کابل برق برای مصارف کشاورزی

آنچه در این مقاله می خوانید...

برق در خدمت رونق کشاورزیفعالیتهای باغی و زراعی مرتبط با برقانواع کابل برق کشاورزیفروش کابلهای برق کشاورزی
کابل برق کشاورزی

کابل برق کشاورزی مجموعه کابلهایی هستند که برای تامین انرژی الکتریسیته تجهیزات مرتبط با فعالیتهای باغداری و زراعت، حداکثر سازگاری را دارند.

برق در خدمت رونق کشاورزی

کابل برق کشاورزی

با گذشت زمان و رشد فناوری، معمولا ابزار و وسایلی که برای فعالیت های روزانه بشری ساخته می شوند دچار تغییر می گردند. امروزه ماشین آلات و دستگاه های گوناگونی در فعالیتهای تجاری، صنعتی، خدماتی و کشاورزی استفاده می شوند که به طور مستقیم یا غیر مستقیم با برق سر و کار دارند.

انرژی الکتریسیته سبب رشد و گسترش تولیدات کشاورزی شده و راندمان فعالیتهای باغی و زراعی را بالا برده است. مطابق این اصل که : “کابلهای برق باید با ویژگی های محل نصب و بهره برداری سازگار باشند” از کابلهای مناسبی برای انرژی رسانی به تجهیزات مرتبط با امور کشت و زرع استفاده می شود. در این مقاله از نامیرا کابل، بیشتر راجع به انواع کابل برق کشاورزی با شما صحبت خواهیم کرد.

فعالیتهای باغی و زراعی مرتبط با برق

برق در کشاورزی

قبل از آن که راجع به کابلهای برق کشاورزی صحبت کنیم، نخست باید ببینیم که از انرژی برق چه استفاده هایی در کشاورزی می شود تا با شناخت شرایط حاکم بر آن، بتوانیم کابلهای مناسب را پیشنهاد دهیم. بر این اساس، مهم ترین مصارف برق در امور باغی و زراعی عبارتند از :

 1. پمپ های آب برای آب کشی از چاه یا استخرهای ذخیره آب
 2. دستگاه های علف زن، چمن زن و داس برقی
 3. دستگاه های هرس برقی
 4. چراغهای برقی در باغها، مزارع و گلخانه ها
 5. دستگاه های تهویه مطبوع و گرماساز در کشاورزی گلخانه ای
 6. دستگاه های خنک کننده الکتریکی در گلخانه ها یا انبارک های محصولات
 7. دستگاه های مه پاش یا ابر ساز در گلخانه ها

انواع کابل برق کشاورزی

انواع کابل برق کشاورزی

هم اکنون با توجه به نمونه هایی که از مصارف برق در فعالیتهای باغبانی و زراعی بیان شد، کابلهای مناسب برق را با ویژگی های منطبق بر شرایط بهره برداری معرفی می نماییم :

 1. کابل برق افشان مسی گرد چند رشته از نوع H05VV-F برای کابل رابط دستگاه های قابل حمل مانند چمن زن، علف زن، داس برقی و دستگاه های برش و هرس الکتریکی که به طور موقت در فضای باز کار می کنند.
 2. کابل برق افشان مسی گرد با عایق و روکش مقاوم در برابر آب (ضد آب) لاستیکی از نوع H07RN-F یا MGG برای تغذیه دستگاه های کشاورزی غوطه ور در آب مانند پمپهای کفکش یا دستگاه های آبیاری هوشمند.
 3. کابل برق مسی مفتولی و نیمه افشان از نوع NYY یا آلومینیومی از نوع NAYY و NA2XY برای نصب ثابت و تامین برق اصلی مراکز کشت و زرع به صورت کابل کشی زمینی
 4. کابل قدرت مسی مفتولی یا نیمه افشان زره دار از نوع NYRY برای تامین برق اصلی مزارع و باغها در مکانهایی که مسیر کابل کشی زیر زمینی سنگلاخیست یا امکان آسیبهای مکانیکی به کابل وجود دارد.
 5. کابل برق خودنگهدار آلومینیومی (ABC) با روکش مقاوم در برابر UV برای برق رسانی به مراکز کشاورزی به صورت هوایی (نصب روی تیر برق یا دیوار)
 6. کابل تخت افشان مخصوص پمپ شناور برای برق رسانی به پمپ های داخل چاه های آب کشاورزی
 7. کابل برق و کابل کنترل با عایق و روکش لاستیکی مقاوم در برابر آب و شرایط محیطی برای تغذیه تجهیزات برقی داخل گلخانه ها
 8. کابل مسی با عایق و روکش هالوژن فری و کم دود برای تجهیزات اعلان و اطفای حریق در گلخانه ها یا انبارهای محصولات باغی و زراعی
 9. کابل افشان مسی تک رشته با روکش لاستیکی یا TPE انعطاف پذیر به عنوان کابل باتری ماشین آلات کشاورزی مانند تراکتور، تیلر یا رباتهای کمک کشاورز

فروش کابلهای برق کشاورزی

فروش کابل برق کشاورزی

انواعی کابلهای معرفی شده برای مصارف کشاورزی، باغداری و پرورش گل و گیاه، از سوی شرکت نامیرا کابل تامین و تحویل مشتریان می گردد. تلاش می شود تا بهترین پیشنهادها مطابق با درخواست مشتریان و موجودی روز ارائه گردد. تضمین کیفی کابلهای عرضه شده باعث گشته است که مشتریان با اطمینان خاطر کامل خرید کنند.

برای خرید این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:

phone icon کارشناس فروش: 09120471420

phone icon مرکز پاسخگویی: 02128428140

whatsApp icon پاسخگویی واتس اپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: info@namiracables.com

مجموعه نامیرا کابل شما را به انتخاب و خرید بهترین محصولات سیم و کابل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

جست و جو
تماس تلفنی
واتس اپ