هادی هوایی آلومینیومی با مغزی فولادی

آنچه در این مقاله می خوانید...

ساختار هادی هوایی با مغزی فولادیکاربرد هادی هوایی ACSRانواع هادی آلومینیومی تقویت شده با فولادفروش هادی هوایی با مغزی فولادی

هادی هوایی با مغزی فولادی پر کاربرد ترین نوع از سیم های هوایی آلومینیومی به شمار می رود. در فهرست محصولات یا اقلام مورد نیاز پروژه های خطوط این محصول با عنوان ACSR معرفی می شود که هر سایز آن نام مخصوص خود را دارد.
چه در سیم ها و هادیهای هوایی و چه در کابلهای زمینی علاوه بر مشخصات الکتریکی، کمیت ها و پارامترهای مکانیکی و فیزیکی نیز حائز اهمیت هستند. دلیل این موضوع پایداری هادیها و کابلها در برابر تنشها و نیروهای مکانیکی است تا بتوانند به صورت مطمئن به وظیفه خود که همان انتقال جریان الکتریسیته می باشد، ادامه دهند. هادی هوایی با مغزی فولادی نیز بر اساس همین اصل طراحی و تولید شده است.

انواع هادی ACSR

ساختار هادی هوایی با مغزی فولادی

هادیهای ACSR از دو بخش تشکیل یافته اند که عبارتند از :

  1. مفتولهای آلومینیوم که از آلومینیوم 1350 با رسانایی الکتریکی 61.5% IACS می باشند و بیشینه جریان الکتریکی از آنها عبور می کند.
  2. مفتول یا مفتولهای فولادی که در بخش مرکزی یا مغز هادی قرار گرفته اند و پایداری آن را در برابر باد و نیروی وزن یخ و خود هادی ارتقا می بخشند.

کاربرد هادی هوایی ACSR

استحکام مکانیکی بالای هادیهای هوایی ACSR موجب شده تا به عنوان یک گزینه مورد علاقه در اجرای انواع خطوط هوایی برق تبدیل شوند. در مناطقی که اسپن پایه ها یا تاورهای خطوط زیاد بوده و یا شرایط سخت آب و هوایی حاکم است، استفاده از این هادیها توصیه می گردد. ACSR ها هم در خطوط هوایی توزیع و هم انتقال برق (فشار ضعیف تا فشار قوی) به کار می روند.

هادی خطوط هوایی برق

انواع هادی آلومینیومی تقویت شده با فولاد

مطابق استانداردهای BS و ASTM برای رده بندی یا سایز بندی ACSR ها از نامهای جانداران استفاده می شود. در جدول زیر نامها و مشخصات چند نمونه از هادیهای آلومینیومی تقویت شده با فولاد را که کاربرد بیشتری در خطوط برق ایران دارند مشاهده می فرمایید.

مشخصات هادیهای با مغزی فولادی

فروش هادی هوایی با مغزی فولادی

هادیهای معرفی شده در بالا جزئی از فهرست تولیدات روتین محسوب می شوند. فروش این محصولات با فاصله زمانی نسبتا کم مابین سفارش و تحویل انجام می شود. دیگر رده ها و رنجهای این هادی بر اساس سفارش قابل تولید خواهد بود. همچنین علاوه بر سیمهای لخت آلومینیومی، هادیهای روکش دار آلومینیومی با مغزی فولادی نیز برای خطوط فشار متوسط در برنامه فروش پیش بینی شده اند.

بپرسید و بدانید تا بهترین خرید را تجربه نمایید :

راه های ارتباطی:

phone icon کارشناس فروش: 09120471420

phone icon مرکز تماس: 02128428140

whatsApp icon پاسخگویی واتس اپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: info@namiracables.com

مجموعه نامیرا کابل شما را به انتخاب و خرید بهترین محصولات سیم و کابل دعوت می کند.
برای ثبت سفارش کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید :

0

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام
تماس تلفنی
واتس اپ