بهترین کابل آنتن تلویزیون

چه فاکتورهایی باید در یک کابل آنتن تلویزیون باشد تا بتوان صفت بهترین را درباره آن به کار برد؟ بهترین کابل آنتن تلویزیون را از کجا میتوان تهیه نمود؟ پاسخ این پرسشها را در این مطلب بخوانید.

معرفی محصول: کابل آنتن تلویزیون

زمانی که سیگنالهای تلویزیونی توسط امواج انتشار مییابند، برای دریافت آنها باید از آنتن استفاده نمود. امواج دریافت شده به وسیله آنتن از طریق کابل به گیرنده های تلویزیون منتقل میشوند. معمولاً برای کابل آنتن تلویزیون از کابل کواکسیال استفاده میگردد. کابلهایی که از دو هادی هم محور تشکیل یافته اند و این ساختار کمک میکند امواج با فرکانس بالا به بیرون از کابل انتشار نیابند.

مزایای کابل کواکسیال از این قرار است:

 1. قیمت مناسب
 2. نصب آسان
 3. مقاوم در برابر تداخلهای الکترومغناطیسی

کابل کواکسیال آنتن

کابل کواکسیال آنتن

کابل 4.5C-2V استاندارد یکی از گزینه های مطلوب برای کاربرد کابل آنتن تلویزیون است. این کابل دارای امپدانس مشخصه 75 اهم میباشد. جنس هادی مرکزی و شیلد کابل آنتن مرغوب، مس خالص خواهد بود. برای ساخت عایق این نوع کابل کواکسیال از پلی اتیلن اسفنجی استفاده میشود و جنس روکش آن از PVC مخصوص که مقاوم در برابر نور آفتاب است خواهد بود.

مشخصات کابل آنتن 4.5C2V تمام مس

کابل آنتن 4.5C2V تمام مس همان کابلی است که در اصطلاح رایج بازار به کابل آنتن صادراتی معروف است. مشخصات این کابل عبارتست از:

 • قطر اسمی هادی: 0.9 یا 1.0 میلی متر
 • جنس هادی مرکزی: مفتول مسی خالص
 • جنس عایق: پلی اتیلن اسفنجی
 • قطر نامی روی عایق: 4.5 میلیمتر
 • شیلد: بافت مسی با پوشش مناسب
 • جنس روکش: PVC مرغوب سفید رنگ
 • قطر نهایی کابل: 6.6 میلیمتر
 • امپدانس مشخصه: Ω 75
 • تضعیف در 100 مگاهرتز: 22 دسی بل
 • بسته بندی: کلاف با متراژ کابل 100 متر داخل کارتن یا قرقره پلاستیکی با طول کابل 500 متر. در صورت نیاز، امکان برش کابل و تحویل با متراژ پایین نیز وجود خواهد داشت.

بهترین کابل آنتن تلویزیون

کابل آنتن 4.5C-2V

چنانچه بخواهیم تیتروار به فاکتورهای بهترین کابل آنتن تلویزیون اشاره کنیم، باید بگوییم که:

 1. جنس هادی مرکزی آن مس خالص باشد.
 2. دی الکتریک کابل از متریال درجه یک تولید شود.
 3. شیلد آن ترجیحاً از جنس مس خالص باشد.
 4. روکش آن از مواد مرغوب ساخته شده باشد.
 5. کابل 4.5C2V مسی عملکرد بسیار خوبی در بسیاری از مصارف کابل آنتن TV دیجیتال دارد.

جنس روکش کابل آنتن هم پارامتر مهمی در انتخاب کابل است. استفاده از مواد مرغوب و متناسب با کابل کواکسیال سبب افزایش عمر مفید آن میشود. روکش کابلهای نامرغوب زمانی که در معرض آفتاب و پرتوفرابنفش قرار میگیرد، در زمان کوتاهی خاصیت پوششی خود را از دست میدهد.

به کارگیری آلومینیوم در هادی مرکزی و شیلد کابل آنتن هر چند قیمت تمام شده آن را کاهش میدهد؛ اما بر کیفیت عملکرد کابل اثر منفی میگذارد. بنابراین هنگامی که سخن از بهترین کابل آنتن تلویزیون است، نمیتوان کابل کواکسیال آلومینیومی را پیشنهاد داد.

کابل کواکسیال RG6

افزون بر کابل 4.5C-2V، از کابل RG6 (تصویر بالا) با هادی مرکزی مسی، فویل آلومینیومی و شیلد بافت مس قلع اندود نیز برای برخی از مصارف کابل آنتن استفاده میگردد. این کابل که مطابق استاندارد MIL-C-17 تولید میشود، مناسب مصارفی خواهد بود که طول کابل زیاد است؛ مثلاً کابل آنتن مرکزی آپارتمانهای بلند مرتبه و برجها. نامیرا کابل، این محصول را نیز با کیفیت ساخت تضمینی و در بسته بندی قرقره با طول کابل 300، 500 یا 1000 متر ارائه مینماید.

گفتنیست افزون بر کیفیت ساخت کابل، دقت در اتصالات و کابلکشی نیز تأثیر قابل توجهی بر خروجی خواهند داشت. استفاده از کانکتورهای استاندارد و تلاش برای یک تکه بودن کابل، از جمله نکات مهم در کابلکشی کواکسیال هستند.

تفاوت در قیمت کابل های آنتن

 • به کارگیری آلومینیوم یا آلومینیوم با روکش مس (CCA) سبب کاهش قیمت و البته افت شدید کیفیت عملکرد کابل کواکسیال میشود.
 • کاهش قطر هادی نیز از قیمت کابل میکاهد؛ اما نتیجه اش ضعیف شدن کابل است.
 • مقدار پوشش یا تراکم شیلد کابل در قیمت نهایی و کیفیت کار بسیار مؤثر است.
 • مقدار سفارش بر قیمت پیشنهادی مؤثر خواهد بود.

فروش بهترین نوع کابل آنتن

تجربه فعالیت چندین ساله در صنعت و بازار سیم و کابل به ما کمک مینماید تا توانایی تشخیص محصول خوب از بد را داشته باشیم. از طرفی، دیدگاههای مشتریان قدیمی نیز ما را در ارائه پیشنهادهای مناسب به خریداران کابل یاری مینماید.

هم اکنون با فروش بهترین کابل آنتن ایران در خدمت شماییم. بهترینی که صرفاً بر اساس مارک و برند نبوده؛ بلکه مبتنی بر شاخصه های کیفی و نتایج تستهای آزمایشگاهی هستند. چنین کابلی پس از نصب صحیح، قادر است تصاویر و صدا را با کیفیت عالی انتقال دهد و عمر مفید بالایی داشته باشد.

📞