قیمت کابل فشار ضعیف مسی

حداکثر ولتاژ نامی کابلهای برق فشار ضعیف 1000 ولت یا همان 1 کیلو ولت است. گوناگونی محصولات در این سطوح ولتاژی موجب شده قیمت کابل فشار ضعیف مسی نیز متنوع، متفاوت و متغیر باشد.

کابل زمینی مسیمستحضرید زمانی که می گوییم کابل برق فشار ضعیف، مقصود ما این نیست که کابل توان و ظرفیت انتقال جریان پایینی دارد؛ بلکه فشار ضعیف یا Low Voltage به ولتاژ نامی این کابلها اشاره دارد. رایج ترین کابلهای فشار ضعیف مسی با ولتاژهای اسمی زیر تولید می شوند :

 • 300/300 ولت
 • 300/500 ولت
 • 600/1000 ولت یا همان 0.6/1 کیلو ولت

انواع کابل فشار ضعیف مسی

به اتفاق شما نگاهی خواهیم داشت بر انواع و اقسام کابلهای فشار ضعیف مسی که بیشتر مورد تقاضای مشتریان قرار گرفته و از سوی مجموعه نامیرا کابل نیز عرضه می شوند :

 1. کابل افشان سبک
 2. کابل افشان معمولی
 3. کابل مفتولی و نیمه افشان سبک (300/500 v)
 4. کابل نیمه افشان و مفتولی قدرت (زمینی، 0.6/1 kv)
 5. کابل افشان شیلد دار
 6. کابل مسی آرموردار
 7. کابل مسی قلع اندود با عایق و روکش نسوز
 8. کابل تخت افشان
 9. کابل ویژه پمپ های آب
 10. کابل برق جوشکاری مخصوص دستگاه های جوش با قوس الکتریکی

کابل افشان سبک

کابلی با عایق و روکش پی وی سی که در تجهیزات، ماشین آلات و لوازم الکتریکی کوچک به کار می رود. کابل افشان سبک به صورت گرد یا تخت، 2، 3 و چهار رشته و با سطح مقاطع 0.5 و 0.75 میلیمتر مربع تولید می گردد. این کابل را با کد  (52)ISIRI 607 در استاندارد ملی ایران و نشان اختصاری H03VV-F یا NYLHY می شناسند.

کابل افشان دو رشته سبک

کابل افشان معمولی

رایج ترین نوع از کابلهای افشان مسی هستند که در ساختمانها یا کابلهای رابط تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرند. کدهای (53)ISIRI 607  و H05VV-F و NYMHY برای شناسایی کابل افشان معمولی به کار می روند.

کابل برق افشان

کابل مفتولی و نیمه افشان سبک

هادیهای مفتولی و چند مفتولی یا نیمه افشان در ساخت این گروه از کابلهای فشار ضعیف مسی به کار گرفته می شوند. این کابلها را نمی توان زیر خاک دفن نمود؛ اما برای نصب ثابت در کابل کشی های داخل تاسیسات، داخل تابلوها، روی دیوار یا بر روی سینی مناسب هستند. قیمت کابل فشار ضعیف مسی سبک کمتر از نوع سنگین یا زمینی می باشد.

کابل مفتولی سبک

کابل زمینی مسی فشار ضعیف

این کابلها با ضخامت بیشتر عایق، فیلر و روکش قابلیت نصب در زیر خاک را دارند. ولتاژ اسمی کابلها 0.6/1 کیلو ولت می باشد. کد NYY، NYY-O و NYY-J معروف ترین کوته نشانه ها در معرفی کابلهای قدرت مسی هستند. این کابلها به صورت تک رشته (تک سیمه) و چند رشته تولید می گردند.

 

کابل برق 3 فاز مسی

کابل افشان شیلد دار

دسته ای دیگر از کابلهای مسی فشار ضعیف به شمار می روند که دارای شیلد در ساختار خود هستند. وجود شیلد بیشتر یک مصونیت الکترومغناطیسی برای کابل ایجاد کرده و از آن در برابر امواج و میدانها محافظت می کند.

کابل 10 رشته شیلد دار

کابل مسی آرموردار

چنانچه کابل در معرض نیروها و تنشهای مکانیکی باشد، حفاظت فیزیکی از آن با هدف حفظ سلامت و ایمنی کابل ضرورت می یابد. کابلهای مسی آرموردار با یک چنین ویژگی و قابلیتی تولید می شوند.

کابل برق آرموردار

کابل نسوز مسی قلع اندود

استفاده از عایق و روکشهایی مانند سیلیکون رابر موجب افزایش استقامت و پایداری حرارتی کابلها می گردد. این کابلها در رده ولتاژی فشار ضعیف با ولتاژ نامی 300/500 و 600/1000 ولت قابل تولید و عرضه هستند.

کابل نسوز با روکش سیلیکون

کابل تخت افشان

گروه دیگری از کابلهای مسی هستند که با مقطع تخت تولید می شوند. جاگیری در فضای محدود و انعطاف پذیری بالا از ویژگیهای این کابلها محسوب می گردد.

کابل تخت 1.5×4 میلیمتر مربع

کابل درون چاهی

کابلهای با قابلیت ضد آب که برای استفاده در چاه های آب و مکانهای مشابه طراحی شده اند. این کابلها نیز به دو شکل گرد و تخت و غالبا سه رشته تولید می گردند.

کابل درون چاهی

کابل جوشکاری

هر چند معمولا ولتاژ نامی برای کابلهای جوش تعریف نمی گردد؛ اما به دستگاه های جوشکاری با قوس الکتریکی با ولتاژ فشار ضعیف متصل می شوند. هادی مسی افشان با قابلیت انعطاف بالا در این کابلها استفاده می شود.

کابل جوشکاری

پارامترهای مهم کابل فشار ضعیف

علاوه بر ولتاژ و شکل رسانا، مشخصه های دیگری نیز وجود دارند که ضمن تمایز بخشی به کابلهای فشار ضعیف، کاربرد و قابلیتهای آنها را نیز مشخص می کنند. مهم ترین این پارامترها عبارتند از :

 • جنس عایق، فیلر و روکش
 • ضخامت فیلر و روکش
 • تعداد رشته ها (سیمها)ی کابل
 • سطح مقطع رشته (های) کابل
 • استانداردهای مرجع تولید
 • اجزای حفاظتی

همین نکات باعث می شوند که کابل فشار ضعیفی مناسب نصب زمینی باشد یا نباشد، مقاوم در برابر رطوبت باشد یا نباشد، مقاوم در مقابل حرارت باشد یا نباشد، استحکام فیزیکی در برابر تنشها و نیروهای مکانیکی خارجی داشته باشد یا نداشته باشد و یا ظرفیت جریانی آن چند آمپر باشد.

قیمت کابل فشار ضعیف مسی

مشخصات فنی کابل که تا اینجا به آن اشاره شد، در تعیین قیمت کابل فشار ضعیف مسی نیز نقش تعیین کننده ای خواهند داشت. مشتریان حرفه ای به خوبی می دانند که نوسانات قیمت جهانی و داخلی مفتول مس سبب تغییر در قیمت کابلهای مسی می شود.
بر پایه برنامه های مجموعه، قیمت به روز انواع کابل برق فشار ضعیف با رسانای مس خالص به تناسب سفارش و درخواستهای مشتریان و در زمان کوتاه به اطلاع آنها می رسد.

تماس با ما