قیمت کابل فشار ضعیف مسی

حداکثر ولتاژ نامی کابلهای برق فشار ضعیف، 1000 ولت یا همان 1 کیلو ولت است. گوناگونی محصولات در این سطوح ولتاژی موجب شده قیمت کابل فشار ضعیف مسی نیز متنوع، متفاوت و متغیر باشد.

مستحضرید زمانی که میگوییم کابل برق فشار ضعیف، مقصود ما این نیست که کابل توان و ظرفیت انتقال جریان پایینی دارد؛ بلکه فشار ضعیف یا Low Voltage به ولتاژ نامی این کابلها اشاره دارد. کابلهای رایج فشار ضعیف مسی با ولتاژهای اسمی زیر تولید میشوند:

 • 300/300 ولت
 • 300/500 ولت
 • 450/750 ولت
 • 600/1000 ولت یا همان (1.2) 0.6/1 کیلو ولت

انواع کابل فشار ضعیف مسی

کابل زمینی مسی تک هسته ولتاژ پایین

به اتفاق شما نگاهی خواهیم داشت بر انواع و اقسام کابلهای فشار ضعیف مسی که بیشتر مورد تقاضای مشتریان قرار گرفته و از سوی مجموعه نامیرا کابل نیز عرضه میشوند:

 1. کابل افشان سبک
 2. کابل افشان معمولی
 3. کابل مفتولی و نیمه افشان سبک (300/500 V)
 4. کابل نیمه افشان و مفتولی قدرت (زمینی، 0.6/1 KV)
 5. کابل افشان شیلد دار
 6. کابل مسی آرموردار
 7. کابل مسی قلع اندود با عایق و روکش نسوز
 8. کابل تخت افشان
 9. کابل ویژه پمپ های آب
 10. کابل برق جوشکاری مخصوص دستگاه های جوش با قوس الکتریکی

کابل افشان سبک

کابلی با عایق و روکش پی وی سی که در تجهیزات و لوازم الکتریکی کوچک به کار میرود. کابل افشان سبک به صورت گرد یا تخت، 2، 3 و چهار رشته و با سطح مقاطع 0.5 و 0.75 میلیمتر مربع تولید میگردد. این کابل را با کد  (52) 607 در استاندارد ملی ایران و نشان اختصاری H03VV-F, H03VVH2-F یا NYLHY میشناسند.

کابل افشان معمولی

رایج ترین نوع از کابلهای افشان مسی هستند که در ساختمانها و کابلهای رابط تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده قرار میگیرند. کدهای (53) 607، H07VV-F, H05VV-F و NYMHY برای شناسایی کابل افشان معمولی با ولتاژ اسمی 300/500 و 450/750 ولت به کار میروند.

کابل مفتولی و نیمه افشان سبک

هادیهای مفتولی و چند مفتولی یا نیمه افشان در ساخت این گروه از کابلهای فشار ضعیف مسی به کار گرفته میشوند. این کابلها را نمیتوان زیر خاک دفن نمود؛ اما برای نصب ثابت در کابل کشیهای ساختمانی، داخل تأسیسات، داخل تابلوها، روی دیوار یا بر روی سینی مناسب هستند. قیمت کابل فشار ضعیف مسی سبک کمتر از نوع سنگین یا زمینی میباشد.

کابل زمینی مسی فشار ضعیف

این کابلها با ضخامت بیشتر عایق، فیلر و روکش قابلیت نصب در زیر خاک را دارند. ولتاژ اسمی کابلها 0.6/1 کیلو ولت میباشد. کد NYY، NYY-O و NYY-J کوته نشانه های معروف در معرفی کابلهای قدرت مسی LV هستند. این کابلها به صورت تک رشته (تک سیمه) و چند رشته تولید میگردند.

کابل افشان شیلد دار

دسته ای دیگر از کابلهای مسی فشار ضعیف به شمار میروند که دارای شیلد در ساختار خود هستند. وجود شیلد بیشتر یک مصونیت الکترومغناطیسی و حفاظت الکتریکی برای کابل ایجاد کرده و از آن در برابر امواج و میدانها محافظت میکند.

کابل مسی آرموردار

چنانچه کابل در معرض نیروها و تنشهای مکانیکی باشد، حفاظت بیشتر از آن با هدف حفظ سلامت و ایمنی کابل ضرورت مییابد. کابلهای مسی آرموردار با یک چنین ویژگی و قابلیتی تولید میشوند.

کابل نسوز مسی قلع اندود

استفاده از عایق و روکشهایی مانند سیلیکون رابر موجب افزایش استقامت و پایداری حرارتی کابلها می گردد. این کابلها در رده ولتاژی فشار ضعیف با ولتاژ نامی 300/500 و 600/1000 ولت ارائه میگردند.

کابل تخت افشان

گروه دیگری از کابلهای مسی هستند که با مقطع تخت تولید میشوند. جاگیری در فضای محدود و انعطاف پذیری بالا از ویژگیهای این کابلها محسوب میگردد.

کابل درون چاهی

کابلهای با قابلیت ضد آب که برای استفاده در چاه های آب و مکانهای مشابه طراحی شده اند. این کابلها نیز به دو شکل گرد و تخت و غالباً سه رشته تولید میشوند.

کابل جوشکاری

این کابلها با استاندارد ویژه برای دستگاه های جوشکاری با قوس الکتریکی با ولتاژ فشار ضعیف متصل طراحی میگردند. هادی مسی افشان با قابلیت انعطاف بالا و روکش مقاوم لاستیکی در این کابلها استفاده میشود.

پارامترهای مهم کابل فشار ضعیف

قیمت کابل 16+35*3 مسی

علاوه بر ولتاژ و شکل رسانا، شاخصه های دیگری نیز وجود دارند که ضمن تمایز بخشی به کابلهای فشار ضعیف، کاربرد و قابلیتهای آنها را نیز مشخص میکنند. مهمترین این پارامترها عبارتند از:

 • جنس عایق، فیلر و روکش
 • ضخامت فیلر و روکش
 • تعداد رشته ها (سیمها)ی کابل
 • سطح مقطع رشته (های) کابل
 • استانداردهای تولید
 • اجزای حفاظتی

همین نکات باعث میشوند که کابل فشار ضعیفی مناسب نصب زمینی باشد یا نباشد، مقاوم در برابر رطوبت باشد یا نباشد، مقاوم در مقابل حرارت باشد یا نباشد، استحکام بالا در برابر تنشها و نیروهای مکانیکی خارجی داشته باشد یا نداشته باشد و یا ظرفیت جریانی آن چند آمپر باشد.

قیمت کابل فشار ضعیف مسی

مشخصات کابلها که تا اینجا به آنها اشاره شد، در تعیین قیمت کابل فشار ضعیف مسی نیز نقش تعیین کننده ای خواهند داشت. مشتریان حرفه ای به خوبی میدانند که نوسانات قیمت جهانی و داخلی مفتول مس و مواد به کار رفته در ساخت دیگر اجزای کابلها، سبب تغییر در قیمت کابلهای مسی میشود.

بر پایه برنامه های مجموعه، قیمت به روز انواع کابل برق فشار ضعیف با رسانای مس خالص به تناسب سفارش و درخواستهای مشتریان و در زمان کوتاه به اطلاع آنها میرسد.