کابل جوش نمره 16 مسی

آنچه در این مقاله می خوانید...

معیارهای کابل جوش نمره 16 مرغوبمشخصات کابل جوش 16 لاستیکی (نسوز)ساختار کابل جوش 50*1 (16) با عایق و روکش TPEکاربرد کابل جوش 16خرید کابل جوشکاری مطمئن

کابل جوش 16 معرفی شده از سوی نامیرا کابل دارای هادی افشان کلاس 6 تمام مسی بوده که توانایی تامین آمپر بالا را متناسب با سایزش با افت ولتاژ کم و بدون افزایش دما و داغ کردن دارد. جوشکاری های مطمئن را با کابلهای ما تجربه کنید.

کابل جوشکاری 16

متاسفانه این روزها تعداد قابل توجهی از تولید کنندگان کابل جوش در ایران رسانای آلومینیومی را که روکش نازکی از مس بر روی آن قرار گرفته، برای ساخت کابل های جوشکاری به کار گرفته اند. این کار سبب می شود که کابل با سایز بیان شده نتواند آمپر مورد نیاز جوشکاری را تامین کند و در مدت بسیار کوتاهی پس از استفاده، عمر کابل به پایان برسد.

به این نکته توجه کنید که کابل جوش ارزان آلومینیومی (CCA) شاید در ابتدا گزینه مقرون به صرفه ای به نظر برسد؛ اما به دلیل عمر کوتاه و عملکرد بسیار بد، کاربران را به زودی مجبور به خرید کابل جدید خواهد کرد که مجموع هزینه های آن بیشتر از خرید کابل مسی مرغوب خواهد شد.

مطابق استاندارد، در ساخت کابل جوش باید از هادی افشان مس خالص استفاده شود و برای سایز 16 یا 50×1 این هادی از نوع کلاس 6 یا سوپر افشان خواهد بود. از این هادی مسی در بازار با عنوان پر مس یاد می شود؛ چون از تعداد رشته های نازک مسی بسیار زیادی تشکیل یافته و انعطاف پذیری بالایی دارد و توانایی آن در عبور جریان های الکتریکی، قابل توجه است.

معیارهای کابل جوش نمره 16 مرغوب

کابل جوش 50 میلیمتر مربع

 1. هادی آن افشان مس خالص باشد.
 2. سایز واقعی آن برابر با عدد بیان شده باشد.
 3. روکش کابل از استحکام عایقی، کششی و حرارتی مناسب برخوردار باشد.

کابل جوشکاری سایز 50×1 یا کابل جوش 50 میلیمتر مربع که در بازار ایران به کابل جوش 16 معروف است، در دو نوع توسط مجموعه نامیرا کابل ارائه می گردد که مشخصات آنها در ادامه بیان می شود. شایان بیان است که تفاوت این دو نوع در ساختار و جنس روکش بوده و از نظر هادی مسی یکسان هستند.

مشخصات کابل جوش 16 لاستیکی (نسوز)

کابل جوش 16

 1. رسانا : 19 دسته 82 رشته ای از مس خالص با قطر 0.2 میلیمتر
 2. سطح مقطع رسانا : 50 میلی متر مربع
 3. جدا کننده : نوار پلی استر
 4. روکش : لاستیک
 5. ضخامت اسمی روکش : 2.2 میلیمتر
 6. قطر نهایی کابل : حداقل 13.2 و حداکثر 16.5 میلی متر
 7. بیشینه مقاومت اهمی : 0.379 اهم بر کیلومتر در دمای 20 درجه سلسیوس
 8. وزن تقریبی : 570 کیلوگرم/کیلومتر
 9. استاندارد تولید : ISIRI (1926) 82 , 60245 IEC 82

ساختار کابل جوش 50*1 (16) با عایق و روکش TPE

کابل جوش TPE

 1. اجزای کابل : Cu/TPE/TPE
 2. هادی : مس افشان خالص کلاس 6
 3. جدا کننده های : نوار پلی استر
 4. عایق : ترموپلاستیک الاستومر یا TPE
 5. روکش : تی پی ای
 6. وزن تقریبی کابل : 537 Kg/Km

کاربرد کابل جوش 16

کابل جوشکاری نمره 16 برای دستگاه های جوش دستی و اتوماتیک 300 تا 450 آمپر گزینه مناسبی خواهد بود. این محصول هم برای کابل انبر و هم کابل اتصال به کار می رود. البته با افزایش طول کابل (بیشتر از 20 متر) برای جلوگیری از ازدیاد افت ولتاژ باید سایز بالاتر را انتخاب نمود یا آمپراژ را تقلیل داد. کابلهای جوش با این شکل طراحی علاوه بر استفاده در این کاربری، کاربردهای مشابه دیگری مانند کابل باتری نیز دارند.

خرید کابل جوشکاری مطمئن

سفارش خرید خود را برای انواع کابل جوش بدون دردسر و به آسانی ثبت می کنید و مطابق بازه زمانی اعلام شده کابل (های) مورد نظرتان را تحویل می گیرید. رابطه نزدیکی میان واحدهای فروش، مهندسی و تامین و تولید برقرار شده است تا محصولی مناسب در اختیار مشتریان قرار بگیرد.

بپرسید و بدانید تا بهترین خرید را تجربه نمایید :

راه های ارتباطی:

phone icon کارشناس فروش: 09120471420

phone icon مرکز تماس: 02128428140

whatsApp icon پاسخگویی واتس اپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: info@namiracables.com

مجموعه نامیرا کابل شما را به انتخاب و خرید بهترین محصولات سیم و کابل دعوت می کند.
برای ثبت سفارش کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید :

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

جست و جو
تماس تلفنی
واتس اپ