اطلاعات مفیدی پیرامون آنچه که به دنبال آن هستید در ادامه این متن وجود دارد که شما را به مطالعه آن دعوت میکنیم. از طریق ارتباط با کارشناسان نامیرا کابل میتوانید مشاوره خرید دریافت کنید و سفارش خود را به سادگی ثبت نمایید.

کابل شبکه با روکش LSZH

آنچه در این مقاله می خوانید...

روکش LSZH چیست؟مقایسه روکش LSZH با PVCکابل شبکه با روکش LSZHانواع کابل LAN با روکش بدون هالوژن و کم دودنحوه سفارش و خرید کابل شبکه با روکش LSZH

محیط نصب و مقررات مربوط به آن، گاه ایجاب مینماید که از کابل شبکه با روکش LSZH استفاده شود. وجه تمایز اصلی این کابل با دیگر کابلهای شبکه مربوط به جنس روکش آن است که دارای ویژگیهای خاصی میباشد.

از مراحل مهم طراحی و تولید یک محصول، بخش انتخاب مواد اولیه است. در این مرحله به فراسنجهای متعددی توجه میشود تا محصول نهایی بیشترین سازگاری را با شرایط مدنظر کاربران و خصایص بهره برداری داشته باشد. صحبت در این جا پیرامون کابل های شبکه با روکش LSZH است و در ابتدا به این یک سوال پاسخ میدهیم که :

روکش LSZH چیست؟

فواید کابل شبکه با روکش LSZH

کوته نگاشت LSZH برگرفته از عبارت Low Smoke Zero Halogen است که ترجمه آن میشود : کم دود با هالوژن صفر. به بیان دیگر، روکش LSZH آمیزه ای بدون هالوژن است که در صورت سوختن دود بسیار کمی از آن منتشر میشود و گازهای متصاعد شده سمی نخواهند بود.

هالوژن فری و کم دود بودن میتواند از ویژگی مورد انتظار کابلهایی باشد که در فضاهای بسته و سرپوشیده یا فاقد تهویه طبیعی، ساختمان های با تراکم جمعیت بالا و محیطهای حساس به کار میروند.

ممکن است به جای عنوان LSZH از اسامی زیر نیز برای معرفی کابلهایی با همین ویژگی یا مشابه آن استفاده گردد :

 1. کابل با روکش LSHF
 2. روکش LS0H
 3. کابل LSFOH

مقایسه روکش LSZH با PVC

 1. کابل شبکه با روکش PVC در هنگام سوختن دود زیاد و تیره رنگی منتشر می کند؛ در حالی که کابل با روکش LSZH این گونه نیست.
 2. در زمان سوختن PVC گاز هیدروژن کلرید منتشر میگردد که در ترکیب با بخار آب به هیدروکلریک اسید تبدیل میشود. تنفس این گاز به دستگاه تنفسی آسیب جدی وارد میکند و موجب سوزش چشمها خواهد شد. گازهای حاصل از سوختن LSZH بدون مواد سمی یاد شده هستند.

کابل شبکه با روکش LSZH

کابل شبکه SFTP

با توضیحات یاد شده متوجه شدیم که منظور از کابل شبکه با غلاف یا روکش LSZH کابل شبکه ای است که ماده به کار رفته در ساخت روکش آن هالوژن فری و کم دود است. این کابل از مزایای زیر برخوردار خواهد بود :

 1. در صورت بروز آتش سوزی و سوختن کابل، از آن گازهای سمی منتشر نخواهد شد و تنفس و حیات افراد حاضر در محیط از این منظر دچار خطر و تهدید نمیگردد.
 2. پس از سوختن روکش این کابلها، دود کمی در فضا پخش خواهد شد که مزاحم دید اشخاص برای خروج از آن محیط و یا مخل کار امدادگران برای امداد رسانی نمیشود.
 3. ضریب ایمنی محل نصب کابل ارتقا خواهد یافت.
 4. پایداری روکشهای LSZH در برابر شعله آتش بیشتر است و از گسترش آن جلوگیری خواهند کرد.

انواع کابل LAN با روکش بدون هالوژن و کم دود

تمامی انواع کابل های شبکه یا LAN را می توان با خاصیت عاری از هالوژن و کم دود ساخت؛ اما رایج ترین محصولات کنونی با این ویژگی عبارتند از :

 1. Cat6 U/UTP
 2. F/UTP
 3. SF/UTP
 4. Cat6 Outdoor

نحوه سفارش و خرید کابل شبکه با روکش LSZH

قیمت کابل شبکه Cat6 UTP

تولید، تامین و تحویل کابلهای شبکه با روکش هالوژن فری و کم دود وابسته به کمیت سفارشهاست. تلاش ما این است که فاصله زمانی اندکی میان ثبت سفارش خرید از سمت شما تا تحویل کابل از سوی ما باشد. کابلهای شبکه Cat6 بدون شیلد و فویل UTP و کابل SF/UTP (یا همان SFTP) از فراوانی درخواست بیشتری برخوردارند و معمولا در زمان کوتاه تری تحویل میشوند.

کافیست از طریق یکی از راههای بیان شده در ادامه این متن، با ما در ارتباط باشید تا به سرعت سفارش خود را ثبت نمایید.

برای خرید آسان سیم و کابل استاندارد، با ما تماس بگیرید :

راه های ارتباطی :

phone icon  09120471420

 info@namiracables.com

تماس بگیرید