فروش سیم نسوز قلع اندود

سیم نسوز قلع اندود یک محصول از گروه سیم و کابلهای خاص است. فروش سیمهای قلع اندود مجهز به عایق نسوز و در دو حالت تک روکش و دو روکش، جزئی از برنامه رایج مجموعه به شمار میرود.

عرضه محصولات خاص در بازار سیم و کابل نسبت به گذشته بیشتر شده است. افزایش نیاز به این دست از محصولات، مهمترین دلایل این رخداد میباشد. مراکز عرضه سیم نسوز هم در قیاس با گذشته بیشتر شده اند. البته میان تنوع سیمهای قابل عرضه تحت این عنوان و نیز سطح مرغوبیت این سیمها، تفاوتهایی وجود دارد.

چرا سیم نسوز قلع اندود؟

سیم روکش سیلیکونی SIF

دلیل استفاده از سیم نسوز یا سیمهای با پایداری حرارتی بالا بر مخاطبان ما پوشیده نیست. ممکن است این پرسش مطرح شود که چرا هادی این سیمها مس قلع اندود است؟

ویژگیهای متعددی با قلع اندود نمودن مس به هادی کابل و سیم نسوز اضافه میشود. سیم نسوز قلع اندود کارکرد حرارتی بهتری نسبت به سیم غیر قلع اندود دارد. از طرفی پوشش قلع بر روی مس موجب افزایش استقامت در برابر سایش، خوردگی و اکسیداسیون میشود.

سیم نسوز تک روکش

سیم سیلیکونی تک روکش

در ساخت این سیم از رسانای مس نرم شده افشان و قلع اندود استفاده شده است. یک عایق یا روکش سیلیکونی در سیم نسوز تک روکش توانسته دمای کاری مداوم سیم را تا 180+ و 200+ درجه سلسیوس ارتقا دهد.

سیم نسوز دو روکش

سیم نسوز دو روکش

این سیم در جنس و شکل هادی و عایق مشابه سیم تک روکش میباشد؛ اما یک روکش اضافه در آن تعبیه شده است. روکش دوم غالباً به شکل بافت فایبرگلاس (ابریشم نسوز) است و میتواند استقامت گرمایی و مکانیکی سیم را افزایش دهد.

فروش سیم نسوز قلع اندود

سیم نسوز قلع اندود

به صورت پیش فرض، همه انواع سیمهای نسوز در سایزها و سطح مقاطع گوناگون، با رسانای مس قلع اندود تولید و آماده تحویل میشوند. در تعامل میان دپارتمان فروش و واحدهای آزمایشگاه و تولید به این نتیجه رسیدیم که از بهترین نوع رسانای مسی قلع اندود شده در ساخت سیمهای نسوز استفاده کنیم؛ بدین شکل که تارهای تشکیل دهنده هر سایز به صورت مجزا قلع اندود میشوند. هادی این سیمها تمامی تستها به ویژه آزمون مقاومت اُهمی را پاس نموده اند.