قیمت کابل زره دار فشار متوسط و ضعیف

قیمت کابل زره دار با توجه به فشار ضعیف یا فشار متوسط بودن کابل، سایز کابل و نوع زره به کار رفته در آن تعیین و اعلام میشود. برنامه ما تحویل آسان و به هنگام انواع کابل آرمور دار و پیشنهاد قیمت مناسب به مشتریان است.

چه از نظر ویژگیهای مکانیکی و فیزیکی و چه از دیدگاه قیمت که بخواهیم کابلهای برق را دسته بندی کنیم، به سبب تفاوت و تمایز کابلهای زره دار میتوانیم دسته و گروهی را با این عنوان معرفی نماییم. در اینجا درباره ساختار کابلهای زره دار و از پارامترهای موثر بر قیمت آنها خواهیم گفت.

چرا کابل زره دار؟

کابل زره دار SWA

برای آن که یک کابل برق به وظیفه خود که همان انتقال ایمن و پایدار جریان الکتریسیته است ادامه دهد، محافظت فیزیکی و مکانیکی از آن لازم و ضروری خواهد بود. با توجه به شرایط محل نصب کابل ممکن است روکش آن به تنهایی برای حفاظت مکانیکی کافی نباشد و نیاز خواهد بود که کابل را آرموردار یا مسلح نماییم.

انواع زره در کابل برق

انواع کابل آرموردار

روشهای متفاوتی را برای زره دار کردن کابلها میتوان به کار بست. در اینجا به سه نوع رایج از زره در کابلهای برق اشاره میشود:

  1. زره مفتولی یا سیمی: که غالباً از جنس فولاد گالوانیزه است (SWA) برای کابل تک رشته یا از مفتول آلومینیومی (AWA) برای کابلهای تک رشته.
  2. زره نواری: در این روش از نوار فولادی (STA) یا آلومینیومی (ATA) به عنوان زره استفاده میشود. زره نواری را بیشتر در کابلهای فشار متوسط میبینیم.
  3. زره بافت: این هم شکل دیگری از زره است که اغلب از جنس استیل بوده و میتواند در بخش بیرونی کابل نیز قرار گیرد. این زره را با کد SWB میشناسیم.

قیمت کابل زره دار

کابل زره دار STA

هم اکنون، تأثیر پارامترهای مختلف بر قیمت کابل زره دار را مرور خواهیم کرد:

  1. ولتاژ اسمی: کابل فشار متوسط زره دار قیمت بیشتری نسبت به کابل فشار ضعیف در سایز یکسان خواهد داشت.
  2. سایز: کابل آرموردار با سطح مقطع پایین، قیمت کمتری نسبت به کابل با سایز بالاتر دارد.
  3. نوع زره: این که از کدام نوع زره برای مسلح کردن کابل استفاده کنیم، بر قیمت آن هم تأثیر میگذارد؛ مثلاً کابل با زره نواری معمولاً مقداری ارزانتر از کابل با زره سیمی است.
  4. کمیت سفارش: برای سفارشهای با متراژ بالا غالباً قیمتهای کمتری پیشنهاد میشود.
  5. مارک و سطح کیفی: عنوان تجاری و سطح کیفی کابلها موجب تمایز در قیمت آنها نیز میگردد.

برای تهیه کابل (های) زره دار مورد نظرتان، با واحد فروش تماس حاصل فرمایید. در ارتباط واحد فروش با شما، ضمن اطلاع از قیمت، درخواست خرید ثبت نهایی خواهد شد. به دلیل تغییرات و نوسانات قیمت، نرخهای روز به اطلاع مشتریان میرسد.

📞