کابل جوش نمره 16 مسی

کابل جوش 16 معرفی شده از سوی نامیرا کابل دارای هادی افشان کلاس 6 تمام مسی بوده که توانایی تأمین آمپر بالا را متناسب با سایزش با افت ولتاژ کم و بدون افزایش دما و داغ شدن دارد. جوشکاریهای مطمئن را با کابلهای استاندارد تجربه کنید.

انتخاب آگاهانه کابل

متأسفانه این روزها تعدادی از تولید کنندگان کابل جوش، رساناهای ناخالص و غیر استاندارد یا روکش نامناسب را برای ساخت کابلهای جوشکاری به کار گرفته اند. این کار سبب میشود که کابل با سایز بیان شده نتواند آمپر مورد نیاز جوشکاری را تأمین کند و در مدت بسیار کوتاهی پس از استفاده، عمر کابل به پایان برسد.

به این نکته توجه کنید که کابل جوش ارزان شاید در ابتدا گزینه مقرون به صرفه ای به نظر برسد؛ اما به دلیل عمر کوتاه و عملکرد بسیار بد، کاربران را به زودی مجبور به خرید کابل جدید خواهد کرد که مجموع هزینه های آن بیشتر از خرید کابل مسی مرغوب خواهد شد.

مطابق استاندارد، در ساخت کابل جوش باید از هادی افشان مس خالص استفاده شود. برای سایز 16 یا 50×1 این هادی از نوع کلاس 6 یا سوپر فاین خواهد بود. از این هادی مسی در بازار با عنوان پر مس یاد میشود؛ چون از تعداد رشته های نازک مسی بسیار زیادی تشکیل یافته و انعطاف پذیری بالایی دارد و توانایی آن در عبور جریانهای الکتریکی، قابل توجه است.

معیارهای کابل جوش نمره 16 مرغوب

کابل جوش 50 میلیمتر مربع

 1. هادی آن افشان مس خالص باشد.
 2. سایز واقعی آن برابر با عدد بیان شده باشد.
 3. روکش کابل از استحکام عایقی، کششی و حرارتی مناسب برخوردار باشد.

کابل جوشکاری سایز 50×1 یا کابل جوش 50 میلیمتر مربع که در بازار ایران به کابل جوش 16 معروف است با مشخصات فنی زیر مطابق استاندارد ملی ارائه میگردد.

مشخصات کابل جوش 16 یا 50×1 لاستیکی (نسوز)

کابل جوش 16

 • رسانا: 19 دسته 82 رشته ای و در مجموع 1558 رشته مس خالص با قطر 0.2 میلیمتر
 • سطح مقطع رسانا: 50 میلی متر مربع
 • جدا کننده: نوار پلی استر
 • روکش : آمیزه لاستیکی SE4
 • ضخامت اسمی روکش: 2.2 میلیمتر
 • قطر نهایی کابل: حداقل 13.2 و حداکثر 16.5 میلیمتر
 • بیشینه مقاومت اهمی: 0.379 اهم بر کیلومتر در دمای 20 درجه سلسیوس
 • وزن تقریبی کل: 570 کیلوگرم/کیلومتر
 • استاندارد تولید:
  INSO (1926) 82 , 60245 IEC 82

کاربرد کابل جوش 16

کابل جوشکاری نمره 16 برای دستگاه های جوش دستی و اتوماتیک 300 تا 450 آمپر گزینه مناسبی خواهد بود. این محصول هم برای کابل انبر و هم کابل اتصال به کار می رود. البته با افزایش طول کابل (بیشتر از 20 متر) برای جلوگیری از ازدیاد افت ولتاژ باید سایز بالاتر را انتخاب نمود یا آمپراژ را تقلیل داد.

خرید کابل جوشکاری مطمئن

اینجا، خرید انواع کابل جوش بدون دردسر و به آسانی انجام میشود. مطابق بازه زمانی اعلام شده کابل (های) مورد نظرتان را تحویل میگیرید. رابطه نزدیکی میان واحدهای فروش، مهندسی و تأمین و تولید برقرار شده است تا محصولی مناسب در اختیار مشتریان قرار بگیرد. کابلهای جوشکاری عرضه شده از سوی ما، دارای کد رهگیری 10 رقمی استاندارد ملی مخصوص این کابلها هستند.