن کابل نیاز خواهیم داشت. کابل برق ضد حریق از آن دست محصولاتیست که برای پاسخگویی به این نیازها طراحی شده است.

کابل برق ضد حریق در قاب دوربین

پیش از هر توضیحی درباره این کابل، پیشنهاد می کنیم که ویدیوی کوتاه زیر را حتما تماشا کنید.

همان طور که در کلیپ بالا مشاهده فرمودید کابل برق ضد حریق مورد بحث ما در معرض شعله مستقیم قرار گرفته؛ اما همچنان به کار خود ادامه می دهد. توجه کنید که لامپ متصل به این کابل روشن است و این یعنی کابل ما در این شرایط هنوز زنده مانده! اگر به این نکته توجه نکرده بودید، پیشنهاد می کنیم ویدیو را دوباره ببیند.

کابل ضد آتش چگونه کار می کند ؟

می توان از راهبردهای متفاوتی برای ضد آتش یا مقاوم در برابر شعله نمودن یک کابل استفاده نمود. کابلی که در بالا مشاهده کردید از یک گرید ویژه سیلیکون با عنوان ترمراستب در عایق و روکشش بهره مند است. به بیان دیگر، کابل برق ضد حریق ما از نوع سیلیکون رابر است.
هنگامی که این گرید خاص از سیلیکون در برابر شعله مستقیم آتش قرار می گیرد، پس از گذشت مدت زمانی حالت سرامیکی پیدا می کند. در این وضعیت عایق و روکش کابل خاصیت عایقی خود را حفظ نموده و  رسانای کابل می تواند جریان برق را همچنان از خود عبور دهد. کابل ضد حریق توانایی تحمل دمای 750 درجه سلسیوس را در مدت زمان دست کم 90 دقیقه داراست.

کابل برق ضد حریق

ساختار کابل ضد حریق

 1. رسانای مس قلع اندود
 2. عایق از جنس سیلیکون رابر
 3. لایه پلی استر و فویل آلومینیومی (پیشنهادی)
 4. سیم تخلیه از مس قلع اندود (پیشنهادی)
 5. روکش سیلیکون رابر مقاوم در برابر حرارت

کاربرد کابل مقاوم در برابر شعله

 • سامانه های اعلام حریق (آشکار ساز آتش سوزی یا اعلان حریق)
 • پالایشگاه ها
 • دکلهای نفتی
 • سکوهای نفت و گاز
 • کارگاه ها و کارخانه های ریخته گری و ذوب فلزات
 • مناطقی با خطر آتش سوزی بالا
 • و موارد مشابه دیگر که استقامت حرارتی بالایی مدنظر است

کابل ضد آتش

کابل برق ضد حریق را از کجا تهیه کنیم ؟

نگران نباشید! ما اینجا هستیم تا بهترین های کابل ضد حریق را به شما معرفی کنیم. به همکاران ما در دپارتمان فروش بگویید که شرایط مورد نظرتان برای کابل مقاوم در برابر آتش چیست تا آنها محصول مناسب را به شما پیشنهاد دهند. از مشاوره تا تحویل کابل با شماییم.

اگر قصد دارید سیم یا کابل مرغوب خریداری نمایید، با ما تماس بگیرید :

راه های ارتباطی:

phone icon کارشناس فروش: 09120471420

phone icon مرکز تماس: 02128428140

whatsApp icon واتس اپ: کلیک کنید

نامیرا کابل شما را به انتخاب بهترین محصولات سیم و کابل دعوت می کند.
برای مشاوره کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید :

Call Now Buttonتماس بگیرید