وندور لیست کابل برق شرکت توانیر

در این مقاله، پیرامون چیستی وندور لیست تأیید شده و کاربرد آن خواهیم گفت و مروری بر وندور لیست کابل توانیر که مورد نیاز شرکتهای بهره بردار و پیمانکار خطوط انتقال و توزیع برق است، خواهیم داشت.

وندور لیست چیست؟

وندور لیست چیست؟

وندور لیست یا به طور کامل Approved Vendor List، یک عبارت به زبان انگلیسی است که برگردان آن به فارسی «فهرست فروشندگان تأیید شده» است. به بیان دیگر، آنچه که در وندور لیست ها میبینیم، فهرستی از تأمین کنندگان و فروشندگان کالاهای تعریف شده است که مورد تأیید شرکت یا سازمان صادر کننده آن لیست هستند.

وجود AVL به شرکتها و سازمانهای کارفرما کمک میکند با اطمینان بالاتر بر تهیه کالاهای مورد نیاز پروژه هایشان نظارت داشته باشند. فرآیند تأمین این تجهیزات نیز با سرعت بیشتری انجام میشود. تهیه و به روز نگاه داشتن وندور لیستها، تابع تخصص و آشنایی کامل با کالاها و شرکتهای تولید کننده و فروشنده است و ارتقاء دقت در تنظیم این فهرست موجب افزایش قابلیت اطمینانش خواهد شد.

شرکتهای گوناگونی نسبت به تهیه وندور لیست مورد تأییدشان اقدام کرده اند. از میان آنها میتوان به شرکت نفت، شرکت گاز، شرکت مخابرات و شرکت توانیر اشاره نمود.

AVL شرکت توانیر

برابر با تعریفی که انجام شد، متوجه میشویم مفهوم وندورلیست شرکت توانیر، لیستی از تأمین کنندگان و فروشندگان مورد تأیید کالاهای مورد نیاز پروژه های این شرکت و شرکتهای متبوع آن خواهد بود. پیمانکاران و شرکتهای زیر مجموعه توانیر ملزم به انتخاب و خرید محصولات سازگار با این لیست برای پروژه های عمومی برق رسانی هستند.

شرکت توانیر، یک شرکت مادر تخصصی در ایران است که تولید، انتقال و توزیع نیروی برق را مدیریت نموده و بر آن نظارت میکند. شرکت سهامی توانیر، زیر مجموعه وزارت نیرو به شمار می آید.

نظر به گوناگونی محصولاتی که در پروژه های تولید، انتقال و توزیع برق به کار میروند، وندور لیست شرکت توانیر نیز دارای چندین دسته و زیر مجموعه میباشد. تخصص ما در زمینه پیشنهاد و فروش انواع سیم و کابل است و بر مبنای آن راجع به وندور لیست مورد پذیرش کابل توانیر بیشتر خواهیم گفت.

وندور لیست کابل توانیر

در جدول زیر، وندور لیست مورد تأیید شرکت توانیر را در حوزه کابل و هادیها بر اساس آخرین ویرایش (10 اسفند 1402)، مشاهده میفرمایید. این فهرست شامل گروه محصولات زیر با تقسیم بندی از سوی این شرکت میباشد:

  1. کابل فشار ضعیف
  2. کابل خودنگهدار
  3. هادی هوایی
  4. هادی هوایی روکش دار

توجه: ترتیب قرارگیری نام شرکتها، مُبَیِن برتری آنها نسبت به یکدیگر نیست.

AVL کابل توانیر- 1AVL کابل توانیر- 2AVL کابل توانیر- 3AVL کابل توانیر- 4

در مورد AVL کابل و هادی توانیر، بیان نکات زیر خالی از لطف نیست:

  • این لیست مربوط به پروژه هاییست که کارفرمای آن توانیر یا شرکتهای زیر مجموعه آن هستند.
  • در پروژه های خصوصی که کابل و هادیها بخشی از شبکه عمومی نیستند، الزامی به تطابق برندها با این لیست وجود ندارد.
  • همانطور که اهل فن میدانند، میان کیفیت ساخت محصولات تولید کنندگان مندرج در این لیست، تفاوتهای قابل توجهی وجود دارد.

فروش کابل های مورد تأیید در وندور لیست

وندور لیست کابل توانیر

این مجموعه با توانمندی تهیه، پخش و تحویل انواع سیم و کابل، در کنار مجریان و بهره برداران پروژه های انتقال و توزیع برق است. این محصولات از تولیدات استاندارد و مطابق AVL توانیر عرضه میگردند.

همچنین، کابلهای موجود در انبار این مرکز فروش، تأیید شده در وندور لیست شرکت نفت و پتروشیمی و شرکت های توزیع برق آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، استان اصفهان، استان اردبیل، استان ایلام، استان البرز، استان بوشهر، استان چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، استان خوزستان، استان زنجان، استان سمنان، استان سیستان و بلوچستان، استان فارس، استان قزوین، استان قم، استان کردستان، استان کرمانشاه، استان کهگیلویه و بویراحمد، استان گلستان، استان گیلان، استان لرستان، استان مازندران، استان مرکزی، استان هرمزگان، استان همدان، استان یزد، تهران بزرگ، جنوب استان کرمان، شمال استان کرمان، شهرستان اصفهان، اهواز، تبریز، شیراز، شهرستان مشهد، غرب مازندران و استان تهران نیز هستند.