سیم نایلون (بند تخت) با هادی تمام مس

سیم نایلون یا بند تخت که با نامهای دیگری مانند سیم سفید برق یا سیم H03VH-H نیز شناخته میشود، در این سایت معرفی و همه سایزهای آن عرضه میگردد.

سیم نایلون چیست؟

این اسم یکی از نامهایی است که در بازار ایران برای معرفی نوعی از سیمهای برق به کار میرود. این سیم یا کابل بدون غلاف، متشکل از 2 رشته هادی مسی عایق دار است که موازی با یکدیگر قرار میگیرند و به هم میچسبند. رنگ سفید این محصول یکی از ویژگیهای ظاهری مهمش به شمار می آید؛ تا جایی که سبب میگردد نام سیم سفید برق هم برای آن به کار رود.

همه نامهای این محصول

در سطرهای بالا به این نکته اشاره شد که اسامی گوناگونی برای شناسایی سیم برق مورد بحث استفاده میگردد. در اینجا به آنها اشاره میکنیم تا چنانچه در لیست محصولات یا در ادامه متن از این نامها استفاده شد، بدانیم که مقصود یکیست. این اسامی عبارتند از:

 1. سیم نایلون
 2. بند تخت
 3. بند تخت با انعطاف پذیری بالا
 4. سیم یا کابل رابط H03VH-H
 5. سیم برق سفید یا سیم سفید برق
 6. کابل قابل انعطاف بدون روکش
 7. سیم سفید دو رشته
 8. Speaker wire یا سیم بلندگو
 9. سیم برق دولا
 10. سیم NYZ یا NYFAZ

مشخصات سیم H03VH-H

سیم نایلون 0.75*2

 

 • استاندارد تولید:
  VDE 0281، HD 21.5 و 5-607 سازمان استاندارد ایران
 • ولتاژ نامی: 300/300 ولت
 • هادی: مس افشان با انعطاف پذیری بالا (سوپر فاین کلاس 6)
 • عایق: پی وی سی نوع D
 • رنگ عایق: معمولاً سفید
 • ضخامت عایق: 0.8 میلیمتر
 • ساختار: دو سیم موازی چسبیده به هم با قابلیت جدا شدن از یکدیگر
 • سایزها: 0.5×2 و 0.75×2
 • حداکثر مقاومت الکتریکی DC سیم 0.5: 39 اُهم/کیلومتر در دمای 20 سانتی گراد
 • بیشینه مقاومت اهمی DC سیم 0.75: 26 Ω/Km در دمای 20 سلسیوس
 • محدود دمای کار در حالت نصب انعطاف پذیر: 5+ تا 40+ سانتی گراد
 • بسته بندی: کلاف 100 متری

سیم نایلون یا سیم بلندگوی تخت، با استاندارد مشابه در سایزهای 1×2، 1.5×2 و 2.5×2 نیز ارائه میگردد.

کاربرد سیم تخت

سیم برق وسایل برقی کوچک و روشنایی که در آنها حفاظت در برابر شوک الکتریکی فقط به عایق بندی پایه وابسته است و هیچ وسیله ای برای اتصال قسمتهای در دسترس رسانا به هادی حفاظتی تأسیسات (سیم ارت) وجود ندارد و کاربردهای همانند اینها.

موارد منع مصرف: بندهای قابل انعطاف مورد بحث، نباید در معرض تنشهای مکانیکی (مثل سایش، پیچش و کشش) قرار بگیرند، نباید در زیر فرش یا کفپوشها نصب گردند، نباید در فضای بیرون از ساختمان نصب شوند، نباید در زیر خاک دفن گردند و نباید در تماس یا نزدیک به سطوح داغ باشند. مطابق استاندارد ملی 11219، طول بندهای قابل انعطاف نباید آنقدر زیاد باشد که از عملکرد صحیح وسیله حفاظت اتصال کوتاه (مانند فیوز) جلوگیری کند.

قیمت سیم نایلون

قیمت سیم نایلون

وابستگی قیمت سیم تخت به نرخ مس به دلیل نبود روکش نهایی یا غلاف در این محصول، بیشتر از کابلهای برق افشان سبک و معمولیست. بدیهی است که تغییر در قیمت مس، بیشترین تأثیر را بر قیمت سیم نایلون بر جای خواهد گذاشت. به این نکته نیز باید توجه داشت که محصولات نامرغوب که هادی آنها از غیر مس یا با مس ناخالص است و یا سایز واقعی کمتری دارند، در زمان بهره برداری شدیداً خطر آفرین خواهند بود.

قیمت سیم نایلون یا بند تخت، کمتر از کابل کیسه ای در سایز یکسان است؛ اما برای کاربردهایی که حفاظت فیزیکی و مکانیکی بیشتری مورد نیاز خواهد بود، بهتر است کابل افشان تخت سبک معروف به کابل کیسه ای انتخاب شود.

برای اطلاع از قیمت روز بند تخت در سایزهای 0.5×2 تا 2.5×2 میتوانید از طریق ارتباط با واحد فروش، اقدام نمایید.

📞