پخش کابل شبکه بدون نویز

نامیرا کابل که از مراکز فعال پخش کابل است، در این بخش شما را با کابل شبکه بدون نویز آشنا میسازد. این کابلها تست شده ارائه میگردند.

هنگامی که میخواهیم داده ها و اطلاعات یا امواج فرکانس بالا را از طریق کابلها جا به جا کنیم، ممکن است با مسئله ناخوشایندی به نام نویز یا تداخل رو به رو شویم. نویزها تأثیراتی مانند کاهش سرعت انتقال داده ها، تغییر در آنها و یا تضعیف کیفیت سیگنالها را در پی خواهند داشت.

طبیعیست که کاربران هرگز علاقه ای به مواجهه با این مشکلات را ندارند. آنها دوست دارند که اطلاعات را با بیشترین سرعت ممکن و بدون تحریف یا افت کیفی منتقل سازند. پس باید راهکاری برای مقابله با نویزها یا به بیان بهتر، در امان نگهداشتن امواج عبوری از کابلها از تأثیرات نامطلوب نویزها اندیشیده و به کار گرفته شود.

کابل شبکه بدون نویز

کابل شبکه بدون نویز

نویز و تضعیف در کابلهای LAN و کابلهای مشابه آن، اکثراً به شکلهای نویز همشنوی یا Cross-Talk، نشت امواج به بیرون از کابل و یا تداخلات الکترومغناطیسی (EMI) متأثر از منابع بیرونی بروز میکند. برای آنکه از کابلهای اترنت در برابر نویزها محافظت کنیم، روشهای زیر را به کار میگیریم:

 1. زوج به هم تابیده کردن رشته های کابل
 2. استفاده از فویل آلومینیومی به همراه سیم تخلیه برای هر زوج رشته یا بر روی مجموعه آنها
 3. به کارگیری شیلد بافته شده غالباً از جنس مس قلع اندود بر روی کل رشته های کابل

همه کابلهایی که در شبکه های کامپیوتری امروزی استفاده میشوند، به شکل زوج به هم تابیده یا Twisted Pair و به اختصار TP ساخته میشوند. همین شیوه طراحی تأثیر قابل توجهی در حذف نویز همشنوایی خواهد داشت.

اما برای کابلهایی که در محیطهای پر نویز مانند مجاورت کابل و سیمهای برق، تجهیزات الکتریکی، الکتروموتورها، آسانسورها، ترانسفورمرها و موارد مشابه دیگر قرار خواهند گرفت، یا نحوه کارکرد قویتری از آنها انتظار میرود، بهتر است سراغ گزینه های دوم یا سوم برای عملکرد بهتر و حفاظت بیشتر برویم.

بر این اساس، در معرفی انواع کابل شبکه بدون نویز یا محافظت شده در برابر نویزها با گزینه های زیر سر و کار خواهیم داشت:

 • کابلهای زوجی بدون فویل یا شیلد ← U/UTP
 • زوجی با تک فویل کلی ← F/UTP یا FTP
 • کابل زوجی با فویل و شیلد کلی ← SF/UTP
 • زوجی با فویلهای مستقل برای هر زوج رشته ← U/FTP
 • کابلهای زوجی با فویلهای مستقل و کلی ← F/FTP یا FFTP
 • کابل زوجی با فویل برای هر زوج رشته و یک شیلد بافته شده کلی ← S/FTP

معمولاً سه ساختار نخست را در کابلهای شبکه Cat 5E و Cat 6 میبینیم. سه روش بعدی هم بیشتر در کابلهای Cat 6A و Cat 7 دیده میشوند.

پخش کابلهای شبکه استاندارد

کابلهای شبکه از آن دسته محصولات صنعت سیم و کابل هستند که تولید کنندگان بسیار زیادی در سراسر دنیا نسبت به ساخت آنها مبادرت میورزند. مطمئناً کیفیت ساخت این کابلها یکسان نیست و هر کدام متقاضیان خود را خواهد داشت.

در این بخش پیرامون نویز در کابلهای شبکه گفتیم و کابلهای شبکه بدون نویز. یقیناً زمانی میتوانیم از این ویژگی برای یک کابل شبکه سخن به میان آوریم که حداقل دارای دو شرط زیر باشد:

 1. طراحی و ساخت آن سازگار با استانداردها صورت گرفته باشد.
 2. از آزمونها سربلند بیرون آید و نتایج آن مثبت باشد.

مجموعه نامیرا کابل بر پایه راهبرد اصلی خویش، همواره پیشنهاد، فروش و توزیع محصولات منطبق با استاندارد و برگزیده را در دستور کارش دارد. درباره کابلهای شبکه نیز همین روش انجام میشود. کابلهایی که واجد ویژگیهای زیر هستند:

 • از رسانای مس خالص و بدون اکسیژن (OFC) با قطر استاندارد بهره مندند.
 • رشته ها با گام مناسب و دوتایی به هم تابیده شده اند.
 • از مواد اولیه مرغوب برای ساخت بخشهای عایق و روکش استفاده شده.
 • در صورت فویلدار بودن، فویلشان از همپوشانی مناسبی برخوردار است.
 • اگر دارای شیلد هستند، شیلدشان متراکم بوده و درصد پوشش بالایی را ایجاد مینماید.

کابلی که چنین خصوصیاتی را داراست، میتواند از حفاظت مناسبی در برابر نویزها هم برخوردار باشد. پس بی گمان نتیجه تست فلوک پرمننت لینک آن عالی و تأیید شده خواهد بود.

همه اینها منتج میگردد به رضایت کامل مشتریان و کاربران و چه از این بهتر خواهد بود برای یک تأمین کننده کابل شبکه؟

📞