سیم و کابل برق با قیمت مناسب

آنچه در این مقاله می خوانید...

قیمت مناسب چیست؟چه زیادند سیم و کابلهای ارزانی که گران تمام می شوند!مراقب باشید که گول نخوریدسیم و کابل برق با قیمت مناسب

بسیاری از مشتریان به دنبال سیم و کابل برق با قیمت مناسب هستند؛ اما آیا تا به حال به این نکته فکر کرده اید که قیمت مناسب چیست؟ و یا چه سیم و کابلی قیمتش مناسب است؟ با ما باشید تا در این باره بیشتر صحبت کنیم.

قیمت و مرغوبیت کابل برق

امروز می خواهیم با شما درباره موضوعی صحبت کنیم که کمتر به آن پرداخته شده است و نکاتی را به شما بگوییم که کمتر گفته شده است. صحبت ما پیرامون عبارت “قیمت مناسب” است. شاید بگویید که قیمت مناسب را همه می دانند یعنی چه؛ اما اگر تا انتهای این مطلب با ما باشید، متوجه خواهید شد موضوع مهم تر و دقیق تر از آنیست که به نظر می رسد…

در بازار نیز مانند خیلی از جاهای دیگر، عبارات و کلماتی به کار می روند که از مفهوم و مواضع اصلیشان منحرف شده اند. قیمت مناسب هم یکی از این عبارات است.

قیمت مناسب چیست؟

قیمت مناسب سیم و کابل یعنی چه؟

قیمت در لغت به معنای ارزش است؛ اما در خرید و فروش این ارزش لزوما ارزش ذاتی نیست، بلکه ممکن است ارزشی توافقی یا قراردادی برای یک کالا یا محصول باشد. واژه “مناسب” را نیز می توان فراخور یا شایسته ترجمه کرد و یا هر چیزی که دارای تناسب باشد.

با دانستن معنای این دو واژه و ترکیب آنها می توانیم پی به مفهوم عبارت قیمت مناسب ببریم. بر پایه توضیحات ارائه شده در تجارت و خرید و فروش، قیمت مناسب یعنی قیمتی که در آن تناسب وجود دارد. به بیان بهتر زمانی می گوییم که قیمت کالای الف مناسب است که میان ویژگی های ظاهری و ذاتی آن با قیمت تعیین شده، تناسب وجود داشته باشد. ترکیب قیمت منصفانه را هم می توان به عنوان مترادف قیمت مناسب دانست. همین طور می توان منظور از قیمت مناسب را قیمتی دانست که با شرایط مدنظر خریدار تناسب دارد.

پس تا اینجا این طور دستگیرمان شد که قیمت مناسب لزوما مترادف با ارزان قیمت بودن نیست. در ادامه ناگفته های دیگری راجع به قیمت مناسب سیم و کابل بیان خواهد شد.

این طور نیست که هر سیم و کابل ارزانی قیمتش مناسب باشد.

چه زیادند سیم و کابلهای ارزانی که گران تمام می شوند!

با تعاریف یاد شده می بینیم چه زیادند سیم و کابل برق هایی که قیمتشان ارزان است؛ اما مناسب نیست. شاید بپرسید این جمله یعنی چه؟ مثالی را مطرح می کنیم تا موضوع آشکار شود.

فرض می کنیم قیمت کابل برق ب 1000 تومان است و قیمت کابل برق ج با مشخصات بیان شده مشابه، 1500 تومان. اگر در بین افکار عمومی جامعه قیمت این دو کابل برق بیان شود، با شنیدن آن به سرعت خواهند گفت :

  1. “قیمت کابل برق ب مناسب است.” یا
  2. “قیمت کابل برق ب مناسب تر است.”

اما ما و شما که مخاطب این مقاله بودید، چنین نظری نخواهیم داشت و بدون اطلاع از کیفیت ساخت و مشخصات کابلهای یاد شده، صرفا می توانیم بگوییم که قیمت کابل برق ب ارزان تر از کابل ج است. حتی ممکن است پس از بررسی شاخصه های کیفی مطابق با استانداردهای مرجع، قیمت کابل برق ج را مناسب دانسته و قیمت ب را مناسب ندانیم؛ چون مثلا ارزش ذاتی کابل ب با توجه به نرخ روز مواد اولیه و هزینه های تولید، کمتر از 1000 تومان است و تناسبی میان قیمت و کیفیت ساخت آن وجود ندارد و 1000 تومان هم برای این کابل زیاد است و کمتر از این می ارزد و یا این که در آینده نزدیک هزینه های زیادی را به بهره بردار تحمیل خواهد نمود.

مراقب باشید که گول نخورید

خطرات سیم و کابل غیر استاندارد

زمانی که فشارهای اقتصادی وجود دارد، معمولا تقاضا برای کالاهای ارزان بیشتر می شود. عده ای از این نیاز افراد جامعه سوء استفاده می کنند و از راه های غیر مجاز و تعریف نشده، محصولات نامرغوب را روانه بازارها می سازند و جمع قابل توجهی از مردم نیز بدون آگاهی، جذب قیمت ارزان این کالاها شده و بعد از خرید است که متوجه انتخاب نادرست خود می شوند.

اگر در پروژه های کوچک، متوسط و بزرگ خود با محدودیت بودجه مواجه شده اید؛ برای کاهش هزینه ها هیچ گاه به سمت کابل و سیم برق نامرغوب ارزان نروید. با افراد و شرکتهای خبره مشورت کنید تا بتوانید به سیم و کابل با قیمت مناسب دست پیدا نموده و مطابق استانداردها هم هزینه ها را کاهش دهید و هم پروژه خود را ایمن و مطمئن اجرا نمایید.

نامیرا کابل در پروژه های متعدد با پیشنهادهای سازگار با استاندارد، توانسته است هزینه های تامین سیم و کابل برق را برای مجریان کاهش دهد و یا هزینه های ثانویه بهره برداری و سرویس و نگهداری را برای کاربران به حداقل برساند.

سیم و کابل برق با قیمت مناسب

سیم و کابل برق با قیمت مناسب

مخاطبین ما با آگاهی به دست آمده و با تفکر بر روی مفاهیم یاد شده دانستند که :

  1. سیم یا کابل برق ارزان ممکن است قیمت مناسب نداشته باشند.
  2. کابل و سیم برق نامرغوب که در ابتدا ارزان به نظر می رسند؛ در آینده نزدیک با تحمیل هزینه های تعویض یا تعمیر حتی گران تر از سیم و کابلهای مرغوب تمام خواهند شد.
  3. می توان با همفکری و مشورت با افراد متخصص و با تجربه، سیم و کابل برق با قیمت متناسب با شرایط مدنظر تهیه نمود؛ در حالی که به استانداردها توجه شده است.
  4. کوته بینی و عجله در تصمیم گیری برای انتخاب و خرید کابل و سیم برق پیامدهای آسیب رسان و گاه جبران ناپذیری خواهد داشت.
  5. اگر بنا بر هر دلیلی به دنبال سیم یا کابل ارزان هستیم می گوییم : “سیم یا کابل ارزان تر می خواهم” و کلمه مناسب را به جای ارزان به کار نمی بریم.
  6. با توجه به نوسانات نرخهای مواد اولیه و هزینه های تولید (و در ایران نرخ ارز) نمی توان قیمت معینی را به عنوان قیمت مناسب سیم و کابل برق معرفی کرد.
  7. با ارزیابی قیمت تمام شده تولید و سود تولید کننده و عرضه کننده سیم و کابل و در نظر گرفتن سطح کیفی یک سیم و کابل برق، می توان درباره مناسب بودن یا نبودن قیمت آن اظهار نظر نمود.
نامیرا کابل خودش را و مشتریان، همکاران و مخاطبین خود را به تفکر و تعقل دعوت می کند و بر این باور است که با تفکر و تعقل می توان از اشتباهات متعدد به دور ماند و به موفقیت های بیشتری دست یافت.

اگر قصد دارید سیم یا کابل مرغوب خریداری نمایید، با ما تماس بگیرید :

راه های ارتباطی:

phone icon کارشناس فروش: 09120471420

phone icon مرکز تماس: 02128428140

whatsApp icon واتس اپ: کلیک کنید

نامیرا کابل شما را به انتخاب بهترین محصولات سیم و کابل دعوت می کند.
برای مشاوره کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید :

Call Now Buttonتماس بگیرید