اطلاعات مفیدی پیرامون آنچه که به دنبال آن هستید در ادامه این متن وجود دارد که شما را به مطالعه آن دعوت میکنیم. از طریق ارتباط با کارشناسان نامیرا کابل میتوانید مشاوره خرید دریافت کنید و سفارش خود را به سادگی ثبت نمایید.

کابل برق برای مصارف کشاورزی

آنچه در این مقاله می خوانید...

برق در خدمت رونق کشاورزیفعالیتهای باغی و زراعی مرتبط با برقانواع کابل برق کشاورزیفروش کابلهای برق کشاورزی

کابل برق کشاورزی مجموعه کابلهایی هستند که برای تامین انرژی الکتریسیته تجهیزات مرتبط با فعالیتهای باغداری و زراعت، حداکثر سازگاری را دارند.

برق در خدمت رونق کشاورزی

کابل برق کشاورزی

با گذشت زمان و رشد فناوری، معمولا ابزار و وسایلی که برای فعالیتهای روزانه بشری ساخته میشوند دچار تغییر میگردند. امروزه ماشین آلات و دستگاههای گوناگونی در فعالیتهای تجاری، صنعتی، خدماتی و کشاورزی استفاده میشوند. این تجهیزات به طور مستقیم یا غیر مستقیم با برق سر و کار دارند.

انرژی الکتریسیته سبب رشد و گسترش تولیدات کشاورزی شده و راندمان فعالیتهای باغی و زراعی را بالا برده است. مطابق این اصل که : “کابلهای برق باید با ویژگیهای محل نصب و بهره برداری سازگار باشند” از کابلهای مناسبی برای انرژی رسانی به تجهیزات مرتبط با امور کشت و زرع استفاده میشود. در این مقاله از نامیرا کابل، بیشتر راجع به انواع کابل برق کشاورزی با شما صحبت خواهیم کرد.

فعالیتهای باغی و زراعی مرتبط با برق

برق در کشاورزی

قبل از آن که راجع به کابلهای برق کشاورزی صحبت کنیم، نخست باید ببینیم که از انرژی برق چه استفاده هایی در کشاورزی میشود تا با شناخت شرایط حاکم بر آن، بتوانیم کابلهای مناسب را پیشنهاد دهیم. بر این اساس، مهمترین مصارف برق در امور باغی و زراعی عبارتند از :

 1. پمپهای آب
 2. دستگاه های علف زن، چمن زن و داس برقی
 3. دستگاههای هرس برقی
 4. چراغهای برقی در باغها، مزارع و گلخانه ها
 5. دستگاه های تهویه مطبوع و گرماساز در کشاورزی گلخانه ای
 6. دستگاههای خنک کننده الکتریکی در گلخانه ها یا انبارک های محصولات
 7. دستگاه های مه پاش یا ابر ساز در گلخانه ها

انواع کابل برق کشاورزی

انواع کابل برق کشاورزی

هم اکنون با توجه به نمونه هایی که از مصارف برق در فعالیتهای باغبانی و زراعی بیان شد، کابلهای مناسب برق را با ویژگیهای منطبق بر شرایط بهره برداری معرفی مینماییم :

 1. کابل برق افشان مسی گرد چند رشته از نوع H05VV-F برای کابل رابط دستگاههای قابل حمل مانند چمن زن، علف زن، داس برقی و دستگاههای برش و هرس الکتریکی که به طور موقت در فضای باز کار میکنند.
 2. افشان مسی گرد با عایق و روکش مقاوم در برابر آب (ضد آب) لاستیکی از نوع H07RN-F یا MGG برای تغذیه دستگاههای کشاورزی غوطه ور در آب مانند پمپهای کفکش یا دستگاه های آبیاری هوشمند.
 3. کابلهای برق مسی مفتولی و نیمه افشان از نوع NYY یا آلومینیومی از نوع NAYY و NA2XY برای نصب ثابت و تامین برق اصلی مراکز کشت و زرع به صورت کابل کشی زمینی
 4. کابل قدرت مسی مفتولی یا نیمه افشان زره دار از نوع NYRY و N2XRY برای تامین برق اصلی مزارع و باغها در مکانهایی که مسیر کابل کشی زیر زمینی سنگلاخیست یا امکان آسیبهای مکانیکی به کابل وجود دارد.
 5. کابل برق خودنگهدار آلومینیومی (ABC) با روکش مقاوم در برابر UV برای برق رسانی به مراکز کشاورزی به صورت هوایی (نصب روی تیر برق یا دیوار)
 6. کابلهای تخت افشان مخصوص پمپ شناور برای برق رسانی به پمپهای داخل چاه های آب کشاورزی
 7. کابل برق و کنترل با عایق و روکش لاستیکی مقاوم در برابر آب و شرایط محیطی برای تغذیه تجهیزات برقی داخل گلخانه ها
 8. کابلهای مسی با عایق و روکش هالوژن فری و کم دود برای تجهیزات اعلان و اطفای حریق در گلخانه ها یا انبارهای محصولات باغی و زراعی
 9. کابل افشان مسی تک رشته با روکش لاستیکی یا TPE انعطاف پذیر به عنوان کابل باتری ماشین آلات کشاورزی مانند تراکتور، تیلر یا رباتهای کمک کشاورز

فروش کابلهای برق کشاورزی

فروش کابل برق کشاورزی

انواعی کابلهای معرفی شده برای مصارف کشاورزی، باغداری و پرورش گل و گیاه، از سوی شرکت نامیرا کابل تامین و تحویل مشتریان میگردد. تلاش میشود تا بهترین پیشنهادها مطابق با درخواست مشتریان و موجودی روز ارائه گردد. تضمین کیفی کابلهای عرضه شده باعث گشته است که مشتریان با اطمینان خاطر کامل خرید کنند.

برای خرید آسان سیم و کابل استاندارد، با ما تماس بگیرید :

راه های ارتباطی :

phone icon  09120471420

 info@namiracables.com

تماس بگیرید