نقش انتخاب سیم و کابل در فعالیت های پیمانکاری برق

آنچه در این مقاله می خوانید...

اجرای ارزان پروژه ها، راهکاری که دیگر پاسخگو نیستمعایب فعالیت پیمانکاری برق با قیمت پایینسیم و کابل نامرغوب و ارزان در پروژه ها، بلای خودخواستهانتخاب بهتر چیست؟سیم و کابل مرغوب موجب افزایش هزینه پیمانکاری برق می شوند؟انتخاب درست سیم و کابل و پیمانکار برتر

انتخاب ملزومات پروژه های پیمانکاری برق از جمله سیم و کابل، چه تاثیری در موفقیت یا عدم موفقیت شرکتهای پیمانکار دارد؟ چگونه می توان انتخابی هوشمندانه داشت؟

اجرای ارزان پروژه ها، راهکاری که دیگر پاسخگو نیست

هزینه پروژه پیمانکاری برق

یکی از اولین روشهایی که برای جلب نظر کارفرمایان در فعالیت های پیمانکاری برق به ذهن شرکتهای پیمانکار می رسد، پیشنهاد اجرای پروژه با کمترین هزینه ممکن است. اساسا ارزانتر اجرا شدن پروژه ها از مواردیست که مورد توجه کارفرمایان هم بوده و بر پایه آن دست به انتخاب مجری پروژه می زنند.

ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که می توان با تفکری عمیق تر و نگاهی بلند نظرانه، راهکارهای متفاوتی ارائه نمود. همین طور مسائل مربوط به ارزان اجرا شدن پروژه ها را نیز بر خواهیم شمرد و خواهیم گفت که در بیشتر اوقات، این رویه هم به ضرر کارفرمایان است و هم پیمانکاران.

معایب فعالیت پیمانکاری برق با قیمت پایین

انتخاب غلط و شکست در پروژه های پیمانکاری برق

هنگامی که یک شرکت پروژه کار بخواهد هزینه اجرای یک پروژه ساختمانی یا صنعتی را کاهش دهد، دو مسیر برای او وجود دارد :

 1. کاهش هزینه ملزومات پروژه یا پایین در نظر گرفتن قیمت اجرا
 2. به کارگیری روشهای هوشمندانه به منظور کاهش هزینه های تمام شده اجرای یک پروژه

موضوع مهم این است که در عمل غالبا شاهد اجرای گزینه نخست هستیم و استفاده از روش دوم به ویژه در ایران کمتر مورد توجه قرار می گیرد. بر این اساس، زمانی که می خواهیم از معایب اجرای ارزان پروژه های پیمانکاری برق در ساختمانها یا صنایع بگوییم، مقصود ما مضرات به کارگیری همان روش رایج اول است.

معایب انتخاب ملزومات ارزان یا اجرای پروژه ها با دستمزد پایین عبارتند از :

 1. افت شدید کیفیت اجرای پروژه
 2. افزایش هزینه های تعمیر، بازسازی و نگهداری برای کارفرمایان، بهره برداران و پیمانکاران
 3. کاهش بازده و عمر مفید محصولات پروژه ها
 4. عدم ارتقای سطح فعالیت پیمانکاران به دلیل رزومه ضعیف در پروژه های گذشته
 5. نارضایتی بهره برداران و ذینفعان پروژه ها از شیوه مدیریت و اجرای آنها پس از تحویل پروژه
 6. کاهش توجه به اهمیت و ارزش طراحی و مهندسی در پروژه ها
 7. کاهش اهمیت به کارگیری تکنسین ها و کارگران ماهر در پروژه ها

سیم و کابل نامرغوب و ارزان در پروژه ها، بلای خودخواسته

معایب انتخاب سیم و کابل غیر استاندارد

می توان گفت که هر جا برق هست، سیم و کابل هم هست. حتی در پروژه های دیگری به غیر از برق نیز حضور سیم و کابل ها محسوس است. همان طور که بیان شد، یک روش متداول و به عقیده ما غلط در برنده شدن مناقصه های پیمانکاری پروژه های برق رسانی، به کارگیری ملزومات، ادوات، تجهیزات و ابزارآلات ارزان قیمت است. اکثریت قریب به اتفاق این وسایل به ظاهر ارزان قیمت، نامرغوب هستند.

سیم و کابل نامرغوب چنانچه در پروژه ها به کار روند، همان پیامدهای نامطلوب و ناخوشایندی را خواهند داشت که در پاراگراف قبل اشاره شد. به سبب شرایط خاص انرژی الکتریسته، می توان مواردی مانند زیر را به این خطرها و آسیبها افزود :

 1. کاهش شدید ایمنی
 2. تهدید سلامت و جان انسانهای بهره بردار
 3. تهدید سرمایه های مالی در اثر بروز رخدادهایی مانند آتش سوزی
 4. افزایش افت توان و افزایش هزینه های مصرف انرژی

انتخاب بهتر چیست؟

انتخاب درست سیم و کابل با نامیرا کابل

ما در نامیرا کابل با سابقه علمی در مهندسی برق، تجربه فنی در بهره برداری پروژه های صنعت برق و تجربه تجاری در بازار سیم و کابل، به همه فعالین محترم در بخش پیمانکاری برق پیشنهاد می کنیم که هرگز به سمت روش قدیمی و نادرست انتخاب سیم و کابل های نامرغوب نروند و حتما از محصولات استاندارد و مطمئن استفاده نمایند.

سیم و کابل مرغوب موجب افزایش هزینه پیمانکاری برق می شوند؟

شاید اینجا این چالش مطرح شود که سیم و کابل های مرغوب قیمت بالاتری به نسبت آن دیگر محصولات دارند و با انتخاب آنها هزینه های پروژه افزایش می یابد و شرکتهای پیمانکار یا نمی توانند پروژه ها را در دست بگیرند و از سوی کارفرمایان انتخاب نخواهند شد و یا سبب کاهش سود آنها در پروژه های در دست اجرا می شود. پاسخ ما به این موضوع منفیست. چرایی آن را در ادامه به شما می گوییم.

انتخاب درست سیم و کابل و پیمانکار برتر

انتخاب درست سیم و کابل و پیمانکار برق برتر

 1. سیم و کابل استاندارد شما را در تضمین کیفیت اجرا و عملکرد پروژه ها یاری خواهد نمود.
 2. به کارگیری محصولات مرغوب موجب ارتقای سطح کاری شما می شود و مسئولیت پذیری شما را در کارتان به نمایش خواهد گذاشت.
 3. با به کارگیری سیم و کابلهای مرغوب می توانید مدت زمان بیشتری را برای تعمیر و سرویس پس از تحویل موقت پروژه بر عهده بگیرید (مثلا به جای شش ماه یا یک سال، دو سال را متعهد شوید) و چون محصولات مرغوب به درستی کار خواهند کرد و عمر مفید بالایی دارند، عملا هزینه اضافی چندانی به شما تحمیل نخواهد شد و با این کار نظر کارفرمایان به پیشنهادتان جلب خواهد شد.
 4. تامین کنندگان سیم و کابل استاندارد در قبال محصول فروخته شده به شما متعهدتر از دیگران هستند و رابطه همکاری شما پایدارتر خواهد بود. این پشتیبانی بهتر، آسودگی خاطر شما را از تامین ملزومات در حین اجرای پروژه یا بروز شرایط اضطراری در پی خواهد داشت.
 5. همکاری پیمانکاران با تولید کنندگان، تامین کنندگان و فروشندگان متعهد، یک چرخه سالم را ایجاد خواهد نمود که از زیربناهای پیشرفت پایدار است. در نتیجه پیشرفت پایدار اقتصادی، تعداد پروژه های پیمانکاری افزایش چشمگیری خواهد داشت و این یعنی افزایش فرصت کار و فعالیت برای تمامی شرکتها و افراد حاضر در این چرخه سالم.

برای خرید این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:

phone icon کارشناس فروش: 09120471420

phone icon مرکز پاسخگویی: 02128428140

whatsApp icon پاسخگویی واتس اپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: info@namiracables.com

مجموعه نامیرا کابل شما را به انتخاب و خرید بهترین محصولات سیم و کابل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

جست و جو
تماس تلفنی
واتس اپ