فروش کابل افشان دو روکشه

کابل افشان دو روکشه اصطلاحی در بازار است که معمولاً برای شناسایی کابل افشان تک رشته به کار میرود. این محصول در سایزهای 16×1 تا 300×1 با رسانای مسی به فروش میرسد. انعطاف پذیری بیشتر، مهمترین ویژگی کابل قدرت افشان در مقایسه با کابل مفتولی (خشک) است.

کابلی که افشان است و تک رشته

کابل افشان دو روکشه

اگر بخواهیم از دیدگاه آماری و کمی به موضوع تولید و فروش کابلهای تک رشته یا تک هسته قدرت فشار ضعیف (NYY) بپردازیم؛ متوجه خواهیم شد که تولید و فروش کابلهای مفتولی و نیمه افشان سهم بیشتری را به خود اختصاص داده اند. برخی کاربریها و شرایط نصب ایجاب مینماید که هادی به کار رفته در تولید کابل قدرت تک سیمه از نوع افشان یا انعطاف پذیر باشد؛ به همین دلیل مجموعه ما در زمینه تأمین و فروش کابلهای تک رشته افشان NYY نیز فعالیت مینماید.

مشخصات کابل افشان دو روکشه PVC

 1. استاندارد مبنا برای تولید:
  IEC 60502-1 و INSO 3569-1
 2. ولتاژ اسمی کابل: ۰٫۶/۱ کیلو ولت = ۶۰۰/۱۰۰۰ ولت
 3. ساختار کابل: Cu/PVC/PVC
 4. جنس و کلاس هادی کابل: مس انیل شده افشان کلاس ۵ گرد برابر با استانده IEC 60228
 5. عایق: PVC/A
 6. روکش: PVC/ST1
 7. رنگ روکش: مشکی
 8. سایز ها: ۱۶×۱، ۲۵×۱، ۳۵×۱، ۵۰×۱، ۷۰×۱، ۹۵×۱، ۱۲۰×۱، ۱۵۰×۱، ۱۸۵×۱، ۲۴۰×۱ و ۳۰۰×۱
 9. کاربرد: تغذیه تجهیزات صنعتی مانند الکترو موتورها، امکان نصب در داخل ساختمان و فضای آزاد، درون داکت یا بر روی سینی کابل و دفن مستقیم در زیر خاک در جایی که خطر آسیب مکانیکی وجود ندارد.
 10. نامهای دیگر محصول: کابل افشان تک سیمه، کابل NYY افشان، Single core flexible cable، کابل زمینی افشان، کابل قدرت افشان
 11. مشخصات ابعادی کابلها:مشخصات کابل افشان دو روکشه
 12. حداکثر مقاومت الکتریکی DC هادی مسی افشان در دمای ۲۰ سانتیگراد:مقاومت الکتریکی هادی افشان مسی

کابل تک رشته انعطاف پذیر کلاس 6 با روکش TPE

افزون بر کابل معرفی شده با عایق و روکش PVC، کابل دو روکشه دیگری با هادی بسیار انعطاف پذیر مسی موسوم به کلاس 6 و عایق و روکش از جنس TPE نیز با سطح مقاطع 25 تا 95 mm² عرضه میگردد که دارای مزیتهای زیر است:

 • نرمی یا انعطاف پذیری بیشتر
 • استحکام حرارتی بالاتر
 • پایداری بیشتر در برابر روغنها

نمونه ای از این کابل را در تصویر زیر میبینید:

کابل جوش TPE

جریان مجاز کابل تک رشته مسی

یک جریان مجاز که برای کابلها تعریف میشود بر پایه جنس هادی و عایق آن است. عبور جریان الکتریکی و مقاومت ذاتی هادی کابل موجب میشود دمای هادی افزایش پیدا کند. حد افزایش این دما در کابلهای روکش دار وابسته به حداکثر دمای قابل تحمل عایق کابل خواهد بود. عایق PVC به کار رفته در تولید کابلهای قدرت فشار ضعیف میتواند تا دمای ۷۰+ سانتیگراد را تحمل نماید و بر این اساس حداکثر جریان مجاز کابل تعیین خواهد شد.

نکته دیگر در بیان جریان مجاز به ویژه در کابل های فشار ضعیف (تا ۱۰۰۰ ولت)، توجه به طول کابل یا فاصله میان شبکه برق تا محل مصرف کننده است. چرایی این موضوع به رابطه مستقیم طول هادی با مقاومت الکتریکی و افت ولتاژ بر میگردد.

تفاوت کابل تک رشته افشان با سیم افشان

 1. کابل افشان تک رشته دارای دو روکش (عایق+روکش) است؛ در حالی که سیم افشان یک روکش (عایق) دارد.
 2. ولتاژ نامی کابل افشان دو روکشه 600/1000 ولت است؛ در صورتی که ولتاژ اسمی سیم افشان در سایز مشابه 450/750 ولت میباشد.
 3. اکثراً رنگ روکش کابل افشان تک رشته مشکی است؛ اما برای سیم افشان تنوع رنگ وجود دارد.

قیمت کابل افشان دو روکشه

مشابه هر کابل برق مسی، قیمت کابل تک رشته افشان بیشترین تأثیر را از نرخ روز مس در بازارهای جهانی و ایران میپذیرد. زمانی که نوسان قیمت مس کم باشد، غالباً قیمت کابل برق مسی نیز ثابت میماند و آنگاه که شاهد افزایش یا افت قابل توجه در نرخ مس داشته باشیم، قیمت کابل هم از آن پیروی خواهد نمود.

برای آن که میان پارامترهای مدنظر مشتریان و کابل پیشنهاد شده بیشترین هماهنگی و تطابق وجود داشته باشد؛ اعلام قیمت رنجهای مختلف کابل افشان دو روکشه را در پاسخ به هر سفارش به شکل اختصاصی و به روز اعلام مینماییم.

فروش انواع کابل افشان تک رشته

کابل افشان تک رشته

در برنامه فروش این محصول از سوی نامیرا کابل موارد زیر مورد توجه قرار میگیرد:

 1. همه کابلهای برق دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد از سوی سازمان ملی استاندارد ایران و کد رهگیری 10 رقمی مربوطه هستند.
 2. میان قیمت هر کابل با درجه کیفی مشخص شده برای آن، رابطه منطقی وجود خواهد داشت.
 3. امکان لغو درخواست خرید از سوی مشتریان تا قبل از مرحله برش یا ریوایندینگ وجود دارد و وجه پرداخت شده به حساب مشتریان بازگشت داده میشود.
 4. در مورد اصالت برند یا مارک کابل برق افشان و استاندارد بودن آن، تضمین داده میشود.
 5. برای انتخاب مناسب کابل برق، مشاوره تخصصی ارائه میگردد.