فروش بهترین کابل برای اینترنت

مناسب ترین و بهترین کابل برای اینترنت چه نوع کابلیست؟ مشخصات این کابل چیست؟ چگونه میتوانم این کابل را تهیه کنم؟ پاسخ این پرسشها را اینجا خواهید دانست.

امروزه بسیاری از کارها توسط اینترنت انجام میپذیرد. از مطالعه روزانه تا کلاسهای غیرحضوری، خرید و فروشهای آنلاین، پیدا کردن نشانی یک مکان خاص و برگزاری جلسات هم وابسته به اینترنت شده است. در این حالت، وجود یک ارتباط مطمئن و پایدار در اتصال به شبکه ارتباطات جهانی یک ضرورت به شمار میرود.

اینترنت کابلی و کابلی برای اینترنت

کابل اینترنت

یکی از روشهای رایج اتصال به اینترنت استفاده از کابل است. معمولاً این کابلها در دو بخش به کار میروند. نخست کابلیست که از تابلوی توزیع مخابرات به محل ساختمان شما اعم از مسکونی، ادارای، تجاری، آموزشی و رفاهی می آید. پس از آن کابلی لازم خواهد بود تا از طریق آن خطوط ارتباطی داخل ساختمان برقرار شوند.

تمامی این کابلها را میتوان در زیر مجموعه درخواستهای کابل اینترنت جای داد. ما قصد داریم بهترین کابل برای اینترنت را در ادامه به تفکیک محل کاربرد معرفی نماییم.

کابل مناسب ADSL و VDSL برای فضای باز

برای آن که به اینترنتی بدون قطع شدنهای مکرر و با سرعت مناسب دسترسی داشته باشید، یکی از الزامات آن فراهم بودن زیرساختهای مخابراتیست. تا قبل از تابلوی مخابرات نزدیک ساختمان، غالباً خارج از اختیار شماست و نمیتوانید تغییرات خاصی در آن اعمال کنید؛ اما بعد از تابلو مشترکین تا محل ساختمان و کابل کشی داخل ساختمان را میتوانید با استفاده از کابل مناسب اینترنت، تأثیر مهمی در ارتقاء کیفیت ارتباطات داشته باشید.

کابل مخابراتی Outdoor (کابل مشترکین) مناسب اینترنت ADSL و VDSL باید دارای ویژگیهای زیر باشد:

 1. مسیری با رسانایی بالا و قطر مناسب برای انتقال دیتا و اطلاعات داشته باشد. چنین مسیری میتواند با کمترین افت، داده ها و اطلاعات را منتقل نماید. مطابق استانداردهای جهانی، رسانای مس ناب، بهترین گزینه برای این کابلهاست.
 2. دارای ساختاری برای حفاظت اطلاعات عبوری از کابل در برابر تداخلات الکترومغناطیسی باشد. معمولاً فویل آلومینیوم/پلی استر به همراه سیم تخلیه میتواند چنین نقشی را در کابل داشته باشد. با این شیلد، اصطلاحاً کابل تلفن ضد نویز خواهیم داشت.
 3. مقداری به هم تابیده بودن زوج رشته ها نیز سبب کاهش نویز همشنوایی میگردد.
 4. عایق و روکش نهایی کابل از مواد مرغوب مطابق استانداردها ساخته شده باشد تا تأثیرپذیری کابل از عوامل محیطی به حداقل برسد.
 5. چنانچه روکش کابلی که در بیرون از ساختمان قرار خواهد گرفت از ویژگی مقاومت در برابر فرابنفش آفتاب (UV) و شرایط جوی بهره مند باشد، باعث افزایش چشمگیر طول عمر مفیدش خواهد شد.

گفتنیست که اگر شبکه مخابراتی منطقه شما توسط کابلهای فیبر نوری برقرار شده باشد؛ میتوانید از خطوط اینترنتی بر بستر فیبر نوری نیز استفاده بفرمایید. کابل FTTH برای چنین ارتباطی طراحی و ارائه میشود. افزایش بسیار زیاد ظرفیت و سرعت انتقال داده و اطلاعات و تأثیرناپذیری از نویزها، از ویژگیهای مهم کابلهای نوری هستند.

کابل تلفن ضد نویز داخل ساختمان

برای کابل کشی داخل ساختمان و فضای سر پوشیده نیز میتوانیم از کابل تلفنی بهره ببریم که سیگنالهای ارتباطی را با قدرت و به دور از نویزها منتقل کند. این کابل نیز دارای مشخصات مشابه کابل مخابراتی پاراگراف قبل است و تفاوت آن مربوط به جنس و رنگ روکش میباشد که از پی وی سی طوسی رنگ با انعطاف پذیری بیشتر و مقاوم در برابر گسترش شعله ساخته میشود. این کابل نیز با تعداد زوج رشته های مسی متنوع از دو زوج تا صد زوج با متراژ دلخواه مشتریان ارائه میگردد.

نکات تکمیلی برای بهره مندی بهتر از کابلهای مخابراتی در شبکه دیتا:

 • اگر تابلو مخابراتی امکانات ارت مجزا دارد، سیم تخلیه قلع اندود کابل را به آن متصل نمایید.
 • برای هر خط تلفن فقط از یک زوج سیم استفاده کنید؛ مثلاً خط اول سفید/آبی و خط دوم سفید/نارنجی
 • تا جایی که ممکن است مسیر کابل کشی برق و مخابرات جدا از هم باشند.
 • چنانچه خط تلفن شما هم کاربری مکالمه دارد و هم اینترنت، از Splitter استفاده کنید تا فرکانسهای صوتی و دیتا از هم تفکیک شوند.

تفاوت این کابلها با دیگر سیم و کابلها چیست؟

حال که از مشخصات مناسبترین کابلهای مخابراتی مسی برای اینترنت گفتیم، شاید این پرسش در ذهن مخاطبین گرامی ایجاد شود که چه تفاوتی میان کابلهای یاد شده با سیم و کابلهایی که در سیم کشی و کابل کشی رایج به کار رفته اند و یا در بیشتر فروشگاهها دیده میشوند وجود دارد؟

پاسخ این سؤال و تفاوتهای اصلی را در چهار نکته زیر بیان میکنیم:

 1. در ساختمانهای قدیمی، غالباً از سیم تخت تلفن که دارای هادیهای افشان نازک مسیست برای سیم کشی خطوط تلفن استفاده شده است. این سیمها هم از نظر قطر نازکتر از کابلهایی هستند که ما معرفی کردیم و هم در ساختار آنها هیچ حفاظ الکترواستاتیکی (همان فویل و سیم تخلیه که راجع به آن صحبت شد) وجود ندارد. این سیمهای تخت برای مکالمه تلفنی و فرکانس صوتی مناسب بودند؛ اما عملکردشان در انتقال سیگنالهای دیتا و خطوط اینترنت ضعیف است و از نویزها در امان نیستند.
 2. در بخش بیرون ساختمان و کابل اصلی تلفن نیز در گذشته شرکت مخابرات از سیمهای دولای بدون مهار یا مهاردار (معروف به سیم جنگی) استفاده میکرد. این سیمها قطر و استحکام مناسبی دارند؛ ولی باز هم بی بهره از حفاظ در برابر نویزها و تداخلات الکترومغناطیسی میباشند.
 3. در شمار قابل توجهی از ساختمانهای شخصی ساز جدید، یا کابلهای تلفن مسی بدون فویل به کار رفته و یا متأسفانه کابلهای فویلداری که رسانای آنها مسی نیست و عایق و روکش ضعیفی دارند. نحوه عملکرد این کابلها نیز مطلوب نیست.
 4. کوچکترین تغییر در طراحی و ساخت کابلهای مخابراتی و دیتا، سبب تفاوت در کیفیت عملکرد آنها خواهد شد. به همین خاطر، بسیاری از کابلها در فروشگاهها ظاهر مشابهی با آنچه که بیان شد دارند؛ اما در باطن متفاوت هستند و برای کاربران راضی کننده نبوده و نخواهند بود.

تحویل بهترین کابل برای اینترنت در محل شما

افزایش سرعت اینترنت

انواع کابل مناسب اینترنت از سوی نامیرا کابل برای مشتریان ارسال میشوند. این کابلها با مشخصات یاد شده و تضمین کیفیت ساخت و تطابق آنها با استانداردهای جهانی و شرکت مخابرات ایران ارائه میگردند.

آزمونها و بازخوردهای مشتریان نشان داده که استفاده از کابلهای ارائه شده از سوی ما و توجه به پیشنهادها، نتایج زیر را دربرداشته است:

 • کاهش تضعیف سیگنال در خط
 • کاهش نویز
 • افزایش سرعت دانلود

برای ثبت سفارش، با واحد فروش تماس حاصل فرمایید. پس از تأیید مالی، کابل با متراژ مورد نظرتان به محل زندگی یا دفتر کار شما ارسال و به حضورتان تحویل خواهد شد.

تماس با ما