سیم نسوز فایبرگلاس با رسانای قلع اندود

سیم نسوز فایبرگلاس از استقامت حرارتی و مکانیکی بیشتری نسبت به سیمهای تک روکش برخوردار است. سیمهای نسوز و مقاوم در برابر حرارت غالباً با رسانای مس قلع اندود و در سایزهای متنوع عرضه میگردند.

ساختار یا اجزای تشکیل دهنده سیم و کابلها هم در تعیین کاربرد و نحوه عملکرد آنها نقش مهمی ایفا میکند و هم سبب تمایز در قیمت تمام شده تولیدشان میشود. زمانی که از سیم نسوز با روکش فایبرگلاس سخن به میان می آید و مقایسه ای میان ویژگیهای آن و سیمهای نسوز تک روکش انجام میدهیم، همین دو نکته بر ما آشکار میشود.

ساختار سیم نسوز فایبرگلاس

سیم نسوز دو روکش ایرانی

ساختار متداول سیمهای نسوز فایبرگلاس که توسط این مجموعه در اختیار مشتریان قرار میگیرد، به این شکل است:

  1. رسانای قلع اندود: در تولید انواع سیم نسوز از هادی مسی افشان قلع اندود شده استفاده میگردد.
  2. عایق: سیلیکون رابر ماده عایقی رایج برای ساخت سیم نسوز است. این عایق به تنهایی میتواند پایداری حرارتی 180 تا 200 درجه سلسیوس را برای سیم ایجاد کند.
  3. پوشش افزوده: استفاده از یک لایه بافت نسوز با عنوان فایبرگلاس

کمی بیشتر درباره سیمهای نسوز

سیلیکون HTV

متریال اصلی برای تولید سیم نسوز یا به بیان بهتر، سیمهای مقاوم در برابر حرارت، سیلیکون جامد (تصویر بالا) میباشد. سیلیکون نارسانای جریان برق است؛ پس اولین شرط استفاده را در سیم و کابل برق به عنوان عایق دارد. ویژگیهایی مانند پایداری در برابر حرارت و سرما، مقاومت نسبی خوب در مقابل روغن، الکل و چربیها و کم دود و بدون هالوژن بودن سیلیکون سبب شده به یک گزینه فوق العاده در تولید سیم و کابل تبدیل گردد.

فروش سیم نسوز فایبرگلاس

سیم نسوز با فایبرگلاس

مجموعه نامیرا کابل با سابقه ای چندین ساله در عرصه فروش و توزیع انواع سیم و کابل، توانسته است علاوه بر توانمندیهای درون سازمانی خود، به شکل مطلوبی از قابلیتهای تولیدی شرکای تجاری خود بهره مند شود. ماحصل یک چنین همکاری، فروش داخلی و فرامرزی انواع سیم نسوز به ویژه سیم نسوز فایبرگلاس با تنوع سایز و رنگ بندی روکش به صورت مستقیم است.