قیمت روز سیم و کابل ساختمانی

آنچه در این مقاله می خوانید...

معرفی محصول : سیم و کابل ساختمانیسیم برق افشان ساختمانیسیم ارت افشانکابل برق افشانکابل تلفن ساختمانکابل آیفونسیم و کابل نسوزکابل کواکسیال آنتنکابل برق مفتولیتراول کابل آسانسورقیمت روز سیم و کابل ساختمانیفروش انواع کابل و سیم ساختمانی

اولین لیست قیمتی که در زمان نوسان نرخ ها به روز رسانی می شود، لیست سیم و کابل افشان، ارت و تلفن است تا مشتریان این محصولات از قیمت روز سیم و کابل ساختمانی مطلع گردند.

معرفی محصول : سیم و کابل ساختمانی

قیمت روز سیم و کابل ساختمانی

یک روشی که برای دسته بندی محصولات صنعت سیم و کابل به کار می رود، گروه بندی بر پایه کاربرد و محل نصب آنهاست. مطابق همین اصل، وقتی که محصولاتی با عنوان سیم و کابل ساختمانی معرفی می شوند متوجه خواهیم شد که کاربرد عمده آنها در ساختمانها خواهد بود.

با نگاهی به ساختمان های مسکونی، اداری، آموزشی و تجاری و لیست های استعلام قیمت شرکت های پیمانکار فعال در پروژه های ساختمانی، می توانیم محصولات مهم این گروه را بدین شکل بیان نماییم :

 1. سیم برق افشان
 2. سیم ارت افشان
 3. کابل برق افشان معمولی
 4. کابل تلفن درون ساختمانی
 5. کابل آیفون
 6. سیم یا کابل نسوز مخصوص سیستم اعلام حریق
 7. کابل کواکسیال آنتن
 8. کابل برق مفتولی سبک
 9. کابل فرمان آسانسور

در ادامه در مورد هر کدام از این محصولات اطلاعات بیشتری تقدیم شما خواهد شد.

سیم برق افشان ساختمانی

فروش سیم برق

این سیم ها مطابق استاندارد ISIRI 607-3 سازمان ملی استاندارد ایران تولید می شوند. رنگ بندی متنوعی از سیم افشان قابل ارائه خواهد بود تا سیم کشی با دقت بالاتری انجام شود. این محصول از دو بخش زیر تشکیل یافته است :

 1. رسانا : مس انیل شده افشان برابر با استاندارد IEC 60228
 2. عایق : پلی وینیل کلراید (PVC) نوع C به رنگ قرمز، آبی، مشکی، زرد، سبز، قهوه ای و …

برای وایرینگ ساختمان ها غالبا سایزهای 1.5، 2.5، 4 و 6 میلیمتر مربع سیم برق افشان خریداری می شود؛ هر چند این سیم در سطح مقطع های کمتر و بیشتر از مقادیر یاد شده هم قابل عرضه خواهد بود.

سیم ارت افشان

سیم ارت روکش دار افشان

مقررات ملی ساختمان ها بر ایمنی سیم کشی ساختمان ها تاکید دارد. یکی از اقدامات موثر در ایجاد ایمنی برق، استفاده از سیستم ارت مطمئن در ساختمانهاست. برای تکمیل سیستم زمین حفاظتی ساختمان ها، در کنار سیم های فاز و نول، از سیم مخصوص ارت استفاده می گردد.

اجزای تشکیل دهنده سیم ارت افشان مشابه سیم برق افشان است و تفاوت آن تنها در رنگ عایق است. برای تمایز سیم ارت از دیگر سیم ها، رنگ روکش آن سبز و زرد می باشد. این سیم نیز در سطح مقاطع گوناگونی مانند 1.5 و 2.5 مورد استفاده قرار می گیرد.

کابل برق افشان

قیمت کابل 2.5*4 افشان

 

محصول دیگری که در فهرست استعلام قیمت روز سیم و کابل ساختمانی وجود دارد، کابل افشان می باشد. کابل افشانی که در ساختمانها غالبا استفاده می شود، کابل افشان معمولی است که با کد NYMHY یا H05VV-F و H07VV-F شناسایی می گردد. ساختار این کابل عبارت است از :

 1. هادی : مس انیل شده کلاس 5
 2. عایق : پی وی سی نوع D با رنگ بندی قرمز، مشکی، آبی، طوسی، قهوه ای و سبز و زرد
 3. روکش : PVC نوع ST5 غالبا مشکی رنگ یا مطابق سفارش مشتری
 4. استاندارد مرجع : ISIRI 607-53 و ISIRI 607-71C
 5. ولتاژ کار : 300/500 , 450/750 ولت

کابل افشان ساختمانی در سایزهای مثل 0.75×2، 1×2، 1.5×2، 2.5×2، 4×2، 6×2، 0.75×3، 1×3، 1.5×3، 2.5×3، 4×3، 6×3، 10×3، 0.75×4، 1×4، 1.5×4، 2.5×4، 4×4، 6×4، 10×4، 16×4، 4×5، 6×5، 10×5 و 16×5 تولید و به فروش می رسد.

کابل تلفن ساختمان

خرید کابل تلفن طوسی

در کنار سیم و کابل برق، کابل های تلفن نیز در ساختمان ها برای برقراری خطوط تلفن و اینترنت به کار می روند. این کابل ها برای نصب در فضای داخلی ساختمان ها طراحی می شوند. در بازار این محصول با اسامی کابل تلفن طوسی یا کابل تلفن هوایی هم شناخته می شوند.

ساختار کابل مخابراتی داخل ساختمانی JY(St)-Y یا J-2Y(St)Y این گونه است :

 1. جنس رسانا : مس انیل شده مفتولی
 2. جنس عایق : کامپاند پی وی سی نوع YI1 یا پلی اتیلن
 3. شیلد : فویل آلومینیومی + سیم تخلیه مسی
 4. روکش : آمیزه PVC نوع YM1 به رنگ طوسی

این کابل ها با تعداد زوج 2، 4، 6، 8، 10، … و 100 زوج تولید می شوند. قطری که بیشتر مورد تقاضای پروژه های ساختمانی قرار می گیرد 0.6 میلیمتر است.

کابل آیفون

فروش کابل آیفون تصویری

کابل آیفون کابل دیگری است که در لیست قیمت سیم و کابل ساختمانی به چشم می آید. همان طور که از نام این کابل پیداست از آن برای برقراری اتصال تجهیزات آیفون های صوتی و تصویری استفاده می شود. تقاضای کابل برای آیفون های تصویری بیشتر شده است و برای این کاربری از همان کابلهای فویل دار معرفی شده در پاراگراف قبل استفاده می گردد.

سیم و کابل نسوز

کابل اعلام حریق 1.5*2

تجهیزات دیگری که امروزه برای افزایش ایمنی ساکنین ساختمان ها استفاه می شود، آشکارسازها و ادوات اعلان و اعلام حریق هستند. چنانچه برای ارتباط میان دتکتورها، آلارمها و تابلوهای کنترل سیستم اعلام حریق از طریق سیم یا کابل نسوز برقرار گردد، قابلیت اطمینان آن بسیار افزایش پیدا می کند.

سیم های نسوز با عایق سیلیکون رابر تولید می شوند و هادی آنها مس افشان قلع اندود در سایزهای گوناگون خواهد بود. کابل مخصوص سیستم اعلام حریق نیز معمولا کابل سیلیکونی شیلد دار با سایز 1.5×2، 1.5×3 و 1.5×4 می باشد.

کابل کواکسیال آنتن

کابل آنتن تمام مس

وظیفه رساندن امواج دریافت شده توسط آنتن به گیرنده های تلویزیون در واحد های ساختمان بر عهده کابل آنتن است. کابل کواکسیالی که بدین منظور استفاه می شوند یکی از موارد زیر خواهد بود :

 1. کابل آنتن 3C-2V که معروف به کابل آنتن معمولی است.
 2. کابل کواکسیال 4.5C-2V که با نام سیم آنتن صادراتی شناخته می شود.
 3. کابل RG59 و RG6 که در فواصل زیاد یا انتقال تصاویر با کیفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

کابل آنتن هایی که دارای مغزی و شیلد تمام مسی هستند از محصولات مرغوب این زیر گروه به شمار می آیند.

کابل برق مفتولی

کابل برق مفتولی

کابل مفتولی محصولی است که به عنوان کابل ورودی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این کابل ها که مطابق استاندارد ISIRI 607-4 با عایق، فیلر و روکش ترموپلاستیک (PVC) تولید می شوند. کابل مفتولی سبک با هادی مسی 2 تا 5 رشته در سطح مقطع های 1.5 تا 16 میلیمتر مربع تولید و عرضه می گردد.

تراول کابل آسانسور

کابل فلت آسانسور

تراول کابل یا کابل فلت آسانسور محصول دیگری است که در ساختمان های دارای آسانسور برای ارتباط کابین با تابلوی فرمان مورد استفاده قرار می گیرد. کابل افشان تخت مسی 0.75×24 رایج ترین سایز کابل فرمان آسانسور به شمار می رود.

قیمت روز سیم و کابل ساختمانی

قیمت و مرغوبیت کابل برق

اگر به مشخصات سیم و کابل هایی که معرفی شد توجه بفرمایید، متوجه خواهید یک نکته مشترک در تمامی آنها مسی بودن هادی به کار رفته در تولیدشان است. بر این اساس است که نرخ روز مس بر قیمت همه انواع کابل و سیم ساختمان تاثیر می گذارد.

با این هدف که قیمت اعلام شده به مشتریان قیمت روز محصولات باشد و با مقدار سفارش و سطح کیفی مورد درخواست آنها بیشترین تطابق را داشته باشد، پیشنهاد قیمت به طور اختصاصی برای هر مشتری ارسال می شود. برای اطلاع از نرخ ها می توانید با دپارتمان فروش در ارتباط باشید.

فروش انواع کابل و سیم ساختمانی

فروشگاه سیم برق

همه انواع سیم و کابلی که در پروژه های ساختمانی استفاده می شوند، قابل تامین و تحویل به وسیله مجموعه نامیرا کابل خواهد بود. بسته بندی رایج کابل و سیم ساختمانی به شکل زیر می باشد :

 1. سیم افشان، سیم ارت افشان و کابل افشان : کلاف های 100 متری
 2. سیم و کابل نسوز : کلاف 200 و 100 متری یا قرقره 500 متری
 3. کابل مفتولی : رول های صد متری یا قرقره
 4. کابل آنتن : کلاف یا قرقره 100 و 500 متری
 5. کابل تلفن : حلقه یا قرقره 250، 300 و 500 متری
 6. کابل فلت آسانسور : قرقره

بپرسید و بدانید تا بهترین خرید را تجربه نمایید :

راه های ارتباطی:

phone icon کارشناس فروش: 09120471420

phone icon مرکز تماس: 02128428140

whatsApp icon پاسخگویی واتس اپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: info@namiracables.com

مجموعه نامیرا کابل شما را به انتخاب و خرید بهترین محصولات سیم و کابل دعوت می کند.
برای ثبت سفارش کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید :

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

جست و جو
تماس تلفنی
واتس اپ