فروش بهترین کابل برای اینترنت ADSL و VDSL

مناسب ترین و بهترین کابل برای اینترنت ADSL و VDSL چه نوع کابلیست؟ مشخصات این کابل چیست؟ چگونه میتوان این کابل را تهیه کرد؟ پاسخ این پرسشها را اینجا خواهید دانست.

امروزه بسیاری از کارها توسط اینترنت انجام میپذیرد. از مطالعه روزانه تا کلاسهای غیرحضوری، خرید و فروشهای آنلاین، پیدا کردن نشانی یک مکان خاص و برگزاری جلسات هم به اینترنت وابستگی دارد. در این حالت، وجود ارتباط مطمئن و پایدار در اتصال به شبکه ارتباطات جهانی یک ضرورت به شمار میرود.

اینترنت کابلی و کابلی برای اینترنت

برای دسترسی به اینترنت ثابت، نیازمند ارتباط با شبکه مخابراتی از طریق کابل هستیم. معمولاً این کابلها در دو بخش به کار میروند. نخست کابلیست که از تابلوی توزیع مخابرات به محل ساختمانها اعم از مسکونی، ادارای، تجاری، آموزشی و رفاهی می آید. پس از آن کابلی لازم خواهد بود تا از طریق آن خطوط ارتباطی داخل ساختمان برقرار شوند.

این دو گروه کابل را میتوان در زیر مجموعه درخواستهای کابل اینترنت جای داد. ما قصد داریم بهترین کابل مسی برای اینترنت را در ادامه به تفکیک نوع و محل کاربرد معرفی نماییم.

نکته: توجه بفرمایید که پچ کورد یا همان کابل ارتباطی کوتاه که دو سر آن سوکت دارد و مودم را به پریز تلفن وصل میکند، خارج از موضوع این بحث است. در اینجا پیرامون کابل مخابراتی مسی در حدفاصل تابلوی مخابرات تا ساختمان و کابل داخل ساختمان خواهیم گفت که نقش بیشتری در کیفیت عملکرد اینترنت ADSL و VDSL خواهند داشت.

کابل مناسب اینترنت برای فضای باز

کابل 2 زوج 0.6 مخابراتی مسی فویل دار

برای آن که به اینترنتی بدون قطع شدنهای مکرر و با سرعت مناسب دسترسی وجود داشته باشد، یکی از الزامات آن فراهم بودن زیرساختهای مخابراتیست. تا قبل از تابلوی مخابرات نزدیک ساختمانها، غالباً خارج از اختیار کاربران است و نمیتوانند تغییرات خاصی در آن اعمال کنند؛ اما بعد از تابلو مشترکین تا محل ساختمان و کابل کشی داخل ساختمان را میتوان با استفاده از کابل مناسب اینترنت، تأثیر مهمی در ارتقاء کیفیت ارتباطات داشت.

کابل مخابراتی Outdoor (کابل بیرون ساختمانی مشترکین) مناسب اینترنت ADSL و VDSL باید دارای ویژگیهای زیر باشد:

 1. مسیری با رسانایی بالا و قطر مناسب برای انتقال دیتا و اطلاعات داشته باشد. چنین مسیری میتواند با کمترین افت، داده ها و اطلاعات را منتقل نماید. مطابق استانداردهای جهانی، رسانای مس ناب، بهترین گزینه برای این کابلهاست.
 2. دارای ساختاری برای حفاظت اطلاعات عبوری از کابل در برابر تداخلات یا نویزها باشد. معمولاً فویل آلومینیوم/پلی استر به همراه سیم تخلیه بدون عایق از جنس مس قلع اندود، میتواند چنین نقشی را در کابل داشته باشد. با این شیلد، اصطلاحاً کابل تلفن ضد نویز خواهیم داشت.
 3. مقداری به هم تابیده بودن زوج رشته ها نیز سبب کاهش نویز همشنوایی میگردد.
 4. عایق و روکش کابل از مواد مرغوب مطابق استانداردها باشند تا تأثیرپذیری کابل از عوامل محیطی به حداقل برسد.
 5. چنانچه روکش پلی اتیلن مشکی رنگ کابلی که در بیرون از ساختمان قرار خواهد گرفت از ویژگی مقاومت در برابر فرابنفش آفتاب (UV) و شرایط جوی بهره مند باشد، باعث افزایش چشمگیر طول عمر مفیدش خواهد شد.

کابل ADSL و VDSL بدون نویز داخل ساختمانی

کابل ADSL و VDSL درون ساختمانی

برای کابل کشی داخل ساختمان نیز میتوانیم از کابل بهره ببریم که سیگنالهای ارتباطی را با قدرت و به دور از نویزها منتقل کند.

برای اینترنت ADSL، کابل مسی داخل ساختمانی محافظت شده در برابر نویزها، دارای مشخصاتی همانند کابل مخابراتی پاراگراف قبل است و تفاوت آن مربوط به جنس و رنگ روکش میباشد که از پی وی سی طوسی رنگ با انعطاف پذیری بیشتر و مقاوم در برابر گسترش آتش است (عکس بالا، سمت راست). این کابل نیز با تعداد زوج رشته های مسی متنوع از تک زوج تا صد زوج (با توجه به تعداد خط تلفن) و قطر هادی 0.6 میلیمتر ارائه میگردد.

گزینه پیشنهادی ما در مورد بهترین کابل برای اینترنت VDSL، کابلیست که از ظرفیت بالاتری به نسبت کابلهای تلفن مسی رایج برخوردار میباشد. این کابل دیتا، دارای رساناهایی با قطر بیشتر است (0.8 میلیمتر)، زوج رشته های آن بیشتر به هم تابیده شده اند، هر زوج رشته دارای فویل مستقلیست و یک فویل نهایی هم در ساختار کابل وجود دارد؛ یعنی سه فویل برای یک کابل دو زوج (عکس بالا، سمت چپ).

نکات تکمیلی برای بهره مندی بهتر از کابلها در شبکه دیتا:

 • اگر تابلوی مخابراتی امکانات ارت دارد، سیم تخلیه قلع اندود کابل را به آن متصل نمایید.
 • برای هر خط تلفن فقط از یک زوج سیم استفاده کنید.
 • تا جایی که ممکن است، مسیر کابل کشی برق و مخابرات جدا از هم باشند.
 • تا جایی که منطقی و امکانپذیر خواهد بود، طول کابلکشی خط تلفن کوتاه باشد.
 • چنانچه خط تلفن شما هم کاربری مکالمه دارد و هم اینترنت، از Splitter که یک فیلتر ساده است استفاده کنید تا فرکانسهای صوتی و دیتا از هم تفکیک شوند.

تفاوت این کابلها با دیگر سیم و کابلها چیست؟

 1. در ساختمانهای قدیمی، غالباً از سیم تخت تلفن که دارای هادیهای افشان نازک مسیست یا دو رشته سیم به هم تابیده برای سیم کشی خطوط تلفن استفاده شده است. این سیمها هم از نظر قطر نازکتر از کابلهایی هستند که ما معرفی کردیم و هم در ساختار آنها هیچ حفاظ الکترواستاتیکی (همان فویل و سیم تخلیه که راجع به آن گفتیم) وجود ندارد. این سیمها برای مکالمه تلفنی و فرکانس صوتی تقریباً مناسب بودند؛ اما عملکردشان در انتقال سیگنالهای دیجیتال ضعیف است و از نویزها در امان نیستند.
 2. در بخش بیرون ساختمان و کابل اصلی تلفن نیز در گذشته شرکت مخابرات از سیمهای دولای بدون مهار یا مهاردار (معروف به سیم جنگی) استفاده میکرد. این سیمها قطر و استحکام مناسبی دارند؛ ولی باز هم بی بهره از حفاظ در برابر نویزها و تداخلات الکترومغناطیسی میباشند.
 3. در شمار قابل توجهی از ساختمانهای شخصی ساز جدید، یا کابلهای تلفن مسی بدون فویل به کار رفته و یا متأسفانه کابلهای فویلداری که رسانای آنها مسی نیست و عایق و روکش ضعیفی دارند. نحوه عملکرد این کابلها نیز مطلوب نیست.
 4. کوچکترین تغییر در طراحی و ساخت کابلهای مخابراتی و دیتا، سبب تفاوت در کیفیت عملکرد آنها خواهد شد. به همین خاطر، بسیاری از کابلها در بازار ظاهر مشابهی با آنچه که بیان شد دارند؛ اما در باطن متفاوت هستند و برای کاربران راضی کننده نبوده و نخواهند بود.

فروش بهترین کابل اینترنت با ضمانت کیفی

افزایش سرعت اینترنت

کابلهای مسی مناسب اینترنت از سوی نامیرا کابل برای مشتریان ارسال میشوند. این کابلها با مشخصاتی که بیان کردیم و تضمین کیفیت ساخت و تطابق آنها با استانداردهای جهانی، ارائه میگردند.

آزمونهای که همکاران واحد کنترل کیفی انجام میدهند و تجربیات مشتریان نشان میدهد که استفاده از این کابلها و توجه به نکات تکمیلی، نتایج زیر را دربرداشته است:

 • کاهش تضعیف سیگنال در خط: کاهش Line Attenuation
 • کاهش چشمگیر تأثیر نویزها: افزایش نسبت سیگنال اصلی به نویز (SNR)
 • افزایش سرعت دانلود در اینترنت ADSL
 • افزایش سرعت آپلود و دانلود در اینترنت VDSL

همانطور که میدانید، سرعت اینترنتهای ADSL و VDSL به وضعیت خطوط مخابراتی منطقه و طول کابلهای مسی وابسته است. بنابراین، نمیتوان عدد ثابتی را برای سرعت انتقال دیتا در همه مناطق، شهرها و روستاها اعلام نمود. با این حال و با کابلهایی که تقدیمتان میکنیم، خیال شما آسوده خواهد بود که میتوانید از حداکثر ظرفیت در دسترس و ممکن، استفاده بفرمایید.