فروش بهترین کابل برای اینترنت ADSL و VDSL

مناسب ترین و بهترین کابل برای اینترنت ADSL و VDSL چه نوع کابلیست؟ مشخصات این کابل چیست؟ چگونه میتوان این کابل را تهیه کرد؟ پاسخ این پرسشها را اینجا خواهید دانست.

امروزه بسیاری از کارها توسط اینترنت انجام میپذیرد. از مطالعه روزانه تا کلاسهای غیرحضوری، خرید و فروشهای آنلاین، پیدا کردن نشانی یک مکان خاص و برگزاری جلسات هم وابسته به اینترنت شده است. در این حالت، وجود ارتباط مطمئن و پایدار در اتصال به شبکه ارتباطات جهانی یک ضرورت به شمار میرود.

اینترنت کابلی و کابلی برای اینترنت

کابل اینترنت

برای دسترسی به اینترنت ثابت، نیازمند ارتباط با شبکه مخابراتی از طریق کابل هستیم. معمولاً این کابلها در دو بخش به کار میروند. نخست کابلیست که از تابلوی توزیع مخابرات به محل ساختمانها اعم از مسکونی، ادارای، تجاری، آموزشی و رفاهی می آید. پس از آن کابلی لازم خواهد بود تا از طریق آن خطوط ارتباطی داخل ساختمان برقرار شوند.

تمامی این کابلها را میتوان در زیر مجموعه درخواستهای کابل اینترنت جای داد. ما قصد داریم بهترین کابل مسی برای اینترنت را در ادامه به تفکیک نوع و محل کاربرد معرفی نماییم.

کابل مناسب ADSL و VDSL برای فضای باز

برای آن که به اینترنتی بدون قطع شدنهای مکرر و با سرعت مناسب دسترسی وجود داشته باشد، یکی از الزامات آن فراهم بودن زیرساختهای مخابراتیست. تا قبل از تابلوی مخابرات نزدیک ساختمانها، غالباً خارج از اختیار کاربران است و نمیتوانند تغییرات خاصی در آن اعمال کنند؛ اما بعد از تابلو مشترکین تا محل ساختمان و کابل کشی داخل ساختمان را میتوان با استفاده از کابل مناسب اینترنت، تأثیر مهمی در ارتقاء کیفیت ارتباطات داشت.

کابل مخابراتی Outdoor (کابل مشترکین) مناسب اینترنت ADSL و VDSL باید دارای ویژگیهای زیر باشد:

 1. مسیری با رسانایی بالا و قطر مناسب برای انتقال دیتا و اطلاعات داشته باشد. چنین مسیری میتواند با کمترین افت، داده ها و اطلاعات را منتقل نماید. مطابق استانداردهای جهانی، رسانای مس ناب، بهترین گزینه برای این کابلهاست.
 2. دارای ساختاری برای حفاظت اطلاعات عبوری از کابل در برابر تداخلات یا نویزها باشد. معمولاً فویل آلومینیوم/پلی استر به همراه سیم تخلیه بدون عایق از جنس مس قلع اندود، میتواند چنین نقشی را در کابل داشته باشد. با این شیلد، اصطلاحاً کابل تلفن ضد نویز خواهیم داشت.
 3. مقداری به هم تابیده بودن زوج رشته ها نیز سبب کاهش نویز همشنوایی میگردد.
 4. عایق و روکش کابل از مواد مرغوب مطابق استانداردها ساخته شده باشد تا تأثیرپذیری کابل از عوامل محیطی به حداقل برسد.
 5. چنانچه روکش مشکی رنگ کابلی که در بیرون از ساختمان قرار خواهد گرفت از ویژگی مقاومت در برابر فرابنفش آفتاب (UV) و شرایط جوی بهره مند باشد، باعث افزایش چشمگیر طول عمر مفیدش خواهد شد.

کابل تلفن ضد نویز داخل ساختمان

برای کابل کشی داخل ساختمان و فضای سر پوشیده نیز میتوانیم از کابل تلفنی بهره ببریم که سیگنالهای ارتباطی را با قدرت و به دور از نویزها منتقل کند. این کابل نیز دارای مشخصات مشابه کابل مخابراتی پاراگراف قبل است و تفاوت آن مربوط به جنس و رنگ روکش میباشد که از پی وی سی طوسی رنگ با انعطاف پذیری بیشتر و مقاوم در برابر گسترش شعله ساخته میشود. این کابل نیز با تعداد زوج رشته های مسی متنوع از دو زوج تا صد زوج (با توجه به تعداد خط تلفن) ارائه میگردد.

نکات تکمیلی برای بهره مندی بهتر از کابلهای مخابراتی در شبکه دیتا:

 • اگر تابلو مخابراتی امکانات ارت مجزا دارد، سیم تخلیه قلع اندود کابل را به آن متصل نمایید.
 • برای هر خط تلفن فقط از یک زوج سیم استفاده کنید؛ مثلاً خط اول سفید/آبی و خط دوم سفید/نارنجی
 • تا جایی که ممکن است مسیر کابل کشی برق و مخابرات جدا از هم باشند.
 • چنانچه خط تلفن شما هم کاربری مکالمه دارد و هم اینترنت، از Splitter استفاده کنید تا فرکانسهای صوتی و دیتا از هم تفکیک شوند.

تفاوت این کابلها با دیگر سیم و کابلها چیست؟

 1. در ساختمانهای قدیمی، غالباً از سیم تخت تلفن که دارای هادیهای افشان نازک مسیست یا دو رشته سیم به هم تابیده برای سیم کشی خطوط تلفن استفاده شده است. این سیمها هم از نظر قطر نازکتر از کابلهایی هستند که ما معرفی کردیم و هم در ساختار آنها هیچ حفاظ الکترواستاتیکی (همان فویل و سیم تخلیه که راجع به آن گفته شد) وجود ندارد. این سیمها برای مکالمه تلفنی و فرکانس صوتی تقریباً مناسب بودند؛ اما عملکردشان در انتقال سیگنالهای دیتا و دیجیتال ضعیف است و از نویزها در امان نیستند.
 2. در بخش بیرون ساختمان و کابل اصلی تلفن نیز در گذشته شرکت مخابرات از سیمهای دولای بدون مهار یا مهاردار (معروف به سیم جنگی) استفاده میکرد. این سیمها قطر و استحکام مناسبی دارند؛ ولی باز هم بی بهره از حفاظ در برابر نویزها و تداخلات الکترومغناطیسی میباشند.
 3. در شمار قابل توجهی از ساختمانهای شخصی ساز جدید، یا کابلهای تلفن مسی بدون فویل به کار رفته و یا متأسفانه کابلهای فویلداری که رسانای آنها مسی نیست و عایق و روکش ضعیفی دارند. نحوه عملکرد این کابلها نیز مطلوب نیست.
 4. کوچکترین تغییر در طراحی و ساخت کابلهای مخابراتی و دیتا، سبب تفاوت در کیفیت عملکرد آنها خواهد شد. به همین خاطر، بسیاری از کابلها در بازار ظاهر مشابهی با آنچه که بیان شد دارند؛ اما در باطن متفاوت هستند و برای کاربران راضی کننده نبوده و نخواهند بود.

فروش بهترین کابل اینترنت با تضمین عملکرد

افزایش سرعت اینترنت

کابلهای مسی مناسب اینترنت از سوی نامیرا کابل برای مشتریان ارسال میشوند. این کابلها با مشخصات یاد شده و تضمین کیفیت ساخت و تطابق آنها با استانداردهای جهانی و شرکت مخابرات ایران ارائه میگردند.

آزمونهای انجام شده و تجربیات مشتریان نشان داده که استفاده از کابلهای ارائه شده از سوی ما و توجه به پیشنهادها، نتایج زیر را دربرداشته است:

 • کاهش تضعیف سیگنال در خط
 • کاهش چشمگیر تأثیر نویزها
 • افزایش سرعت دانلود

همانطور که میدانید، سرعت اینترنتهای ADSL و VDSL به وضعیت خطوط مخابراتی منطقه و طول کابلهای مسی وابسته است. بنابراین، نمیتوان عدد ثابتی را برای سرعت انتقال داده در همه مناطق، شهرها و روستاها اعلام نمود. با این حال و با خرید کابلهای ارائه شده توسط این مرکز، خیال شما آسوده خواهد بود که میتوانید از حداکثر ظرفیت در دسترس و ممکن، استفاده بفرمایید.