اطلاعات مفیدی پیرامون آنچه که به دنبال آن هستید در ادامه این متن وجود دارد که شما را به مطالعه آن دعوت میکنیم. از طریق ارتباط با کارشناسان نامیرا کابل میتوانید مشاوره خرید دریافت کنید و سفارش خود را به سادگی ثبت نمایید.

سیم نایلون بند تخت

آنچه در این مقاله می خوانید...

سیم نایلون چیست؟همه نامهای این محصولمشخصات سیم H03VH-Hجریان مجاز سیم بند تختقیمت سیم نایلون

سیم نایلون بند تخت که با نامهای دیگری مانند سیم سفید برق یا سیم H03VH-H نیز شناخته میشود، در این سایت معرفی و همه سایزهای آن عرضه میگردد.

سیم نایلون چیست؟

سیم نایلون بند تخت

سیم نایلون یکی از نامهایی است که در بازار سیم و کابل ایران برای معرفی نوعی سیم برق به کار میرود. این سیم یا کابل بدون غلاف، متشکل از 2 رشته هادی مسی عایق شده است که به طوری موازی در کنار یکدیگر قرار گرفته و به هم چسبیده اند. رنگ سفید این محصول یکی از ویژگی های ظاهری مهمش به شمار می آید؛ تا جایی که سبب شده نام سیم سفید برق هم برای آن به کار رود.

همه نامهای این محصول

در سطرهای بالا به این نکته اشاره شد که اسامی گوناگونی برای شناسایی سیم برق مورد صحبتمان استفاده میگردد. در اینجا به پر کاربرد ترین آنها اشاره میکنیم تا چنانچه در لیست محصولات یا ادامه صحبت از این نامها استفاده شد، بدانیم که مقصود یکیست. این اسامی عبارتند از :

 1. سیم نایلون
 2. سیم بند تخت
 3. بند تخت با انعطاف پذیری بالا
 4. سیم یا کابل رابط H03VH-H
 5. سیم برق سفید یا سیم سفید برق
 6. کابل قابل انعطاف بدون روکش
 7. سیم سفید دو رشته
 8. Speaker wire یا سیم بلندگو
 9. سیم برق دولا
 10. سیم NYFAZ

مشخصات سیم H03VH-H

سیم نایلون 0.75*2

 

 1. استاندارد تولید : DIN VDE 0281، HD 21.5 و 41 (607) سازمان استاندارد ایران
 2. ولتاژ نامی : 300/300 ولت
 3. هادی : مس افشان با انعطاف پذیری بالا (سوپر فاین کلاس 6)
 4. عایق : پی وی سی نوع D
 5. رنگ عایق : معمولا سفید
 6. ساختار رشته ها : دو رشته سیم موازی چسبیده به هم با قابلیت جدا شدن از یکدیگر
 7. سایزها : 0.5×2 و 0.75×2
 8. حداکثر مقاومت الکتریکی DC سیم 0.5 : 39 اهم/کیلومتر در دمای 20 سانتی گراد
 9. بیشینه مقاومت اهمی DC سیم 0.75 : 26 Ω/Km در دمای 20 سلسیوس
 10. محدود دمای کار در حالت نصب انعطاف پذیر : 5+ تا 40+ سانتی گراد
 11. بسته بندی : کلاف 100 متری
 12. کاربرد : کابل رابط یا سیار وسایل برقی کوچک (روشنایی، خانگی، آشپزخانه و اداری) که در آنها حفاظت در برابر شوک الکتریکی فقط به عایق بندی پایه وابسته است و هیچ وسیله ای برای اتصال قسمتهای در دسترس رسانا به هادی حفاظتی تاسیسات (سیم ارت) وجود ندارد و کاربردهای مشابه دیگر.
 13. موارد منع مصرف : کابل یا بندهای قابل انعطاف مورد صحبت، نباید در معرض تنش های مکانیکی (مثل سایش، پیچش و کشش) قرار بگیرند، نباید در زیر فرش یا کفپوشها نصب گردند، نباید به طور ثابت در فضای بیرون از ساختمان نصب شوند، نباید در زیر خاک دفن گردند و نباید در تماس یا نزدیک به سطوح داغ باشند.
سیم نایلون یا سیم بلندگو دو رشته تخت سفید، با استاندارد مشابه در سایزهای 1×2، 1.5×2 و 2.5×2 نیز ارائه میگردد.

جریان مجاز سیم بند تخت

سیم نایلون سیمیا

در زیر بیشینه جریان مجاز سیم های بند تخت را در دمای 30 سانتی گراد مشاهده میفرمایید :

 1. سیم 0.5*2 : 9 آمپر
 2. 0.75*2 : 12 آمپر
 3. 1*2 : 15 آمپر
 4. 1.5*2 : 19 آمپر
 5. 2.5*2 : 25 آمپر
مطابق استاندارد ملی 11219، طول بندهای قابل انعطاف نباید آنقدر زیاد باشد که از عملکرد صحیح وسیله حفاظت اتصال کوتاه (مانند فیوز) جلوگیری کند.

قیمت سیم نایلون

قیمت سیم نایلون

وابستگی قیمت سیم بند تخت به نرخ مس به دلیل نبود روکش نهایی یا غلاف در این محصول، بیشتر از کابلهای برق افشان سبک و معمولی است. بدیهی است که تغییر در قیمت مس، بیشترین تاثیر را بر قیمت سیم نایلون بر جای خواهد گذاشت. به این نکته نیز باید توجه داشت که محصولات نامرغوب که هادی آنها از غیر مس یا با مس ناخالص ساخته شده و یا سایز واقعی کمتری دارند، در زمان بهره برداری به شدت خطر آفرین خواهند بود.

برای اطلاع از قیمت روز سیم بند تخت در سایزهای 0.5×2 تا 2.5×2 میتوانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده، با واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

قیمت سیم نایلون بند تخت تخت کمتر از کابل کیسه ای در سایز مشابه است؛ اما برای کاربردهایی که به حفاظت فیزیکی بیشتری از رشته های کابل نیاز خواهد بود، بهتر است از کابل افشان تخت سبک معروف به کابل کیسه ای استفاده شود.

برای خرید آسان سیم و کابل استاندارد، با ما تماس بگیرید :

راه های ارتباطی :

phone icon  09120471420

 info@namiracables.com

تماس بگیرید