اطلاعات مفیدی پیرامون آنچه که به دنبال آن هستید در ادامه این متن وجود دارد که شما را به مطالعه آن دعوت میکنیم. از طریق ارتباط با کارشناسان نامیرا کابل میتوانید مشاوره خرید دریافت کنید و سفارش خود را به سادگی ثبت نمایید.

فروش بهترین کابل برای اینترنت

آنچه در این مقاله می خوانید...

اینترنت کابلی و کابلی برای اینترنتکابل مخابراتی مناسب ADSL برای نصب در فضای بازکابل تلفن ضد نویز داخل ساختمانخرید بهترین کابل برای اینترنت

مناسب ترین و بهترین کابل برای اینترنت چه نوع کابلیست؟ مشخصات این کابل چیست؟ چگونه می توانم این کابل را تهیه کنم؟ پاسخ این پرسشها را اینجا خواهید دانست.

کابل اینترنت

امروزه بسیاری از کارهای ما توسط اینترنت انجام میپذیرد. از مطالعه روزانه تا کلاسهای غیرحضوری، خرید و فروشهای آنلاین، پیدا کردن نشانی یک مکان خاص و حتی گرفتن یک تاکسی هم وابسته به اینترنت شده است. در این حالت وجود یک ارتباط مطمئن و پایدار در اتصال به شبکه ارتباطات جهانی یک ضرورت به شمار میرود.

اینترنت کابلی و کابلی برای اینترنت

بهترین کابل تلفن برای اینترنت

یکی از روشهای رایج اتصال به اینترنت استفاده از کابل است. معمولا این کابلها در دو بخش به کار میروند. نخست کابلیست که از تابلوی توزیع مخابرات به محل ساختمان ما اعم از مسکونی، ادارای، تجاری، آموزشی و رفاهی می آید (مثل تصویر بالا سمت چپ). پس از آن نیازمند کابلی هستیم تا از طریق آن خطوط ارتباطی داخل ساختمان را برقرار نماییم (عکس بالا سمت راست).

تمامی این کابلها را می توان در زیر مجموعه درخواستهای کابل اینترنت جای داد. ما قصد داریم بهترین کابل برای اینترنت را در ادامه به تفکیک محل کاربرد معرفی نماییم.

کابل مخابراتی مناسب ADSL برای نصب در فضای باز

کابل 2 زوج 0.6 مخابراتی مسی فویل دار

برای آن که به اینترنتی بدون قطع شدن های مکرر و با سرعت مناسب دسترسی داشته باشیم، یکی از الزامات آن فراهم بودن زیر ساختهای مخابراتیست. تا قبل از تابلوی توزیع مخابرات نزدیک ساختمان ما، غالبا خارج از اختیار ماست و نمیتوانیم تغییرات خاصی در آن اعمال کنیم؛ اما بعد از تابلو مشترکین تا محل ساختمان را میتوانیم با استفاده از کابل مناسب اینترنت، تاثیر مهمی در ارتقاء کیفیت ارتباطات داشته باشیم.

کابل مخابراتی Outdoor مناسب اینترنت یا ADSL باید دارای ویژگیهای زیر باشد :

 1. هادیهای آن از مس خالص ساخته شده باشد؛ کابل مخابراتی با هادی آلومینیوم، CCA ، CCAM و آلیاژهای غیرمجاز دیگر باعث تضعیف سیگنالها و کاهش ظرفیت خط مخابراتی خواهند شد.
 2. قطر هادیهای کابل مناسب و واقعی باشد.
 3. وجود فویل آلومینیومی و سیم ارت (سیم تخلیه) متصل به آن از کابل در برابر امواج الکترومغناطیسی و تداخلات ناشی از آنها حفاظت می کند و اصطلاحا کابل تلفن ضد نویز خواهیم داشت.
 4. مقداری به هم تابیده بودن زوج رشته ها نیز سبب کاهش نویز همشنوایی میگردد.
 5. عایق و روکش نهایی کابل از مواد مرغوب مطابق استانداردها ساخته شده باشد تا تاثیرپذیری کابل از عوامل محیطی به حداقل برسد.

کابل مخابراتی 2 زوج 0.6 مسی فویل دار با روکش پلی اتیلن مشکی مقاوم در برابر فرابنفش (عکس بالا) از پر فروش ترین کابلهای مخابراتی ما برای اینترنت ساختمانهای تک یا دو واحدی محسوب میشود. کابلهای با تعداد زوج رشته بالاتر، از 4 زوج تا 100 زوج و قطر 0.6 mm نیز عرضه میگردند.

اگر شبکه مخابراتی منطقه شما توسط کابلهای فیبر نوری برقرار شده باشد؛ می توانید از خطوط اینترنتی بر بستر فیبر نوری نیز استفاده بفرمایید. کابل FTTH برای چنین ارتباطی طراحی و ارائه میشود. افزایش ظرفیت و سرعت انتقال داده و اطلاعات و تاثیرناپذیری از نویزها مهم ترین ویژگیهای کابلهای نوری هستند.

کابل تلفن ضد نویز داخل ساختمان

کابل 0.6 فویلدار داخل ساختمانی

برای کابل کشی داخل ساختمان و فضای سر پوشیده نیز میتوانیم از کابل تلفنی بهره ببریم که سیگنالهای ارتباطی را با قدرت و به دور از نویزها منتقل کند. این کابل نیز دارای مشخصات مشابه کابل مخابراتی پاراگراف قبل است و تفاوت آن مربوط به جنس و رنگ روکش میباشد که از پی وی سی طوسی رنگ ساخته میشود (تصویر بالا؛ کابل 15 زوج). این کابل نیز با تعداد زوج رشته های مسی متنوع از دو زوج تا صد زوج با قطر رشته های مسی 0.6 میلیمتر ارائه میگردد.

نکات تکمیلی برای بهره مندی بهتر از کابلهای مخابراتی در شبکه دیتا :

 1. اگر تابلو مخابراتی ساختمان امکانات ارت مجزا دارد، سیم تخلیه قلع اندود (ارت) کابل را به آن متصل نمایید.
 2. برای هر خط تلفن فقط از یک زوج سیم استفاده کنید؛ مثلا خط اول سفید/آبی و خط دوم سفید/نارنجی
 3. تا جایی که ممکن است مسیر کابل کشی برق و مخابرات جدا از هم باشند.
 4. اگر مسیر کابل کشی مجزا نبود، حداقل فاصله 10 سانتی متری با یک جداکننده فیزیکی میان کابلهای مخابراتی و سیم و کابلهای برق ایجاد گردد.
 5. چنانچه خط تلفن شما هم کاربری مکالمه دارد و هم اینترنت، از splitter استفاده کنید.

خرید بهترین کابل برای اینترنت

تمامی انواع کابلهای مناسب اینترنت که در این بخش معرفی شدند، از سوی نامیرا کابل تامین و تحویل میشوند. نامیرا این کابلها را با مشخصات یاد شده و تضمین کیفیت ساخت ارائه میکند و تطابق آنها را با استانداردهای جهانی و مخابرات ایران اعلام میدارد.

آزمونها و بازخوردهای مشتریان نشان داده که استفاده از کابلهای تامین شده از سوی ما و توجه به پیشنهادها سبب شده است که :

 1. تضعیف سیگنال در خط اختصاصی (Line Attenuation) کاهش پیدا کند.
 2. نسبت نویز به سیگنال اصلی به مراتب کمتر شود.
 3. سرعت دانلود و آپلود افزایش یابد.

افزایش سرعت اینترنت

در سبد فروش سیم و کابل مناسب برای اینترنت، گوناگونی محصولات زیر مشاهده میگردد :

 1. سیم رانژه به منظور برقراری اتصالات و مناسب سازی خطوط برای اینترنت در مراکز مخابراتی
 2. کابل مخابراتی مسی فویل دار بیرون ساختمانی (یا روکار) با کد A-2Y(St)2Y از 2 زوج تا 100 زوج
 3. کابل تلفن داخل ساختمانی مسی 0.6 از دو زوج تا صد زوج
 4. فیبر نوری برای اینترنت بر اساس سفارش مشتریان
به این نکته توجه بفرمایید که متاسفانه به دلیل حجم بالای سیم و کابلهای نامرغوب در بازار، انتخاب محصول استاندارد بسیار سخت شده است؛ اما مشتریان نامیرا کابل از این دشواری به دور هستند و محصولات مناسب را با اطمینان از این مرکز خریداری مینمایند.

برای خرید آسان سیم و کابل استاندارد، با ما تماس بگیرید :

راه های ارتباطی :

phone icon  09120471420

phone icon  کلیک نمایید

 info@namiracables.com

تماس بگیرید