کابل خودنگهدار 70 هوایی

کابل خودنگهدار 70 در گروه کابلهای هوایی فشار ضعیف با سایز کامل 25+25+70+70*3 و 70+16+70*3 تولید میشود. پیشنهاد و اعلام قیمت برای این محصول تابع قیمت مواد اولیه است.

کابلی برای خطوط توزیع برق هوایی

همان طور که میدانید، کابلهای خودنگهدار برای استفاده در خطوط هوایی توزیع برق طراحی شده اند. در ساختار این کابلها یک رشته فولادی یا آلومینیوم آلیاژی به عنوان نگهدارنده و مسنجر به کار میرود. نقش این رشته تقویت ساختار مکانیکی کابل، تحمل نیروی کشش و وزن دیگر رشته ها و نصب بر روی تیر یا دیوار توسط آن است. وقتی گفته میشود کابل خودنگهدار 70، منظور سطح مقطع رشته های فاز این کابل میباشد.

ساختار کابل خودنگهدار 70

کابل خودنگهدار چیست؟

در کابلهای خودنگهدار فشار ضعیف، هر رشته از کابل متشکل از دو بخش هادی و عایق است که عبارتند از:

  1. هادی : آلومینیوم فشرده شده
  2. عایق : XLPE مقاوم در برابر UV

برای نوع فشار متوسط این کابلها، ساختار کمی متفاوت و به این صورت است:

  1. هادی : آلومینیوم سخت فشرده و استرند شده
  2. اسکرین نیمه هادی درونی
  3. عایق : از جنس پلی اتیلن کراسلینک شده یا همان XLPE
  4. اسکرین نیمه رسانای بیرونی
  5. اسکرین فلزی مسی
  6. روکش : از جنس پلی اتیلن با چگالی بالا یا همان HDPE

در کابل خودنگهدار 70 فشار ضعیف 6 سیمه، سطح مقطع فازها و نول برابر با 70 میلی متر مربع و فاز روشنایی و نگهدارنده برابر با 25 میلیمتر مربع است. در نوع 5 سیمه فشار ضعیف نیز سه فاز 70، فاز معابر 16 و رشته نول/مسنجر مشترک 70 میلیمتر مربع میباشد.

برای کابل 70 فشار متوسط هم ساختار متشکل از 3 رشته فاز هفتاد میلیمتر مربعی به اضافه یک نگهدارنده فولادی به سطح مقطع تقریبی 60 میلی متر مربع خواهد بود.

قیمت کابل خودنگهدار 70

انبار فروش کابل خودنگهدار

مستحضرید که کلیدی ترین پارامتر در تعیین قیمت کابل خودنگهدار، نرخ روز آلومینیوم و XLPE است. از طرفی برند و سطح کیفی کابل خودنگهدار در سایز یکسان موجب تفاوت در قیمت خواهد شد. قیمت کابل خودنگهدار LV در ایران مرکز، برای سفارشهای عمده و متراژ کامل قرقره پیشنهاد خواهد شد.

برای آنکه با در نظر گرفتن تمامی شرایط یاد شده کابل خوب با قیمت متناسب به مشتریان پیشنهاد شود، بهتر است برای هر سفارش به شکل اختصاصی اعلام قیمت صورت بگیرد. البته برای اطلاع از نرخها و ثبت درخواست خرید، راهی ساده پیش روی شماست.