قیمت روز کابل زمینی پنج سیمه

قیمت کابل زمینی پنج سیمه با توجه به نوع، جنس و سایز هادی و جنس عایق به کار رفته در آن تعیین و اطلاع رسانی میشود. بهترین پیشنهادها بر اساس نرخهای به روز برای انواع کابل زمینی 5 سیمه ارائه میگردد.

یکی از پارامترهایی که در دسته بندی و تمایز کابلهای برق مورد توجه قرار میگیرد، تعداد سیمها یا رشته (Core) های آن است. هنگامی که گفته میشود کابل زمینی پنج سیمه یا 5 رشته، منظور و مقصود کابل برقی است که دارای پنج هادی عایق شده نسبت به یکدیگر میباشد. غالباً این 5 سیم عبارتند از: سه فاز + نول + ارت.

کابل زمینی 5 سیمه

انواع کابل زمینی پنج رشته

همان گونه که در ابتدای این متن گفته شد، جنس اجزای تشکیل دهنده کابلهای پنج سیمه مهمترین نکته در دسته بندی آنهاست. با هم خواهیم دید که از این منظر با چه گزینه هایی مواجه هستیم:

  1. رسانای کابل: مس مفتولی، نیمه افشان و افشان و آلومینیوم چند مفتولی
  2. عایق: PVC یا XLPE دو ماده عایقی رایج برای این کابلها هستند.
  3. روکش: اغلب PVC و گاهی PE

در جدول زیر اطلاعات بیشتری از چند نمونه کابل زمینی پنج سیمه آمده است که توجه شما را به آن جلب میکنیم.

مشخصات انواع کابل زمینی پنج سیمه

این کابلها برابر با استاندارد IEC 60502-1 طراحی و تولید میشوند و برای نصب ثابت در زمین، کانال، سینی و موارد مشابه مناسب هستند.

قیمت کابل زمینی پنج سیمه

افزایش قیمت ملزومات پروژه ها و محدودیتهایی که از نظر مالی در بعضی از آنها وجود دارد موجب میشود مشتریان به سمت کابلهای ارزان قیمت متمایل شوند. همینجاست که خطرهای زیادی متوجه خریداران و کاربران خواهد شد. کابلهایی که با قیمتهای بسیار پایین عرضه میشوند، اکثراً دارای اشکالات اساسی در تولید هستند. این موضوع درباره کابلهای مسی بیشتر به چشم می آید.

کابلهای زمینی مسی و آلومینیومی

گفت و گو در اینجا پیرامون قیمت کابل زمینی پنج سیمه بود. ما به عنوان یک عرضه کننده کابل برق متعهد هستیم محصولات استاندارد و مورد تأیید را به مشتریانمان معرفی کنیم. از طرفی برای دسترسی آسان خریداران به قیمت مناسب و اطلاعات تکمیلی اقدامات زیر را انجام داده ایم:

  1. اعلام قیمت منصفانه
  2. تنوع محصول برای افزایش قدرت انتخاب مشتری
  3. حذف و یا تقلیل هزینه های اضافی خرید