کابل H07VVH6-F مطابق با استاندارد

کابل H07VVH6-F در چندین سایز و سازگار با استانداردهای IEC، اروپا و ایران ارائه میگردد. جزئیات فنی بیشتر را در ادامه ببینید.

در صنعت سیم و کابل، محصولات متعددی تولید میگردند. این تنوع برای پاسخگویی به مصارف، کاربردها و شرایط نصب و بهره برداری گوناگون و متفاوت ایجاد شده و در گذر زمان نیز افزایش مییابد. یکی از راههایی که برای شناخت یک کابل در میان انبوهی از کابلها به کار گرفته شده است، تمایز بخشی از طریق کدگذاریست.

در این بخش راجع به کابلهایی صحبت خواهیم کرد که با شناسه H07VVH6-F معرفی میگردند. از مفهوم این کوته نگاشت خواهیم گفت و از مشخصات کابلها، تنوع سایز و کاربردهایشان.

رمز گشایی از کد H07VVH6-F

کابل H07VVH6-F

این کد منطبق با استاندارد CENELEC HD 361 است که زیر مجموعه ای از استانداردهای همگن اروپا میباشد. حروف و اعداد به کار رفته در این شناسه به ترتیب از چپ حاوی مفاهیم زیر هستند:

 • H نخست: به سازگاری محصول و این شناسه با استاندارد CENELEC اشاره دارد.
 • 07 : معرف ولتاژ نامی کابل است که 450/750 ولت میباشد.
 • V اول و دوم: بیانگر جنس عایق و روکش کابل هستند که هر دو از PVC ساخته شده اند.
 • H6 : شناساننده کابلهای تخت (Flatform) است که دارای سه رشته یا بیشتر هستند و رشته های آنها غیر قابل جدا شدن میباشد.
 • F- : به رسانای افشان کلاس 5 مطابق استانداردهای IEC/EN 60228 و استاندارد ملی ایران شماره 3084 اشاره دارد که در کابلهای انعطاف پذیر استفاده میشوند.

با این تعریف دانستیم که این کد مربوط به کابل افشان تخت با عایق و روکش پی وی سی خواهد بود. در ادامه جزئیات بیشتری را از مشخصات این کابلها با شما در میان خواهیم گذاشت:

 • استانداردهای تولید کابل:
  IEC 60227-6، INSO 607-6
 • کد کابل در استاندارد ایران:
  INSO (607) 71F
 • نوع آمیزه به کار رفته در ساخت عایق: پی وی سی نوع D
 • نوع کُمپوند استفاده شده در تولید روکش: پی وی سی نوع ST5
 • رنگ روکش: طوسی یا مشکی
 • تنوع سایز (میلیمتر مربع × تعداد رشته) : 1.5×4، 2.5×4، 4×4، 6×4، 10×4، 16×4، 1.5×8، 2.5×8، 1.5×12، 2.5×12 و 1.5×16 سایزهای رایج میباشند. تعداد رشته های دیگر مطابق سفارش قابل تولید خواهند بود.

با توجه به این موضوع که در استاندارد این کابلها، ولتاژ نامی 450/750 مرتبط با سطح مقاطع بیش از 1 میلیمتر مربع میباشد، سایزهایی که دارای هادیهایی با سطح مقطع 1 و کمتر هستند در بالا اعلام نشدند. کابلهای مشابه با سایزی مانند 0.75×24 که کاربرد فراوانی در آسانسورها دارند با ولتاژ اسمی 300/500 ولت و کد H05VVH6-F شناسایی میگردند.

انواع کابل H07VVH6-F به دلیل بهره مندی از هادیهای افشان مسی و شکل کلی تخت، از انعطاف پذیری بسیار خوبی برخوردارند و گزینه مناسبی برای کاربردهایی خواهند بود که به حرکت دائمی رفت و برگشتی یا معلق بودن بخشی از کابل در حین بهره برداری نیاز است. از این رو کابلهای یاد شده را در جرثقیلهای سقفی، سیستمهای نقاله، بالابرها و مصارف مشابه میبینیم.

فروش انواع کابل H07VVH6-F

کابل تخت 4*4

موضوع تهیه، خرید و فروش کابلها اهمیت بسیار بالایی دارد. توجه به دو نکته انتخاب صحیح کابل و مرغوبیت ساخت آن باعث میشود که سطح رضایت کاربران از محصول خریداری شده در حد بالایی قرار بگیرد. از سویی دیگر عدم دقت در انتخاب، هزینه ها و خسارات قابل توجهی را متوجه مشتریان میسازد.

ممکن است در بازار جهانی، کابلهایی متعددی وجود داشته باشند که نشان اختصاری H07VVH6-F بر روی آنها درج شده؛ اما مطمئناً کیفیت ساخت همه آنها یکسان و برابر نخواهد بود. تفاوت در مشخصات مواد اولیه تولید این کابلها و حتی اندکی تغییر در ابعاد اجزای آنها، موجب تأثیری ملموس در نحوه عملکردشان خواهد شد.

کابلهایی که بتوانند تمامی آزمونهای موجود در متن استانداردهای یاد شده را با موفقیت پشت سر بگذارند، قابل اعتماد خواهند بود. همچنین محصولاتی که قابلیتهای فراتر از حداقلهای استاندارد از خود نشان دهند، بیشتر مورد توجه قرار خواهند گرفت و کیفیت کار و عمر مفید بهتر و بیشتری خواهند داشت.

تماس با ما