کابل برق برای مصارف کشاورزی

کابل برق کشاورزی مجموعه کابلهایی هستند که برای تأمین انرژی الکتریسیته تجهیزات مرتبط با فعالیتهای باغداری و زراعت، حداکثر سازگاری را دارند.

برق در خدمت رونق کشاورزی

کابل برق کشاورزی

با گذشت زمان و رشد فناوری، معمولاً ابزار و وسایلی که برای فعالیتهای روزانه بشری ساخته میشوند، دچار تغییر میگردند. امروزه ماشین آلات و دستگاههای گوناگونی در فعالیتهای تجاری، صنعتی، خدماتی و کشاورزی استفاده میشوند. این تجهیزات به طور مستقیم یا غیر مستقیم با برق سر و کار دارند.

انرژی الکتریسیته سبب رشد و گسترش تولیدات کشاورزی شده و راندمان فعالیتهای باغی و زراعی را بالا برده است. مطابق این اصل که : “کابلهای برق باید با ویژگیهای محل نصب و بهره برداری سازگار باشند” از کابلهای مناسبی برای انرژی رسانی به تجهیزات مرتبط با امور کشت و زرع استفاده میشود. در این مقاله از نامیرا کابل، بیشتر راجع به انواع کابل برق کشاورزی با شما صحبت خواهیم کرد.

فعالیتهای باغی و زراعی مرتبط با برق

برق در کشاورزی

قبل از آن که راجع به کابلهای برق کشاورزی صحبت کنیم، نخست باید ببینیم که از انرژی برق چه استفاده هایی در کشاورزی میشود تا با شناخت شرایط حاکم بر آن، بتوانیم کابلهای مناسب را پیشنهاد دهیم. بر این اساس، مصارف مهم برق در امور باغی و زراعی عبارتند از:

 1. پمپهای آب
 2. دستگاه های علف زن، چمن زن و داس برقی
 3. دستگاههای هرس برقی
 4. چراغهای برقی در باغها، مزارع و گلخانه ها
 5. دستگاه های تهویه مطبوع و گرماساز در کشاورزی گلخانه ای
 6. دستگاههای خنک کننده الکتریکی در گلخانه ها یا انبارهای محصولات
 7. دستگاه های مه پاش یا ابر ساز در گلخانه ها

انواع کابل برق کشاورزی

انواع کابل برق کشاورزی

هم اکنون با توجه به نمونه هایی که از مصارف برق در فعالیتهای باغبانی و زراعی بیان شد، کابلهای مناسب برق را با ویژگیهای منطبق بر شرایط بهره برداری معرفی مینماییم:

 • کابل برق افشان مسی گرد چند رشته برای کابل رابط دستگاههای قابل حمل مانند چمن زن، علف زن، داس برقی و دستگاههای برش و هرس الکتریکی که به طور موقت در فضای باز کار میکنند.
 • افشان مسی گرد با عایق و روکش مقاوم در برابر نفوذ آب (ضد آب) برای تغذیه دستگاههای کشاورزی غوطه ور در آب مانند پمپهای کفکش یا دستگاه های آبیاری هوشمند.
 • کابلهای برق مفتولی و نیمه افشان مسی یا آلومینیومی برای نصب ثابت و تأمین برق اصلی مراکز کشت و زرع به صورت کابل کشی زمینی
 • کابل قدرت مسی مفتولی یا نیمه افشان زره دار برای تأمین برق اصلی مزارع و باغها در مکانهایی که مسیر کابل کشی زیر زمینی سنگلاخیست یا امکان رسیدن آسیبهای مکانیکی به کابل در اثر فعالیتهای کشاورزی وجود دارد.
 • کابل برق خودنگهدار آلومینیومی با روکش مقاوم در برابر UV برای برق رسانی به مراکز کشاورزی به صورت هوایی (کابل تیر برق یا نصب بر روی دیوار)
 • کابلهای گرد و تخت افشان مخصوص پمپ برای برق رسانی به پمپهای داخل چاههای آب کشاورزی
 • کابل برق و کنترل با عایق و روکش مقاوم در برابر آب و شرایط محیطی برای تغذیه تجهیزات برقی داخل گلخانه ها
 • کابلهای مسی با عایق و روکش هالوژن فری و کم دود برای تجهیزات اعلان و اطفای حریق در گلخانه ها یا انبارهای محصولات باغی و زراعی
 • کابل افشان مسی تک رشته با روکش TPE انعطاف پذیر به عنوان کابل باتری ماشین آلات کشاورزی مانند تراکتور، تیلر یا رباتهای کمک کشاورز

فروش کابلهای برق کشاورزی

فروش کابل برق کشاورزی

انواعی کابلهای معرفی شده برای مصارف کشاورزی، باغداری و پرورش گل و گیاه، از سوی شرکت نامیرا کابل تأمین و تحویل مشتریان میگردد. تلاش میشود تا بهترین پیشنهادها مطابق با درخواست مشتریان و موجودی روز ارائه گردد. تضمین کیفی کابلهای عرضه شده باعث گشته است که مشتریان با اطمینان خاطر کامل، خرید کنند.