کابل RG59 تمام مس

آنچه در این مقاله می خوانید...

وجه تمایز کواکسیالهای تمام مسمشخصات فنی کابل کواکسیال RG59کاربرد کابل آرجی 59فروش کابل RG59 مسی

کابل RG59 تمام مس ما از گروه کابلهای کواکسیال است که مشتریان گاهی آن را با اسم آرجی 59 و یا کابل دوربین مدار بسته هم نوشته و صدا می زنند.

وجه تمایز کواکسیالهای تمام مس

کابل RG59 تمام مس

پیش از آن که به سراغ مشخصات دقیق و فنی برویم، خوب است که به شما بگویم چرا از واژه مسی یا تمام مسی به دنبال نام این کابل ما استفاده میشود. میتوان گفت کابلهای کواکسیال تنها محصولات رایج در صنعت سیم و کابل هستند که به کارگیری ترکیبات فلزی در آنها مجاز قلمداد شده است. مثلا ترکیبی از استیل با مس یا آلومینیوم با پوششی از مس که اینها را با عناوین CCS و CCA میشناسیم.

از این ترکیبها در ساخت بخش هادی و شیلد برخی از انواع کابل کواکسیال استفاده میگردد. با این توصیف کابل کواکسیالی که رسانای مرکزی و شیلد آن از CCS و CCA ساخته نشده و مس خالص در تولیدش به کار رفته است، صفت تمام مس بودن در معرفی آن استفاده میگردد.

ساخت هادیهای CCS و CCA برای کابل کواکسیال نیز تابع ضوابط معینی است؛ اما متاسفانه شاهد هستیم در کابلهای نامرغوب، تنها پوششی بسیار نازک از مس به روش غیر فنی و مشابه یک آبکاری بر روی آلومینیوم یا دیگر فلزات ایجاد میگردد. نتیجه این کار تضعیف عملکرد کابل و کاهش طول عمر آن خواهد بود. با این شرایط، کابل تمام مس گزینه مطمئن تری به شمار می آید.

مشخصات فنی کابل کواکسیال RG59

کابل کواکسیال RG59

  1. هادی مرکزی یا اصطلاحا مغزی کابل از مس خالص مفتولی با قطر 0.7 میلیمتر ساخته شده.
  2. جنس عایقش پلی اتیلن است.
  3. قطر نامی روی عایق آن 3.7 میلیمتر است.
  4. برید محافظ (شیلد) از جنس مس خالص میباشد : 0.145×7×16 mm
  5. روکش نهایی از پی وی سی ساخته شده.
  6. قطر کابل RG59 در حدود 6.2 میلیمتر است.
  7. وزن تقریبی این محصول 57 گرم در هر متر است.
  8. امپدانس مشخصه این کابل 75 Ω است.
  9. تضعیف کابل آرجی 59 تقریبا 11.5 دسی بل در فرکانس 100 مگاهرتز و طول 100 متر خواهد بود.
  10. استانداردهای مرجع تولید کابل Mil-C-17 و IEC 60096 میباشند.

کاربرد کابل آرجی 59

همان طور که در ابتدای متن بیان شد، به سبب یکی از رایج ترین کاربردهای کابل RG59 که همان استفاده در کابل انتقال تصویر دوربین های مدار بسته است، گاهی کابل دوربین هم نامیده میشود. البته کاربرد کابل کواکسیال آر جی پنجاه و نه به دوربینهای مدار بسته محدود نمی شود.

در بسیاری از کاربریهایی که جا به جایی امواج و سیگنالهای فرکانس بالا مطرح است، کابل کواکسیال یکی از گزینه های پیش روست. این که کابل آرجی 59 مناسب کدام یک از مصارف یاد شده خواهد بود، به تطابق امپدانس مشخصه، مقدار تضعیف کابل در متراژ مشخص و دیگر مشخصات هر پروژه باز میگردد.

فروش کابل RG59 مسی

مشخصات یکی از نمونه های مطلوب از کابل کواکسیال RG59 تقدیم دیدگان شما شد. چنانچه کیفیت ساخت، تمام مس بودن رسانای مرکزی و شیلد و مرغوب بودن مواد به کار رفته در تولید دی الکتریک و روکش کابل آرجی 59 برای شما مهم است، کافیست سفارش خود را از طریق یکی از روشهای بیان شده در ادامه به ما برسانید تا وظیفه خود را در این زمینه انجام دهیم.

اگر قصد دارید سیم یا کابل مرغوب خریداری نمایید، با ما تماس بگیرید :

راه های ارتباطی:

phone icon کارشناس فروش: 09120471420

phone icon مرکز تماس: 02128428140

whatsApp icon واتس اپ: کلیک کنید

نامیرا کابل شما را به انتخاب بهترین محصولات سیم و کابل دعوت می کند.
برای مشاوره کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید :

Call Now Buttonتماس بگیرید