کابل افشان MGG | کابل کشتی و تأسیسات دریایی

کابل افشان MGG که با عایق EPR و روکش لاستیکی تولید میگردد، در دسته کابلهای کشتی و دریایی تعریف میشود. این کابل در سایزهای گوناگون به عنوان کابل قدرت و فرمان کشتی و تأسیسات دریایی مورد استفاده قرار میگیرد.

تناسب کابل با کاربرد آن

یکی از مواردی که در طراحی و تولید کابلها و تعریف کاربرد آن مورد توجه قرار میگیرد، تناسب میان ویژگیها و مشخصات کابل با آن کاربری میباشد. بدیهی است که چنانچه این تناسب وجود نداشته باشد، کابل عملکرد مناسبی نخواهد داشت و یا طول عمر آن به شدت کاهش خواهد یافت.

محیط کشتی، شناورهای دریایی و تأسیسات آبی، ساحلی و فراساحلی به گونه ای است که کابلهایی با انعطاف پذیری بالا و استحکام مناسب در برابر رطوبت، نمک، مواد نفتی و کشش را میطلبد. محصولی که در این بخش معرفی خواهد شد دارای ویژگیهای یاد شده میباشد.

کابل افشان MGG

کابل MGG

در تولید عایق و روکش کابل MGG از آمیزه های لاستیکی استفاده میگردد. عایق و روکشهای رابر به کار رفته در این کابل از مقاومت خوبی در مقابل رطوبت برخوردارند. همان طور که میدانید، رطوبت یکی از مهمترین عوامل کاهش عمر مفید عایقهای سیم و کابل است.

کابل قدرت کشتی MGG از ساختار زیر برخوردار میباشد:

 • رسانا : مس انیل شده افشان با انعطاف پذیری بالا
 • جدا کننده رسانا : نوار پلی استر در کابلهای با سطح مقطع 10 mm² و بالاتر
 • عایق : آمیزه لاستیکی اتیلن پروپیلن یا همان EPR
 • جدا کننده روکش : نوار پلی استر
 • روکش : آمیزه لاستیکی SE 1
 • رنگ روکش : مشکی
 • استاندارد تولید:
  IEC 60092 part 353 و CENELEC HD 22, INSO 7599-353
 • ولتاژ نامی : 0.6/1 کیلو ولت
 • ولتاژ تست : 3500 ولت در 5 دقیقه

سایزهای کابل MGG قدرت و فرمان

کابل افشان MGG

کابل قدرت کشتی به صورت 1، 2، 3 و 4 رشته در سطح مقطع های 1.5، 2.5، 4، 6، 10، 16، 25، 35، 50، 70 و 95 میلی متر مربع تولید میشود. مشخصات سایزهای مختلف این کابل را در جدول زیر مشاهده میفرمایید:

مشخصات کابل MGG قدرت

کابل MGG میتواند علاوه بر کابل قدرت، با تعداد رشته های بالا به عنوان کابل فرمان (کابل کنترل) نیز به کار رود. مشخصات سه سایز رایج 1.5×12، 1.5×20 و 1.5×24 این کابل را در جدول زیر ملاحظه میفرمایید:

مشخصات کابل فرمان MGG

ویژگیهای کابل افشان EPR

 1. مقاوم در برابر مواد نفتی
 2. مقاوم در برابر روغن
 3. انعطاف پذیری و نرمی بالا
 4. مقاوم در برابر نفوذ آب
 5. مقاومت خوب در برابر کشش و سایش
 6. کمینه دمای کاری 30- سلسیوس
 7. بیشینه دمای کاری 90+ سلسیوس

کابل کشتی شیلد دار MGCG

میتوان کابل MGG را مجهز به یک لایه شیلد یا آرمور بافت نمود که در این صورت با حروف اختصاری MGCG معرفی خواهد شد. تفاوت ساختار کابل کشتی شیلد دار با نوع بدون شیلد در دو مورد زیر خواهد بود:

 1. اضافه شدن پوشش میانی از جنس آمیزه لاستیکی
 2. اضافه شدن شیلد از جنس مس بافته شده قلع اندود یا زره بافت استیل

مشخصات سایزهای گوناگون کابل MGCG را هم میتوانید در جدول زیر مشاهده بفرمایید:

مشخصات کابل MGCG

فروش کابل افشان MGG

آماده دریافت سفارشهای مشتریان گرامی برای انواع کابل MGG معرفی شده هستیم. با توجه به سایز و متراژ مورد درخواست و موجودی روز انبارها، فروش این کابلها یا با تحویل فوری خواهد بود و یا در زمانبندی اعلام شده تولید و تحویل خواهد شد.

تماس با ما