اطلاعات مفیدی پیرامون آنچه که به دنبال آن هستید در ادامه این متن وجود دارد که شما را به مطالعه آن دعوت میکنیم. از طریق ارتباط با کارشناسان نامیرا کابل میتوانید مشاوره خرید دریافت کنید و سفارش خود را به سادگی ثبت نمایید.

قیمت انواع کابل کولری

آنچه در این مقاله می خوانید...

کابل برق کولر آبیکابل مناسب کولر آبیکابل کولری مفتولیکابل کولری افشانکابل برای کولر گازیکابل برق کولر گازیکابل فرمان اسپلیتقیمت کابل کولری

قیمت کابل کولری از میان تولیدات استاندارد به اطلاع شما میرسد. برای تامین انواع کابل برق کولر آبی و گازی و کابل فرمان کولر گازی در خدمت مشتریان ارجمند هستیم. نقش خود را در مطبوع سازی هوای محیط زندگی و کار شما به خوبی ایفا میکنیم.

چه کولرهای آبی که بر مبنای تبخیر آب سبب ایجاد و دمش هوای خنک میشوند و چه کولرهای گازی که از گازهای مبرد برای خنک سازی هوا استفاده میکنند، برای عملکردشان نیازمند انرژی الکتریسیته هستند. در کولر آبی، یک الکتروموتور وظیفه به گردش درآوردن دمنده را بر عهده دارد و موتور دیگر برای پمپاژ آب (واتر پمپ) استفاده میگردد. در کولر گازی هم موتوری به عنوان کمپرسور عمل نموده و موتوری برای گردش دمنده و باز و بسته شدن دریچه هوا.

برق رسانی به موتورها و همین طور ارسال سیگنالهای کنترلی میان یونیتهای کولر گازی، توسط کابلهایی صورت میگیرد که با نام کابل کولری معرفی میشوند.

کابل برق کولر آبی

کابل کولری 1.5*5

کابل کولر آبی عنوانی است که بیشتر متوجه آن کابلی خواهد بود که میان جعبه کلید کنترل کولر تا ورودی برق به داخل کولر آبی کشیده میشود. این کابل وظیفه تامین برق موتور کولر را بر عهده دارد. با توجه به اجرا یا عدم اجرای سیستم ارت در ساختمانها، غالبا از دو سایز زیر بدین منظور استفاده میگردد :

 1. کابل 1.5×4 کولری
 2. کابل 1.5×5 کولری

نوع چهار رشته بدون سیم ارت است و چهار رشته آن به ترتیب برای فاز دور کند، فاز دور تند، فاز واترپمپ و نول استفاده میشود. کابل 5 رشته دارای یک سیم ارت علاوه بر موارد یاد شده میباشد.

کابلهایی در ایران به عنوان کابل کولری تولید میشوند که تعریف شده در استاندارد نیستند. مثلا کابل مفتولی 1×4 که غیر استاندارد است؛ زیرا کابل های مفتولی از سایز 1.5 به بالا تعریف شده اند. این کابلها معمولا فاقد فیلر هستند که این نکته نیز مطابق با استاندارد نیست.

ما کابلهایی که مطابق استاندارد ایران و نیز استاندارد بین المللی تولید میشوند را در اختیار شما میگذاریم تا با خیالی آسوده از عملکرد صحیح و طول عمر بالای کابل بهره مند شوید.

در سیم کشی ساختمان میتوان از سه رشته سیم نمره 2.5 میان جعبه فیوز تا محل پیش بینی شده برای کلید کولر آبی استفاده نمود. نوع مرغوب این سیم را از نامیرا کابل بخواهید.

کابل مناسب کولر آبی

پیشنهاد ما برای کابل برق کولر آبی یکی از دو محصول زیر میباشد :

 1. کابل مفتولی 300/500 ولت
 2. کابل افشان 300/500 ولت

هر دو کابل یاد شده در سایزهای متنوع مانند 1.5*4 و 1.5*5 قابل تولید هستند و چنانچه با توجه به آمپر مصرفی کمتر کولرهای کوچک میخواهید از سایز کمتر استفاده بنمایید، پیشنهاد ما کابل افشان است که استاندارد اجازه تولید آن را در سطح مقاطع پایین تر مانند 1 میلیمتر مربع میدهد.

مشخصات فنی کابلهای مناسب کولر آبی معرفی شده، در ادامه بیان میگردد.

کابل کولری مفتولی

کابل کولری مفتولی

 1. استانده مرجع : IEC 60227-4
 2. کد کابل در استاندارد ملی ایران : ISIRI (607) 10
 3. حروف اختصاری کابل : NYM, H05VV-U
 4. هادی : مس خالص مفتولی
 5. سرشت عایق : PVC/C
 6. جنس فیلر : PVC
 7. سرشت روکش : PVC
 8. سرشت غلاف : PVC/ST4
 9. رنگ غلاف : مشکی یا سفید
 10. شرایط نصب : روی دیوار آجری یا بتونی، زیر یا روی گچ، داخل لوله یا درون داکت و در محیطهای خشک و مرطوب
 11. قطر نهایی کابل 1.5×4 : حداقل 8.6 و حداکثر 11 میلیمتر
 12. قطر نهایی کابل 1.5×5 : حداقل 9.4 و حداکثر 12 میلیمتر
 13. وزن کابل کولری 1.5*4 : 159 گرم/متر
 14. وزن کابل کولر 1.5*5 : 185 گرم/متر

کابل کولری افشان

کابل 5 در 10 افشان

 1. استانده مبنا : IEC 60227-5
 2. کد کابل در استاندارد ملی : ISIRI (607) 53
 3. علائم اختصاری کابل : NYMHY, H05VV-F
 4. سرشت رسانا : مس خالص افشان
 5. جنس عایق : پی وی سی نوع D
 6. سرشت روکش : پی وی سی نوع ST5
 7. رنگ روکش : مشکی یا سفید
 8. شرایط نصب : داخل لوله، زیر گچ، روی دیوار یا درون داکت
 9. سایز کابل برای کولر آبی : 1×4، 1.5×4، 1×5 و 1.5×5
 10. بسته بندی : کلاف 100 متری یا قرقره

قیمت کابل کولری افشان معمولا کمتر از کابل مفتولی در سایز یکسان است.

کابل برای کولر گازی

نقشه سیم کشی کولر گازی

همان گونه که در ابتدای متن اشاره شد و در تصویر بالا که مربوط به نقشه سیم کشی کولر گازی است مشاهده مینمایید، برای این سیستم تهویه مطبوع به دو نوع کابل نیاز خواهیم داشت :

 1. کابل برق کولر گازی
 2. کابل فرمان کولر گازی

از نام این دو کابل معلوم میشود که اولی برای تامین برق مورد نیاز کولر استفاده میشود و دومی برای ارتباط کنترلی میان یونیت داخلی و خارجی.

کابل برق کولر گازی

برخی از کولرهای گازی یک تکه هستند و گروهی دیگر دو تکه (اسپیلت). در یک تکه ها سیم یا کابل برق تا محل پیش بینی شده برای نصب کولر گازی کشیده میشود و برای دو تکه ها با توجه به نوع کولر ممکن است سیم یا کابل برق تا محل یونیت داخلی یا یونیت خارجی (کندانسور) کشیده شود.

به هر روی با توجه به توان یا آمپر مصرفی و طول کابل میتوان سایز کابل کولری را انتخاب نمود. با توضیحات ارائه شده محصولات زیر دارای بیشترین تقاضا هستند :

 1. سیم برق نمره 4 : که به صورت دو یا سه رشته (فاز + نول + ارت) تا محل نصب کولر گازی نصب میگردد.
 2. کابل برق مفتولی یا افشان بدون ارت : این کابل در سایزهایی مانند 2.5×2، 4×2 یا 6×2 توسط مشتریان خریداری میگردد.
 3. کابل برق افشان یا مفتولی ارت دار : 2.5×3، 4×3 و 6×3

استانداردها و جنس اجزای تشکیل دهنده این کابلها مشابه همانهایی است که برای کابل کولر آبی بیان شد.

کابل فرمان اسپلیت

فروش کابل فرمان 6 رشته

اسپلیت یا همان اسپیلتها دارای سنسورهای دما در یونیت داخلی هستند که بر اساس آن دمای محیط را اندازه گیری میکنند. با توجه به تغییرات دما و مقدار تنظیم شده توسط کاربر، سیگنال فرمان روشن یا خاموش شدن به کمپرسور ارسال میگردد. تبادل این فرمان و دیگر سیگنالهای کنترلی از طریق کابل فرمان صورت میگیرد.

با توجه به نوع کولر و طراحی آن ممکن است تعداد رشته های مورد نیاز برای کابل فرمان متفاوت باشد؛ اما غالبا یکی سایزهای زیر خواهند بود :

 1. کابل 1.5×4
 2. 1.5×5
 3. 1.5×6
 4. 1.5×7

سایزهای دیگر نیز مطابق درخواست مشتریان ارائه میگردد. مشخصات این کابلها مطابق اطلاعات زیر است :

 1. استانده مرجع : IEC 60227-7
 2. کد کابل در استاندارد ملی : ISIRI (607) 75
 3. شناسه کابل : NYSLY, H05VV-F
 4. ولتاژ اسمی : 300/500 ولت
 5. جنس رسانا : مس خالص افشان
 6. عایق : پلی وینیل کلراید
 7. جنس روکش : PVC
 8. رنگ روکش : مشکی
 9.  شناسایی رشته ها : تا 5 رشته با رنگ بندی، بیش از پنج رشته از طریق شماره گذاری
در کولرهای گازی اینورتر دار معمولا تولید کننده از کابل فرمان شیلد دار استفاده میکند. کابل شیلد دار را نیز بدین منظور در سایزهای مختلف ارائه مینماییم.

قیمت کابل کولری

نامیرا کابل تضمین می کند رابطه منطقی میان قیمت کابل کولری پیشنهاد شده و کیفیت ساخت آن وجود دارد و محصولات ارائه شده حتما استاندارد هستند. تمامی کابلهای معرفی شده در این بخش آماده عرضه میباشند. برای بهره مندی از خدمات رایگان و خرید آسان کابلهای مورد نظرتان با ما در ارتباط باشید.

برای خرید آسان سیم و کابل استاندارد، با ما تماس بگیرید :

راه های ارتباطی :

phone icon  09120471420

 info@namiracables.com

تماس بگیرید