خانه / سیم افشان / قیمت سیم یک و نیم افشان و ارت

قیمت سیم یک و نیم افشان و ارت

قیمت سیم یک و نیم ، تغییرات و نوسانات آن، رابطه میان سطح کیفی و قیمت، تفاوت یا عدم تفاوت قیمت سیم افشان رنگی و ارت و چگونگی خرید آسان، مهم ترین پرسشهای مشتریان این محصول است و ارائه بهترین پاسخها به این سوالات هدف ماست.
سیمهای برق عایق دار با سه فاکتور یا شاخصه مهم دسته بندی می شوند. تغییرات یا تفاوتها در تعیین قیمت هم با این 3 موضوع مرتبط هستند. نخست درباره این سه شاخصه صحبت می کنیم و سپس در مورد عوامل موثر بر قیمت خواهیم گفت.

سیم یک و نیم افشان و ارت

  1. شکل، نوع یا ساختار هادی سیم : افشان، نیمه افشان یا مفتولی
  2. جنس و ساختار عایق سیم : پی وی سی در رنگهای گوناگون و رنگ مخصوص ارت، سیلیکون و دیگر عایقها
  3. سایز سیم برق : 1.5 میلی متر مربع که سطح مقطع هادی سیم است

قیمت سیم افشان

 کاربرد سیم 1.5 افشان و ارت

سیم افشان با نمره 1.5 در سیم کشی روشنایی ساختمانهای گوناگون و همین طور سیم کشی داخل تابلوهای صنعتی و کنترل به کار می روند. سیم با رنگ بندی متنوع به منظور تمایز و تشخیص راحت تر در سیم کشی تولید و استفاده می گردد. معمولا رنگهای قرمز، مشکی، طوسی و قهوه ای برای فاز و آبی برای نول انتخاب می شوند.
رنگ سیم افشان ارت هم به صورت اختصاصی سبز – زرد خواهد بود که در تصویر بالا اولین سیم از سمت چپ است. این سیم مطابق نامش برای تکمیل سیستم زمین حفاظتی استفاده می شود.

سیم یک و نیم

سیم یک و نیم چند آمپر ظرفیت دارد ؟

ظرفیت آمپری هر سیم برق با توجه به جنس و سایز رسانای آن و نیز جنس عایقش تعیین می شود. مشخص کردن محدوده برای جریان عبوری از سیم به منظور جلوگیری از تغییر شکل هادی و مهمتر از آن سالم و ایمن ماندن عایق است. در جدول زیر جریان مجاز سیم یک و نیم با عایق PVC (بیشینه دمای 70 سلسیوس) در شرایط نصب مختلف و دمای 25 سانتی گراد بیان شده است.
جریان مجاز سیم 1.5چنانچه دمای محیط مقداری به غیر از 25 درجه سلسیوس باشد، جریان مجاز را با ضرایب اعلام شده در جدول زیر تصحیح می کنیم.
ضریب جریان مجاز

سیم 1.5 نسوز

سیم با همین سایز و همین سطح مقطع و با قابلیت نسوز بودن وجود دارد. ویژگی استحکام حرارتی بالا در این سیم ناشی از به کارگیری عایقی غیر از PVC است. معمولا سیلیکون رابر عایقی مناسب برای مقاوم ساختن سیم در برابر دماهای بالا (200 و حتی 300 درجه سلسیوس) می باشد.

سیم نسوز 1.5

قیمت سیم یک و نیم

تا اینجا صحبت از نوع، ساختار و ظرفیت سیم سایز 1.5 بود. با شناخت بهتر انواع سیم یک و نیم بهتر می توانیم از قیمت آن بگوییم. با توجه به نکات بیان شده، قیمت سیم یک و نیم تابع فراسنجهای زیر خواهد بود :

  • نرخ روز مفتول مس
  • نوع سیم : افشان، مفتولی، ارت یا نسوز
  • درجه کیفی یا سطح مرغوبیت سیم
  • کمیت سفارش

با افزایش قیمت مس، قیمت سیم یک و نیم هم افزایش خواهد داشت و کاهش نرخ مفتول مس تاثیری مشابه بر نرخ سیم 1.5 برجای می گذارد. سیم افشان رنگی و ارت تفاوت چندانی در قیمت ندارند؛ اما سیم مفتولی قیمت بیشتری دارد. همچنین قیمت سیم یک و نیم معمولی به مراتب ارزان تر از سیم نسوز می باشد.
میان مرغوبیت یک سیم برق و قیمت رابطه مستقیم و میان مقدار سفارش و قیمت رابطه معکوس وجود دارد.

ارتباط با واحد فروش نامیرا کابل :
شماره تماس : 09120471420
پیامک : ارسال پیام
ایمیل : info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

قیمت سیم ارت 70 روکش دار

قیمت سیم ارت 70 روکش دار

سیم ارت 70 یکی از رنج های نسبتا پر مصرف این گروه از سیمهاست. بعضی …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonمشاوره و خرید