گزارش صادرات؛ نسوزها در مسیر باکو!

در ادامه گزارش فعالیتهای تجاری نامیرا کابل، این بار به سراغ گزارش صادرات به آذربایجان رفته ایم و محصولاتی از گروه سیم و کابل مقاوم در برابر حرارت. با ما همراه باشید…

خستگی ناپذیر در تجارت

زمانی که ایده اصلی فعالیت یک شرکت حول تجارت نقش بسته باشد، بدیهی است که مسائل و پیچدگیهای مسیر تجارت نباید مدیران و تک تک کارکنان آن شرکت را خسته سازد. نامیرا کابل هم هدف خود را رونق تولید و تجارت سیم و کابلهای استاندارد تعیین نموده است و آمارها از رشد فعالیتهای این شرکت خبر میدهند.

نوسانات قیمت مواد اولیه، کرونا، رخدادهای سیاسی دنیا و عوامل دیگری که مستقیم و غیر مستقیم بر مبادلات تجاری تاثیرگذار هستند، در تجارت سیم و کابل هم آثار خود را نمایان ساخته اند. اما با وجود این موانع، شرکت نامیرا کابل از رشد آمار فروش سال 1399 نسبت به سالهای پیش از آن و توسعه جغرافیای تجاری خود در سال 1400 هجری خورشیدی خبر میدهد.

مقصد جدید: باکو

باکو - آذربایجان

نامیرا کابل معتقد است که نمیتوان برای تجارت حد و مرز تعیین نمود. بنابراین، گسترش مقاصد تجاری و جغرافیای هدف، از ارکان برنامه های تجاری این مجموعه به شمار می آید. این بار نوبت به باکو رسیده است. همان طور که میدانید، باکو یا به تلفظ خود آذربایجانیها: “باکی= Baki” پایتخت جمهوری آذربایجان است.

باکو شهری به مختصات جغرافیایی 40 درجه و 23 دقیقه شمالی و 49 درجه و 52 دقیقه شرقیست. این شهر زیبا با ارتفاعی در حدود 28- متر از سطح آبهای آزاد، آرام گرفته در نزدیکی سواحل غربی دریاچه کاسپین یا همان دریای مازندران است. وسعت این شهر 2140 کیلومتر مربع میباشد. اکثریت قریب به اتفاق ساکنان این شهر به زبان ترکی آذربایجانی تکلم میکنند.

گزارش صادرات به آذربایجان

گزارش صادرات به آذربایجان

پس از توضیحاتی مختصر از فعالیتهای شرکت نامیرا کابل و شهر باکو، حال به اتفاق شما نگاهی بر کم و کیف صادرات انجام شده به مرکز کشور جمهوری آذربایجان توسط این شرکت خواهیم داشت:

 • مبدأ محصول: کشور ایران، شهر تهران
 • مقصد: کشور جمهوری آذربایجان، شهر باکو
 • کشور سازنده محصول: ایران
 • شیوه حمل و نقل: زمینی/جاده ای
 • تاریخ صادرات: طی چند مرحله در سالهای 1400، 1401 و 1402 ه.ش مصادف با 2021, 2022 و 2023 میلادی
 • تاریخ اولین ارسال: 1400/06/21
 • تاریخ آخرین ارسال: 1402/06/29
 • محصولات: انواع سیم و کابل سیلیکونی

مشتری این محصولات یکی از فعالین تجاری محترم ساکن باکو در زمینه محصولات حرارتی و مقاوم در برابر حرارت بوده است. گفتنیست، قبل از رسیدن به توافق نهایی و ارسال بار، سه مرحله مذاکره میان این مشتری و تیم فروش نامیرا کابل انجام شده بود. محتوای این مذاکرات پیرامون موارد زیر بوده اند:

 1. معرفی محصولات
 2. ارائه کاتالوگ سیم و کابل نسوز
 3. جلب اعتماد مشتری
 4. دریافت سفارش از مشتری
 5. ارائه پیشنهاد قیمت
 6. توافق بر نحوه انجام تراکنشهای مالی
 7. توافق بر شیوه ارسال سفارشها

آینده صادرات به آذربایجان

مدیریت ارتباط با مشتریان

پس از ارسال اولین سری از محصولات یاد شده، واحد ارتباط با مشتریان شرکت طی تماسی با خریدار، جویای دیدگاه او پیرامون کیفیت ساخت محصولات، نحوه بسته بندی و زمان تحویل سفارش بود. مشتری آذربایجانی در پاسخ به این پرسشها، ابراز رضایت نمود.

با خواست خداوند متعال، در نتیجه کسب رضایت مشتری، این رابطه اقتصادی ادامه دار بود و این مشتری به نماینده فروش نامیرا کابل در کشور جمهوری آذربایجان تبدیل گشت.

مجموعه نامیرا کابل از این که موفقیت دیگری را در تجارت سیم و کابل به دست آورده است، بسیار خرسند بوده و برای پایداری روابط تجاری خود متمرکز بر نکات زیر میباشد:

 1. گسترش فعالیتهای تبلیغات و بازاریابی
 2. حفظ و توسعه ارتباط با مشتریان و شرکای تجاری
 3. ارائه پیشنهادهای جدید به مشتریان
 4. پایش مستمر کیفیت ساخت محصولات
 5. گسترش خدمات با هدف استمرار روابط تجاری فرامرزی

امیدواریم این گزارش مورد توجه شما علاقه مندان صنعت و بازار سیم و کابل و نیز دیگر فعالین اقتصادی، قرار گرفته باشد.