کابل فرمان لاستیکی؛ پایدار در شرایط سخت

کابل فرمان لاستیکی انتخاب بسیار مناسب برای کار در شرایط سخت صنعتیست. این کابلها با وجود پایداری خوب فیزیکی و شیمیایی، بسیار انعطاف پذیرند.

همین مزیت، مهمترین ویژگی کابلهای رابر یا لاستیکی به شمار می آیند. کدام مزیت؟ همین که کابلی نرم و انعطاف پذیر داشته باشیم در حالیکه از استحکام فیزیکی و مکانیکی بالایی برخوردار است. اگر بخواهیم از مواد اولیه و ساختارهای دیگر در کابلها استفاده کنیم، به سختی خواهیم توانست این دو خصیصه را یکجا گرد هم بیاوریم.

در حقیقت، کابلهای غیر لاستیکی زمانی که دارای انعطاف پذیری بالایی باشند، مقاومت مکانیکی چندان زیادی نخواهند داشت. از آن سو، چنانچه ساختاری حفاظت شده از دیدگاه فیزیکی و شیمیایی برای آنها مهیا سازیم، ناگزیر باید از نرم بودن کابل صرفنظر کنیم. اما گروه عایقهای الاستومری لاستیکی به ما این امکان را میدهند که در حد مطلوبی همه این خصوصیات را با هم داشته باشیم.

کابل فرمان لاستیکی

کابل فرمان لاستیکی

با دانستن این وجوه تمایز و این برتریها در کابلهای با عایق و روکش لاستیکی، آنها را برای تبادل فرمانهای الکتریکی نیز به کار میبریم. به بیان ساده، کابلهای فرمان لاستیکی آن دسته از کابلهای مورد استفاده در مدارهای فرمان و کنترل صنعتی هستند که از مواد لاستیکی برای ساخت بخش عایق، روکش یا هر دوی آنها استفاده شده است.

برخی از شرایط سخت صنعتی، مدیران، مهندسان و فن ورزان را به این فکر می اندازد که برای برقراری مدارهای فرمان از کابلی استفاده کنند که واجد یک، چند یا همه ویژگیهای زیر باشد:

 1. از انعطاف پذیری بالایی برخوردار باشد = Very Flexible Cable
 2. مقاوم در برابر روغن باشد = Oil Resistant Cable
 3. در برابر نفوذ آب بسیار مقاوم باشد = Waterproof Cable
 4. در صورت برخورد با مواد شیمیایی، پایداری خود را حفظ کند = Good Resistance to Chemicals
 5. ارتعاشات حین کار به آن آسیب نزند = Good Resistance to Vibrations
 6. در گرما و سرما پایداری و انعطاف پذیریش را حفظ نماید
 7. در برابر پرتوی فرابنفش آفتاب مقاوم باشد = UV Resistant
 8. استحکام خوبی در مقابل کشش، سایش و فشار داشته باشد = High Crush Resistance
 9. در اثر حرکات پیوسته به رشته هایش آسیب وارد نگردد = Installations with Moving Equipments
 10. قادر به کار در شرایط آب و هوایی مختلف باشد = Weather Resistance

پیشنهاد ما برای بهره مندی از این مزیتها، انتخاب کابل کنترل رابر خواهد بود. این کابلها برابر با استانداردهای جهانی و ملی از رسانای افشان مسی و عایق و روکش لاستیکی ساخته میشوند.

سایزهای کابل کنترل رابر

میتوان کابل فرمان لاستیکی را در سایزهای گوناگون تولید نمود. بعضی از اندازه ها عبارتند از:

 • 1×4، 1.5×4 و 2.5×4
 • 1×5، 1.5×5 و 2.5×5
 • 1.5×7 و 2.5×7
 • 1.5×9 و 2.5×9
 • 1.5×10
 • 1.5×12
 • 1.5×16
 • 1.5×18
 • 1.5×19
 • 1.5×24

امکان سفارش تولید این کابلها تا تعداد 60 رشته نیز وجود دارد. در کابلهای 7 رشته و بالاتر، معمولاً تمایز رشته ها از طریق شماره گذاری حاصل میشود. در تعداد رشته های 5 و پایینتر نیز از رنگ بندی متفاوت بدین منظور استفاده میگردد.

خرید کابل فرمان لاستیکی

خشنودیم که موفق به تأمین کابلهای گوناگون با قابلیت اطمینان بالا برای مشتریان بوده ایم و مصمم به ادامه این مسیر با ارائه بهترین پیشنهادها هستیم. با توجه به توضیحات ارائه شده درباره خصایص کابلهای فرمان با روکش لاستیکی، هر زمان که طرحهای در دست اجرای شما به یک یا چند سایز از این کابلها نیاز داشته باشد، میتوانید روی همکاری ما حساب باز نمایید.

تماس با ما