فروش بهترین کابل برای اینترنت

مناسب ترین و بهترین کابل برای اینترنت چه نوع کابلیست؟ مشخصات این کابل چیست؟ چگونه میتوانم این کابل را تهیه کنم؟ پاسخ این پرسشها را اینجا خواهید دانست.

کابل اینترنت

امروزه بسیاری از کارها توسط اینترنت انجام میپذیرد. از مطالعه روزانه تا کلاسهای غیرحضوری، خرید و فروشهای آنلاین، پیدا کردن نشانی یک مکان خاص و حتی گرفتن یک تاکسی هم وابسته به اینترنت شده است. در این حالت وجود یک ارتباط مطمئن و پایدار در اتصال به شبکه ارتباطات جهانی یک ضرورت به شمار میرود.

اینترنت کابلی و کابلی برای اینترنت

بهترین کابل تلفن برای اینترنت

یکی از روشهای رایج اتصال به اینترنت استفاده از کابل است. معمولا این کابلها در دو بخش به کار میروند. نخست کابلیست که از تابلوی توزیع مخابرات به محل ساختمان شما اعم از مسکونی، ادارای، تجاری، آموزشی و رفاهی می آید؛ مثل تصویر بالا سمت چپ. پس از آن کابلی لازم خواهد بود تا از طریق آن خطوط ارتباطی داخل ساختمان برقرار شوند؛ مشابه عکس بالا سمت راست.

تمامی این کابلها را میتوان در زیر مجموعه درخواستهای کابل اینترنت جای داد. ما قصد داریم بهترین کابل برای اینترنت را در ادامه به تفکیک محل کاربرد معرفی نماییم.

کابل مخابراتی مناسب ADSL برای نصب در فضای باز

کابل 2 زوج 0.6 مخابراتی مسی فویل دار

برای آن که به اینترنتی بدون قطع شدنهای مکرر و با سرعت مناسب دسترسی داشته باشید، یکی از الزامات آن فراهم بودن زیرساختهای مخابراتیست. تا قبل از تابلوی توزیع مخابرات نزدیک ساختمان، غالبا خارج از اختیار شماست و نمیتوانید تغییرات خاصی در آن اعمال کنید؛ اما بعد از تابلو مشترکین تا محل ساختمان و کابل کشی داخل ساختمان را میتوانید با استفاده از کابل مناسب اینترنت، تاثیر مهمی در ارتقاء کیفیت ارتباطات داشته باشید.

کابل مخابراتی Outdoor (کابل مشترکین) مناسب اینترنت یا ADSL باید دارای ویژگیهای زیر باشد:

 1. هادیهای آن از مس خالص ساخته شده باشند؛ کابل مخابراتی با هادی آلومینیوم، CCA ، CCAM و آلیاژهای غیرمجاز دیگر باعث تضعیف سیگنالها و کاهش ظرفیت خط مخابراتی خواهند شد.
 2. قطر هادیهای کابل مناسب و واقعی باشند.
 3. وجود فویل آلومینیومی و سیم ارت (سیم تخلیه) متصل به آن از کابل در برابر امواج الکترومغناطیسی و تداخلات ناشی از آنها حفاظت میکند. اصطلاحا کابل تلفن ضد نویز خواهیم داشت.
 4. مقداری به هم تابیده بودن زوج رشته ها نیز سبب کاهش نویز همشنوایی میگردد.
 5. عایق و روکش نهایی کابل از مواد مرغوب مطابق استانداردها ساخته شده باشد تا تاثیرپذیری کابل از عوامل محیطی به حداقل برسد.

کابل مخابراتی 2 زوج 0.6 مسی فویل دار با روکش پلی اتیلن مشکی مقاوم در برابر فرابنفش آفتاب (عکس بالا) از پر فروش ترین کابلهای مخابراتی ما برای اینترنت ساختمانهای تک یا دو واحدی محسوب میشود. کابلهای با تعداد زوج رشته بالاتر، از 4 زوج تا 100 زوج و قطر 0.6 mm نیز عرضه میگردند.

اگر شبکه مخابراتی منطقه شما توسط کابلهای فیبر نوری برقرار شده باشد؛ میتوانید از خطوط اینترنتی بر بستر فیبر نوری نیز استفاده بفرمایید. کابل FTTH برای چنین ارتباطی طراحی و ارائه میشود. افزایش ظرفیت و سرعت انتقال داده و اطلاعات و تاثیرناپذیری از نویزها ،مهمترین ویژگیهای کابلهای نوری هستند.

کابل تلفن ضد نویز داخل ساختمان

کابل 0.6 فویلدار داخل ساختمانی

برای کابل کشی داخل ساختمان و فضای سر پوشیده نیز میتوانیم از کابل تلفنی بهره ببریم که سیگنالهای ارتباطی را با قدرت و به دور از نویزها منتقل کند. این کابل نیز دارای مشخصات مشابه کابل مخابراتی پاراگراف قبل است و تفاوت آن مربوط به جنس و رنگ روکش میباشد که از پی وی سی طوسی رنگ ساخته میشود؛ مشابه تصویر بالا که یک کابل 15 زوج است. این کابل نیز با تعداد زوج رشته های مسی متنوع از دو زوج تا صد زوج با قطر رشته های مسی 0.6 میلیمتر ارائه میگردد.

نکات تکمیلی برای بهره مندی بهتر از کابلهای مخابراتی در شبکه دیتا:

 • اگر تابلو مخابراتی ساختمان امکانات ارت مجزا دارد، سیم تخلیه قلع اندود (ارت) کابل را به آن متصل نمایید.
 • برای هر خط تلفن فقط از یک زوج سیم استفاده کنید؛ مثلا خط اول سفید/آبی و خط دوم سفید/نارنجی
 • تا جایی که ممکن است مسیر کابل کشی برق و مخابرات جدا از هم باشند.
 • اگر مسیر کابل کشی مجزا نبود، حداقل فاصله 10 سانتی متری با یک جداکننده فیزیکی میان کابلهای مخابراتی و سیم و کابلهای برق ایجاد گردد.
 • چنانچه خط تلفن شما هم کاربری مکالمه دارد و هم اینترنت، از Splitter استفاده کنید تا فرکانسهای صوتی و دیتا از هم تفکیک شوند.

تفاوت این کابلها با دیگر سیم و کابلها چیست؟

حال که از مشخصات مناسبترین کابلهای مخابراتی مسی برای اینترنت صحبت کردیم، شاید این پرسش در ذهن مخاطبین گرامی ایجاد شود که چه تفاوتی میان کابلهای یاد شده با سیم و کابلهایی که در سیم کشی و کابل کشی رایج به کار رفته اند، وجود دارد؟

پاسخ این سؤال و تفاوتهای اصلی را در سه نکته زیر بیان میکنیم:

 1. در ساختمانهای قدیمی، غالبا از سیم تخت تلفن که دارای هادیهای افشان نازک مسیست برای سیم کشی خطوط تلفن استفاده شده است. این سیمها هم از نظر قطر ضعیفتر از کابلهایی هستند که ما معرفی کردیم و هم در ساختار آنها هیچ حفاظ الکترواستاتیکی (همان فویل و سیم تخلیه که راجع به آن صحبت شد) وجود ندارد. این سیمهای تخت برای مکالمه تلفن و فرکانس صوتی مناسب بودند؛ اما عملکردشان در انتقال سیگنالهای خطوط اینترنت ضعیف است و از نویزها در امان نیستند.
 2. در بخش بیرون ساختمان و کابل اصلی تلفن نیز در گذشته شرکت مخابرات از سیمهای دولای بدون مهار یا مهاردار (معروف به سیم جنگی) استفاده میکرد. این سیمها قطر و استحکام مناسبی دارند؛ ولی باز هم بی بهره از حفاظ در برابر نویزها و تداخلات الکترومغناطیسی میباشند.
 3. در برخی از ساختمانهای جدید یا کابلهای تلفن مسی بدون فویل به کار رفته و یا متأسفانه کابلهای فویلداری که رسانای آنها مسی نیست. نحوه عملکرد این کابلها نیز مطلوب نبوده و ضعیف است.

فروش بهترین کابل برای اینترنت

افزایش سرعت اینترنت

تمامی انواع کابلهای مناسب اینترنت که معرفی شدند، از سوی نامیرا کابل تأمین و تحویل میشوند. نامیرا این کابلها را با مشخصات یاد شده و تضمین کیفیت ساخت ارائه میکند و تطابق آنها را با استانداردهای جهانی و مخابرات ایران اعلام میدارد.

آزمونها و بازخوردهای مشتریان نشان داده که استفاده از کابلهای تامین شده از سوی ما و توجه به پیشنهادها سبب شده است که:

 1. تضعیف سیگنال در خط (Line Attenuation) کاهش پیدا کند.
 2. نسبت نویز به سیگنال اصلی به مراتب کمتر شود.
 3. سرعت دانلود افزایش یابد.

این مقاله چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد نظرات: 2

45

 1. از راهنمایی شما در خصوص کابل تلفن متشکرم.

 2. سلام وقت بخیر. ممنون از مطالبی که مطرح کردید. برای فضای باز و مسافت ۱۵۰ متری از تابلو مخابرات تا مودم چه نوع کابلی پیشنهاد میکنید؟

  • سلام، وقت شما هم بخیر. همکاران واحد ارتباط با مشتریان با شما تماس گرفته و پاسخگوی پرسش شما بودند. از حُسن نظر شما سپاسگزاریم.

 3. طول سیم‌کشی داخله شاید یک هزارم مسافت سیمی که از مرکز مخابرات به درب منزل اومده نباشه، در جاییکه کیفیت و طول این سیم مناسب نباشه حتی اگه سیم طلا هم داخل منزل استفاده کنیم تأثیری نداره

  • سپاسگزاریم از دیدگاه شما. کابلهای اصلی شبکه مخابرات به ویژه آنهایی که در سالهای قبل کابل کشی آنها انجام شده است، غالبا از تولیدات استاندارد و مارکهای موجود در وندور لیست تایید شده مخابرات (AVL) هستند و مشکلی از بابت کیفیت ساخت آنها وجود ندارد. از طرفی مسیر این کابلها مجزا از کابلهای برق است و معمولا از منابع نویزها فاصله دارند. در مورد ظرفیت خطوط مخابراتی هم کاری از دست ما و شما ساخته نیست و ما در این بخش راجع به موضوعی صحبت کردیم که قادر به اعمال تغییر در آن هستیم و اگر بی فایده بود مطرح نمیشد.
   عموما مسئله اصلی در کابل مشترکین است که مشکلات مطرح شده در متن را دارند. تمامی مشتریان که کابل اختصاصی خود را از باکس توزیع تا داخل ساختمان و یا کابل کشی داخل ساختمان را با کابلهای پیشنهادی و ارائه شده از سمت ما تعویض کرده اند، از نتیجه به دست آمده راضی بوده اند. کابلهای ارائه شده هم مشخصاتی مطابق اطلاعات بیان شده داشتند؛ یعنی از طلا ساخته نشده بودند، هر چند هدایت الکتریکی طلا کمتر از مس است و مزیتی از این نظر نسبت به مس ندارد. این که گفتیم تمامی مشتریان رضایت کامل داشته اند؛ یعنی 100% آنها و به لطف خدا تا این لحظه حتی یک مشتری ناراضی هم وجود نداشته است.
   بنابراین اطلاعات ارائه شده براساس حدس و گمان نیست؛ بلکه نتیجه دانش فنی، تجربه و تخصص است.

 4. با سلام واقعا به رفع افت اینترنت کمک میکنه؟ برای من اینترنت مخابراتی اینقدر ضعیف عمل میکنه به 2020 زنگ میزنم میگن سرعت 16 مگ عالیه اینجا نشون میده ولی منزل حتی یک کانال و یا سایتی میخوام باز کنم اینقدر کند عمل میکنه. واقعا اگه نویز رو از بین میبره عالیه.

  • سلام، سپاس از دیدگاه شما. بله، مطابق آزمونهای انجام شده و بازخوردهای دریافت شده از تجارب مشتریان که گوشه ای از آن در دیدگاه های قبلی نمایان است، استفاده از کابلهای معرفی و عرضه شده توسط نامیرا کابل در رفع مشکل افت سرعت اینترنت مؤثر میباشد.

 5. سلام.
  مطالب خیلی جالبی بود. اینکه داشتن کابل خوب برای اتصال اینترنت چقدر مهم واقعا ضروریه. امروزه که تمام دنیا از طریق اینترنت به هم متصل هست پس داشتن ابزار خوب در داشتن یه ارتباط خوب و سریع چقدر میتونه اهمیت داشته باشه . از اینکه سایت در مورد کابل با کیفیت و ضد نویز و با دوام و با قابلیت سرعت بالا مطلب گذاشتید و عرضه میکنید خوشحالم.
  آیا فروش شما بصورت عمده هست یا در متراژ پایین هم فروش دارید.
  ممنون از سایت بسیار عالی.

  • سلام، سپاس از دیدگاه شما. برای ثبت سفارش لطفا فرم مربوطه را تکمیل بفرمایید تا مشاوران مجموعه ما با شما تماس بگیرند.

 6. سلام
  من تا حالا نمیدونستم کابل اینترنتی هم هست که کمک میکنه به سرعت اینترنت ممنون از سایت خوبتون

 7. ضمن سلام و خسته نباشید .خیلی توضییحات ارائه شده در سایتتون جالب و مفید بود .در جامع بشری که امروزه اینهمه اینترنت مهمه و کار برد داره نمیدونستم .کابل اینترنت که باید در فضای خانه استفاده بشه اینقدر مهمه و مشخصات این کابل اهمیت داره پس برای بهتر شدن اینترنت و استفاده از آن در اولین فرصت اقدام خواهم کرد
  خیلی ممنون و روزتون بخیر

 8. ضمن سلام و خسته نباشید .خیلی توضییحات ارائه شده در سایتتون جالب و مفید بود .در جامع بشری که امروزه اینهمه اینترنت مهمه و کار برد داره نمیدونستم .کابل اینترنت که باید در فضای خانه استفاده بشه اینقدر مهمه و مشخصات این کابل اهمیت داره پس برای بهتر شدن اینترنت و استفاده از آن در اولین فرصت اقدام خواهم کرد

 9. من از کابلای شما خرید کردم و قطع و وصلی اینترنتم خلی کمتر و بهتر شده. من راضی هستم دستتون درد نکنه

 10. سلام و عرض ادب
  سپاس فراوان بابت مطالب سایت کامل و جامع
  با خواندن مطالب اطلاعت مفیدی را یاد گرفتم
  خدا به کسب و کارتان رونق دهد

 11. سلام وققتون بخیر
  مطالب سایت شما را مطالعه کردم کامل و جامع بود و به اطلاعات عمومیم واقعا افزوده شدکابل های مخابراتی از مهم ترین اجزا در برقراری ارتباطات به شمار می آیند که با گذشت زمان ساختار آن ها با پیشرفت های زیادی همراه بوده است به گونه ای که امروزه شاهد استفاده از طیف وسیعی از کابل های مخابراتی می باشیم و باید واقعا ببینیم در منزل ما کدومش جوابگو هستش منزل ما طبقه اول هستش و منحای ۶۰ به نیر شما بابد چه کابلی استفاده بشه که انتن دهی خوبی داشته باشه

 12. سلام خدمت مجموعه بزرگ شما و به خاطر کابل های مناسبی که دارید تشکر می کنم من هر سری که واسه خونه کابل تهیه میکرد خیلی ناراحت می شدم چون هم هزینه زیادی داشت و هم بعد یک مدت همش نویز می انداخت م بعضی جاها دچار شکستگی می شد و این باعث می شد که دوباره یه هزینه سنگین متقبل بشیم ولی از وقتی از شما کابل تهیه کردیم عالی بوده و تا خالا موردی به وجود نیومده حتی یه پارازیت تشکر و قدر دانی

 13. سلام
  چه خوب که این نوع کابل های اینترنتی رو معرفی کردید واقعا من مشکل اینترنتی داشتم نمیدونستم انقدر راحت میتونم مشکلم رو حل کنم ممنون بابت اطلاعات مفیدوپرکاربردتون

 14. سلام خسته نباشید مرسی از سایت خوبتون و خدمات مفیدتون
  امروزه اینترنت یکی از مهم ترین چيزهاست و خیلی ها ازش استفاده میکنن و کابل اینترنت خیلی کاربردی هستش و استفاده زیادی میشه ازش من خودم تا بحال تهیه نکردم و تازه تصمیم گرفتم برای تهیش و اینکه چیز زیادی هم نمیدونم راجعبش ممنون میشم یکم توضیح بدید و اینکه قیمتش چجوره و از کجا میخوام تهیه کنم ممنون میشم راهنماییم کنید موفق باشید

 15. سلام وقت بخیر خسته نباشید، من واسه تلفن و وای فای از شما کابل خریداری کردم ممنون از جنس های ایمن و خوبتون

 16. سلام و عرض ادب خدمت شما
  کابل اینترنت و تلفنم رو از این سایت خریداری کردم و راضی بود به دوستان هم پیشنهاد میکنم.با سپاس فراوان

 17. سلام و احترام. اینترنت کابلی خیلی امن تر از اینترنت وای فای هست. ممنون از مقاله خوبتون.

 18. کابل هاش کاربردخوبی دارن ممنونم
  محصول تون پرمخاطبه

 19. من برای اینترنتم از کابل‌های نامیرا استفاده کردم و راضی بودم شما هم از این کابل ها بخرید عالی هستن

 20. کابل اینترنت از مهمترین ابزاری هست که میتونه اتصال و کیفیت اتصال به اینترنت رو فراهم کنه واگر از جنس خوبی نباشه فقط اعصاب آدمو خورد میکنه.

 21. شما علاوه بر کابل اینترنت کابل های مختلف شبکه اعم از بدون غلاف و غلاف دار با روکش پلنیوم هم برای فروش دارید؟

 22. سلام طاعات قبول
  واقعا مطالبی که میزارید خیلی مفید و درجه یک هستش واقعا ممنون این مطالب خیلی کمک‌ می میکنه تا انتخاب راحت تر و مطمئن تری داشته باشیم
  ممنون از مطالب مفیدی که میزارید

 23. باسلام وخسته نباشید، سپاس از اطلاعات کامل درمورد کابل اینترنت .

 24. سلام وقت بخیر. من از محصولات این شرکت خرید کردم و کیفیت بسیار خوبی داشت.

 25. سلام من دنبال کابل برای اینترنت بودم که سایت شما را پیشنهاد دادند و توانستم هر اندازه از این کابل را که می خواهم توسط مجموعه شما سفارش دهم.

 26. سلام وقت تون بخیر
  واقعا محصول مهم و ضروری ای هست به خصوص امروزه که تمام کار های ما به اینترنت وابسته هستند.
  موفق باشید

 27. سلام
  وقتتون بخیر
  بنده یه مجموعه بزرگ شرکتی دارم و خیلی وقت دنبال یه جای معتبر میگشتم .تا اینکه با شما آشنا شدم. خرید کردم و الانم خیلی راضیم
  با تشکر از شما

 28. سلام و وقت بخیر خدمت شما ممنون بخاطر توضیحات خوبتون واقعا استفاده از کابل خوب خیلی مهم هستش چون معمولا اکثرا زود خراب میشن

 29. سلام وقت بخیر خسته نباشید این کابل واقعا عالی و تشکر از توضیحات کامل که در اختیارمون گذاشتید قیمت کامل لطف می کنید و بازم تشکر بابت این محصول خوب و باکیفیت

  • سلام، سپاس از نظر شما. لطفا برای کسب اطلاع از قیمت محصولات فرم را تکمیل بفرمایید.

 30. سلام وقت بخیر.
  امروزه کابل خوب سخت پیدا میشه.ما که هر چی کابل میخریم زود خراب میشه و عمر مفیدی نداره.
  با توجه به مطالبی که گفتین میخوام ازتون خرید کنم.
  امیدوارم که خوب باشه.
  سپاس

  • سلام سرکار خانم اکبری. ما هم امیدواریم که با ارائه کابل مرغوب به بهترین شکل پاسخگوی اعتماد شما باشیم.

 31. سلام خسته نباشید
  ممنون از مطالب خوب ومفیدتون در مورد کابل
  با تشکر

  • سلام جناب ریاحی. باعث خوشحالی ماست که مطالب ارائه شده برای مخاطبینمون مفید هستن.

 32. سلام. من کابل دو زوج مخابراتی که ازتون خریدم رو اول سیمهای آبی و نارنجی رو به یک پیچ تابلو وصل کردم و دو تا سفید رو به اون یکی پیچ. سرعت دانلود پایین اومد. بعد از کارشناستون پرسیدم و گفتن که برای یک خط فقط باید یک زوج وصل بشه. همین کار رو انجام دادم و سرعت خیلی بهتر شد. از سیم قبلی که فکر میکنم بهش سیم جنگی میگن بهتر عمل میکنه و نویز خیلی کمتر شده. ممنونم.

  • جناب جهانگیر، خوشحالیم که محصول و راهنمایی های ارائه شده براتون مفید بوده. از اعتماد شما سپاسگزاریم.

   • سلام
    امروز در اغلب صنایع ااکتریکی برای راه دور از کابل با انواع و زخمات های مختلف استفاده می شود برای اینترنت و تصاویر باید کابل هایی با پوشش خاص و دارای نویز گیر استفاده کرد حال میتوان جنس فلز داخل کابل از مس یا آلومینیوم باشه در کل خیلی عالی که توضیحات خوبی دادید و مردم آشنا کردید به امید موفقیت برای شما💪

  • الحمدلله که از کیفیت ساخت کابل راضی بودین جناب تاج کریمی.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

برند سیم و کابل ایرانی