اطلاعات مفیدی پیرامون آنچه که به دنبال آن هستید در ادامه این متن وجود دارد که شما را به مطالعه آن دعوت میکنیم. از طریق ارتباط با کارشناسان نامیرا کابل میتوانید مشاوره خرید دریافت کنید و سفارش خود را به سادگی ثبت نمایید.

کابل خودنگهدار 50 فشار ضعیف و فشار متوسط

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع کابل خودنگهدار 50ساختار کابل خودنگهدار 50

کابل خودنگهدار 50 در رده ولتاژی فشار ضعیف به شکل پنج رشته و شش سیمه و همین طور برای استفاده در خطوط هوایی فشار متوسط طراحی و تولید می شود.

سطح مقاطع مختلفی برای کابلهای خودنگهدار قابل تولید است. البته برخی محدودیتها در نصب و افزایش وزن باعث شده است که کابل خودنگهدار فشار ضعیف تا سطح مقطع 120 و کابل خودنگهدار فشار متوسط تا سطح مقطع 150 میلیمتر مربع در فهرست تولیدات روتین قرار بگیرند. در این بخش، کابل خودنگهدار 50 را که یکی از پر مصرف ترین انواع این کابلهاست معرفی خواهیم کرد.

انواع کابل خودنگهدار 50

انواع کابل خودنگهدار پنج رشته

  1. کابل خودنگهدار فشار ضعیف 5 رشته با سایز کامل  50+16+50*3
  2. کابل خودنگهدار فشار ضعیف شش سیمه با سایز کامل ٢٥+٢٥+٥٠+٥٠*٣
  3. کابل فشار متوسط خودنگهدار با سایز 43+50*3

بیشینه آمپر مجاز برای کابلهای خودنگهدار با توجه به سایز آنها، میانگین دمای محیط و دیگر شرایط محیطی مثل سرعت باد تعیین می شود. بر این اساس اعدادی در رنج 124 تا 168 آمپر به عنوان حداکثر جریان مجاز دائم برای کابل خودنگهدار 50 فشار ضعیف و تا 186 آمپر برای نوع فشار متوسط اعلام شده است.

ساختار کابل خودنگهدار 50

کابل خودنگهدار mv

همان طور که می دانید رشته های این کابل در سه نوع معرفی شده عبارتند از :

  1. نوع پنج رشته 0.6/1 کیلو ولت : سه فاز + فاز روشنایی (معابر) + نول/مسنجر آلومینیوم آلیاژی
  2. نوع شش شته 0.6/1 کیلو ولت : سه فاز + فاز روشنایی + نول + مسنجر فولادی
  3. نوع چهار رشته 20 و 33 کیلو ولت : سه فاز + مسنجر

در ساخت این کابل از هادی آلومینیومی فشرده شده مطابق با استاندارد IEC 60228 استفاده می شود. در نوع پنج سیمه فشار ضعیف، آلومینیوم آلیاژی به عنوان هادی نول و نگهدارنده به کار می رود؛ در حالی که برای کابل 6 سیمه فشار ضعیف و کابل فشار متوسط از فولاد گالوانیزه برای رشته نگهدارنده یا مسنجر استفاده می گردد. جنس عایق این کابلها XLPE می باشد که در نوع فشار متوسط یک روکش نهایی HDPE هم در ساختار کابل وجود دارد.

برای خرید آسان سیم و کابل استاندارد، با ما تماس بگیرید :

راه های ارتباطی :

phone icon  09120471420

phone icon  کلیک نمایید

 info@namiracables.com

تماس بگیرید