اطلاعات مفیدی پیرامون آنچه که به دنبال آن هستید در ادامه این متن وجود دارد که شما را به مطالعه آن دعوت میکنیم. از طریق ارتباط با کارشناسان نامیرا کابل میتوانید مشاوره خرید دریافت کنید و سفارش خود را به سادگی ثبت نمایید.

کابل برق NYY در جامع ترین مرکز فروش

آنچه در این مقاله می خوانید...

کابل برق NYY چیست؟کاربرد کابل NYYفروش انواع کابل 0.6/1 کیلو ولت مسی

کابل برق NYY عنوانی برای معرفی دسته ای از انواع کابل برق است. در جامع ترین مرکز فروش سیم و کابل ضمن معرفی این محصولات و کدهای مشابه NYY-O و NYY-J، راهی مطمئن، مستقیم و کم هزینه برای تهیه و خریدشان پیشنهاد میشود.

یک راه ساده و نظام مند برای شناسایی و دسته بندی سیم و کابلها، به کارگیری کد و شناسه است. معمولا این کد گذاریها و اختصارنویسیها مطابق با استانداردهای مرجع صورت میپذیرد. کوته نوشته NYY بر پایه همین موضوع ایجاد شده و همچنان به کار گرفته میشود.

کابل برق NYY چیست؟

قیمت کابل 35+70*3 مسی

برابر با استاندارد DIN VDE 0271 عبارت اختصاری NYY معرف کابل قدرت با رسانای مسی و عایق و روکشی از جنس PVC است. غالبا این کد برای معرفی کابلهای قدرت مسی با ولتاژ نامی 600/1000 ولت یا 0.6/1 کیلو ولت استفاده میشود. چنانچه در کد کابل تنها NYY ذکر شود به معنای کابل تک رشته (تک سیمه) خواهد بود و برای کابلهای چند رشته کوته نوشت NYY-O (بدون هادی محافظ) و NYY-J (با هادی محافظ یا همان ارت) به کار میرود. پس به طور خلاصه :

 1. حرف نخست : N معرف استاندارد VDE
 2. کاراکتر دوم : خالی برای رسانای مسی و A برای هادی آلومینیومی
 3. حرف سوم : Y نشانگر عایق از جنس پی وی سی
 4. کاراکتر چهارم : Y معرف جنس روکش از پی وی سی
 5. J- : کابل دارای رشته ای مخصوص ارت است که رنگ عایق آن سبز و زرد میباشد.
 6. O- : کابل فاقد رشته مخصوص اتصال زمین است.

کاربرد کابل NYY

کابل قدرت مسی

کابل قدرت NYY معمولا با هادی چند مفتولی یا نیمه افشان تولید میشود؛ هرچند نوع افشان آن هم قابل تولید هست. این کابل بیشتر به عنوان کابل اصلی تامین کننده برق واحدهای مسکونی، تجاری، صنعتی و غیره به کار میرود. کابل NYY را می توان داخل ساختمان یا درون ترانشه، کانال و سینی، فضای آزاد و یا زیر خاک نصب نمود. چنانچه کابل در معرض آسیبهای فیزیکی و مکانیکی باشد، پیشنهاد میگردد از نوع زره دار این کابل (NYRY یا NYBY) استفاده شود.

فروش انواع کابل 0.6/1 کیلو ولت مسی

کابل زمینی مسی

دپارتمان فروش نامیرا کابل آمادگی خود را برای پیشنهاد و عرضه انواع کابل برق NYY اعلام مینماید. کابلهای قابل ارائه عبارتند از :

 1. کابل تک رشته از سطح مقطع 16 تا 300 میلیمتر مربع با هادی چند مفتولی (خشک)
 2. کابل چند رشته از سطح مقطع 1.5 تا 240 میلمتر مربع با رسانای تک مفتولی و چند مفتولی
 3. تک رشته افشان از سایز 16 تا 300 میلی متر مربع
 4. چند رشته افشان از سایز 25 تا 120 میلی متر مربع
 5. کابل کنترل با هادی مفتولی (NYY-JZ ,NYY-J)

مابقی سایزها و سطح مقاطع به صورت سفارشی قابل تولید، تامین و فروش خواهند بود.

استفاده از مشاوره برای انتخاب کابل مناسب یک راهکار قابل اطمینان است. وقتی این مشاوره بدون نیاز به پرداخت مبلغی باشد، جذابیتش بیشتر هم میشود. نامیرا کابل افزون بر فروش عمده کابل برق، همچون مشاوری خیرخواه در کنار شماست.

برای خرید آسان سیم و کابل استاندارد، با ما تماس بگیرید :

راه های ارتباطی :

phone icon  09120471420

phone icon  کلیک نمایید

 info@namiracables.com

تماس بگیرید