اطلاعات مفیدی پیرامون آنچه که به دنبال آن هستید در ادامه این متن وجود دارد که شما را به مطالعه آن دعوت میکنیم. از طریق ارتباط با کارشناسان نامیرا کابل میتوانید مشاوره خرید دریافت کنید و سفارش خود را به سادگی ثبت نمایید.

کابل برق سازمانی و همه چیز درباره آن

آنچه در این مقاله می خوانید...

کابل سازمانی چیست؟ساختار کابل برق سازمانیکاربرد کابل سازمانیسایزهای کابل سازمانیفروش کابل برق سازمانی

کابل برق سازمانی نوعی از کابلهای قدرت است که در برق رسانی و توزیع انرژی الکتریسیته به کار میرود. چنانچه به دنبال کابل سازمانی هستید و می خواهید اطلاعات بیشتری درباره آن کسب نمایید؛ حتما این متن را مطالعه بفرمایید.

مهم ترین و اولین نکته ای که برای معرفی یا شناخت یک کابل مورد توجه قرار میگیرد، نام آن است. از طرفی ممکن است نامهای متعددی برای یک نوع کابل وجود داشته باشد. امروز قصد داریم درباره کابل سازمانی صحبت کنیم؛ پس اگر موافق هستید در گام نخست ببینیم که اصلا کابل سازمانی یعنی چه؟

کابل سازمانی چیست؟

نامهای دیگر کابل برق سازمانی بیشتر ساختار آن را معرفی میکند. این کابل را با اسامی کابل با هادی هم محور، کابل متحد المرکز و کابل کنسانتریک (کنسنتریک، concentric) هم میشناسیم. در ساختار کابل سازمانی یک یا چند هادی در مرکز کابل قرار دارند و یک هادی که می تواند متشکل از مفتولهای مسی یا نوار مسی باشد به صورت هم محور، آنها را احاطه نموده است. لطفا برای شناخت بهتر به شکل زیر دقت بفرمایید.

کابل برق سازمانی

ساختار کابل برق سازمانی

  1. هادی یا رسانای مرکزی : به صورت تک رشته و چند رشته با تنوع سطح مقطع و غالبا مسی
  2. عایق : رایج ترین عایق برای کابلهای سازمانی PVC است.
  3. روکش میانی : این هم غالبا از جنس پی وی سی است.
  4. هادی هم مرکز : سیم (مفتول) های مسی یا ترکیبی از سیم و نوار مسی
  5. روکش نهایی : آمیزه ای متناسب از PVC
کابل برق سازمانی را با کد مشخصه های NYCY یا NYCWY در لیست کابلها دسته بندی میکنند.

کاربرد کابل سازمانی

از کابل سازمانی در توزیع برق و تامین انرژی الکتریسیته مصرف کننده های خانگی یا صنعتی استفاده میشود. همچنین این کابل با سایزهای گوناگون در فهرست کابلهای مورد استفاده در پستهای انتقال و توزیع نیرو دیده میشود. لایه هم مرکز کابلهای سازمانی میتواند نقش رسانای زمین یا شیلد را ایفا نماید.
کابل سازمانی

سایزهای کابل سازمانی

سایزهای متداول کابل سازمانی 6/6*1، 10/10*1، 6/6*3 و 10/10*3 هستند. البته کابل کنسانتریک با تعداد رشته های متنوعی قابل تولید و عرضه است. در جدول زیر لیست کامل سایزهای این کابل را مشاهده میفرمایید. عدد بعد از ممیز در این رنجها سطح مقطع مجموع مفتولهای هادی هم محور است.

لیست سایزهای کابل سازمانی

فروش کابل برق سازمانی

سایزهای پر مصرف کابل سازمانی در زمان کوتاه تحویل مشتریان گرانقدر میشوند. برای سایزهای کم تقاضا نیز امکان سنجی و زمان بندی تولید تعیین و اعلام خواهد شد. برای ثبت سفارش با ما در ارتباط باشید.

برای خرید آسان سیم و کابل استاندارد، با ما تماس بگیرید :

راه های ارتباطی :

phone icon  09120471420

phone icon  کلیک نمایید

 info@namiracables.com

تماس بگیرید