نامیرا کابل؛ برند ایرانی در تجارت سیم و کابل

داستان نامیرا کابل داستان یک برند سیم و کابل ایرانی است که با نگاهی متفاوت و تلاشی هوشمندانه پای در عرصه پر رقابت تجارت جهانی گذاشته است.

برند چیست؟ برند کیست؟

برند چیست؟ برند کیست؟

برند، تنها یک نام یا نشان نیست. برند یک مفهوم و برداشت ذهنی، قلبی یا احساسی نسبت به نام، محصولات یا خدمات یک شخص یا شرکت است. اگر این برداشت ذهنی مثبت و خوشایند باشد، سبب میشود که شخص یا شرکت صاحب آن، رشد فزاینده ای را در کار خویش مشاهده نماید.

آشکارتر که بخواهیم بگوییم، اگر نام یک شرکت در یک شهر، کشور و یا جهان و در حوزه کاری خودش به یکی از چند گزینه اول ذهنی مردم و یا متخصصین آن حوزه تبدیل شود، خواهیم گفت که آن شرکت یا آن عنوان تجاری «برند» شده است. مثلاً؛ چنانچه صحبت از یک ساعت مچی درجه یک به میان آید و عنوان تجاری تیسوت در ذهن مردم شکل بگیرد، خواهیم گفت که تیسوت یک برند موفق در صنعت ساعت سازیست.

نکته حائز اهمیت در این میان، حفظ قدرت برند است. برای آن که یک برند، برند بماند و تصویر ذهنی مطلوب مردم و مشتریان نسبت به آن حفظ شود، رعایت و پایش مجموعه ای از بایدها و نبایدها برای شرکت صاحب برند ضروری خواهد بود. این اقدامات محدود به یک زمان خاص نیستند و در طول زمان به شکل پیوسته انجام میشوند.

برند سیم و کابل ایرانی

Namira Product

در صنعت سیم و کابل نیز همین موضوع و مفهوم وجود دارد. طبیعی است که شرکتهای گوناگونی در این صنعت وجود داشته و با عناوین تجاری مختلف و راهبردهای گوناگون سعی در جلب نظر مشتریان داشته باشند.

در این میان، عناوین تجاری که در ذهن مشتریان به چند گزینه نخست تبدیل شده اند، برند به شمار می آیند. در صنعت و بازار سیم و کابل ایران، دو شاخصه زیر باعث شده اند که برندها شکل بگیرند:

  1. قدمت یا سابقه شرکت
  2. کیفیت ساخت محصولات

به بیان دیگر، اکثر برندهای سیم و کابل در ایران به واسطه قدمتی که در این صنعت دارند، مشهور و زبانزد شده اند. البته این شاخصه در بیشتر برندهای بین المللی نیز مهمترین عامل برند شدن آنها بوده است.

گزینه تأثیرگذار بعدی، تلاش این شرکتها در تولید و عرضه سیم و کابلهای استاندارد و حفظ این راهبرد در گذر زمان میباشد. رفتاری که کل مجموعه یک شرکت پس از برند شدن از خود بروز میدهد، در حفظ یا نابودی برند بسیار مؤثر خواهد بود.

برند شدن یکی از فراسنجهای مهم در صنعت و تجارت است. در شرایط عادی، فرآیند برندسازی یک فرآیند نسبتا طولانیست. البته چنانچه برنامه درستی برای مجموعه اقدامات برندسازی صورت بگیرد، این زمان میتواند کوتاه شود.

با این اوصاف، برند شدن در دنیای امروز، به ویژه برای شرکتهای تازه کار و نو پدید، نیازمند شاخصه های دیگری به غیر از دو مورد یاد شده است.

نامیرا کابل، برندی از سرزمین ایران

برند سیم و کابل ایرانی

مطالب و دیدگاه هایی که تا اینجا بیان شد، بخشی از عقاید، دانش و تجربه یک برند جوان ایرانی به نام «نامیرا کابل» است. این شرکت تجاری تلاش خود را متمرکز بر این هدف نموده است که به دور از روشهای کوته بینانه و ناماندگار، حرکتی مؤثر در رشد تجارت سیم و کابل با عرضه محصولات مرغوب بر جای گذارد.

به خواست خداوند متعال، مجموعه ای از ایده ها، افکار، زیر ساختها، سخت افزارها، نرم افزارها و همکاریها سبب شده اند که نامیرا کابل اندک اندک به یک برند سیم و کابل ایرانی در بازار داخلی و فراتر از مرزهای ایران تبدیل شود. این حرکت هنوز در ابتدای مسیر پر پیچ و خم و جذاب جهان تجارت است. البته در همین مدت و با سرمایه گذاری نسبتاً کم، نتایج و دستاوردهای قابل توجهی به دست آمده است. نامیرا کابل محصولات پُر شماری را برای مشتریان از سراسر ایران تأمین نموده است. جغرافیای تجاری این شرکت تنها به کشور ایران محدود نمیشود. جمهوری آذربایجان، پاکستان، عراق، افغانستان و ترکمنستان از جمله بازارهای هدف نامیرا کابل در آن سوی مرزها بوده اند.

باعث خرسندیست که مشتریان نامیرا کابل، این نام را مترادف با انتخاب آگاهانه و محصول مرغوب میدانند. این برند با قدرت به مسیر خود ادامه میدهد. حاصل این موفقیت، تنها برای این شرکت نیست؛ بلکه باعث رشد تمامی افراد و شرکتهای همکار و شرکای تجاری شده و خواهد شد.