اطلاعات مفیدی پیرامون آنچه که به دنبال آن هستید در ادامه این متن وجود دارد که شما را به مطالعه آن دعوت میکنیم. از طریق ارتباط با کارشناسان نامیرا کابل میتوانید مشاوره خرید دریافت کنید و سفارش خود را به سادگی ثبت نمایید.

کابل افشان MGG | کابل کشتی و تاسیسات دریایی

آنچه در این مقاله می خوانید...

تناسب کابل با کاربرد آنکابل افشان MGGمشخصات کابل MGG قدرتمشخصات کابل MGG فرمانویژگی های کابل افشان MGGکابل قدرت کشتی شیلد دار MGCGفروش کابل افشان MGG

کابل افشان MGG که با عایق EPR و روکش لاستیکی تولید میگردد در دسته کابلهای کشتی و دریایی تعریف میشود. این کابل در سایزهای گوناگون به عنوان کابل قدرت و فرمان کشتی و تاسیسات دریایی مورد استفاده قرار میگیرد.

تناسب کابل با کاربرد آن

shipboard

یکی از مواردی که در طراحی و تولید کابلها و تعریف کاربرد آن مورد توجه قرار میگیرد، تناسب میان ویژگیها و مشخصات کابل با آن کاربری میباشد. بدیهی است که چنانچه این تناسب وجود نداشته باشد، کابل عملکرد مناسبی نخواهد داشت و یا طول عمر آن به شدت کاهش خواهد یافت.

محیط کشتی، شناورهای دریایی و تاسیسات آبی، ساحلی و فراساحلی به گونه ای است که کابلهایی با انعطاف پذیری بالا و استحکام مناسب در برابر رطوبت، نمک، مواد نفتی و کشش را میطلبد. محصولی که در این بخش معرفی خواهد شد دارای ویژگیهای یاد شده میباشد.

کابل افشان MGG

کابل MGG

در تولید عایق و روکش کابل MGG از آمیزه های لاستیکی استفاده میگردد. عایق و روکشهای لاستیکی به کار رفته در این کابل از مقاومت خوبی در مقابل رطوبت برخوردارند. همان طور که میدانید، رطوبت یکی از مهمترین عوامل کاهش عمر مفید عایقهای سیم و کابل است.

کابل قدرت کشتی MGG از ساختار زیر برخوردار میباشد :

 1. رسانا : مس انیل شده افشان با انعطاف پذیری بالا
 2. جدا کننده رسانا : نوار پلی استر در کابلهای با سطح مقطع 10 mm² و بالاتر
 3. عایق : آمیزه لاستیکی اتیلن پروپیلن یا همان EPR
 4. جدا کننده روکش : نوار پلی استر
 5. روکش : آمیزه لاستیکی SE 1
 6. رنگ روکش : مشکی
 7. استاندارد مرجع تولید : IEC 60092 part 353 و CENELEC HD 22
 8. ولتاژ نامی : 0.6/1 کیلو ولت
 9. ولتاژ تست : 3500 ولت در 5 دقیقه

مشخصات کابل MGG قدرت

کابل افشان MGG

کابل قدرت کشتی به صورت 1، 2، 3 و 4 رشته در سطح مقطع های 1.5، 2.5، 4، 6، 10، 16، 25، 35، 50، 70 و 95 میلی متر مربع تولید میشود. مشخصات سایزهای مختلف این کابل را در جدول زیر مشاهده میفرمایید :

مشخصات کابل MGG قدرت

مشخصات کابل MGG فرمان

کابل MGG می تواند علاوه بر کابل قدرت، با تعداد رشته های بالا به عنوان کابل فرمان (کابل کنترل) نیز به کار رود. مشخصات سه سایز رایج 1.5×12، 1.5×20 و 1.5×24 این کابل را در جدول زیر ملاحظه میفرمایید :

مشخصات کابل فرمان MGG

ویژگی های کابل افشان MGG

 1. مقاوم در برابر مواد نفتی
 2. مقاوم در برابر روغن
 3. انعطاف پذیری و نرمی بالا
 4. جذب نکردن آب
 5. مقاومت خوب در برابر کشش
 6. کمینه دمای کاری 30- سلسیوس
 7. بیشینه دمای کاری 90+ سلسیوس

کابل قدرت کشتی شیلد دار MGCG

کابل MGG و MGCG

میتوان کابل MGG را مجهز به یک لایه شیلد یا آرمور نمود که در این صورت با حروف اختصاری MGCG معرفی خواهد شد. تفاوت ساختار کابل کشتی شیلد دار با نوع بدون شیلد در دو مورد زیر خواهد بود :

 1. اضافه شدن پوشش میانی از جنس آمیزه لاستیکی
 2. اضافه شدن شیلد از جنس مس بافته شده قلع اندود

مشخصات سایزهای گوناگون کابل MGCG را هم میتوانید در جدول زیر مشاهده بفرمایید :

مشخصات کابل MGCG

فروش کابل افشان MGG

کابلهای لاستیکی MGG جزء کابلهای با کاربرد خاص هستند؛ از این رو تولید آنها غالبا بر مبنای سفارش صورت میگیرد. سایزهای متعددی از کابل MGG که در جداول بالا معرفی شد، با توجه به موجودی روز انبار فروش و یا برنامه تولید، برای مشتریان تامین میگردد.

برای خرید آسان سیم و کابل استاندارد، با ما تماس بگیرید :

راه های ارتباطی :

phone icon  09120471420

phone icon  کلیک نمایید

 info@namiracables.com

تماس بگیرید