انواع کابل 2.5×3 در یک مرکز فروش

چه خریدی بهتر از این خواهد بود که بتوان دسترسی به همه انواع کابل 2.5*3 افشان و مفتولی مسی استاندارد در یک مرکز فروش داشت؟

باز هم با شما هستیم با معرفی گروهی دیگر از صدها محصول مرکز تجاری نامیرا کابل. این بار از کابل 3 در 2.5 خواهیم گفت و همه کابلهایی که نقطه اشتراک آنها وجود سه رشته با سایز دو و نیم میلیمتر مربع در ساختار آنهاست. تا انتهای مطلب با ما باشید و با مشخصات تمام این محصولات آشنا شوید و آگاهانه انتخاب و خرید کنید.

کابل 2.5*3 افشان و مفتولی

کابل 2.5*3 افشان با روکش PVC

 • استاندارد تولید:
  IEC 60227-5, INSO 607-5
 • کد کابل در استاندارد ایران: 53 (607)
 • شناسه کابل در استاندارد اروپا: H05VV-F
 • کد مشخصه کابل در استاندارد آلمان: NYMHY
 • ولتاژ اسمی: 300/500 ولت
 • حداکثر دمای قابل تحمل در کار عادی: 70+ سلسیوس
 • ساختار کابل: Cu (5)/PVC/PVC
 • جنس هادی: مس نرم شده افشان گِرد
 • سایز هادی: 2.5 میلیمتر مربع متشکل از 50 تار مسی 0.255 میلیمتری
 • حداکثر مقاومت الکتریکی هادی: 7.98 اهم/کیلومتر در دمای 20+ سلسیوس
 • تعداد رشته (هسته یا سیم) : سه
 • جنس عایق: PVC به ضخامت 0.8 میلیمتر
 • جنس و ضخامت اسمی روکش: پی وی سی؛ 1.1 میلیمتر
 • میانگین قطر خارجی کابل 2.5*3 افشان: 10.3 میلیمتر
 • بسته بندی: کلاف 100 متری یا قرقره 500 و 1000 متری

کابل برق 3 در 2.5 افشان مسی از انعطاف پذیری مناسبی برخوردار است. به همین دلیل استفاده از آن در کابل کشی تابلوها، کابل رابط دستگاههای گوناگون و کابل تغذیه تجهیزات الکتریکی رایج میباشد. این کابل برای بار مکانیکی متوسط مناسب خواهد بود. امکان نصب مستقیم این محصول در زیر خاک وجود ندارد.

کابل 3 در 2.5 مفتولی

به سراغ نوع مفتولی این کابل که میرویم با سه نمونه متداول مواجه میشویم:

 1. کابل معمولی با بار مکانیکی متوسط ← NYM = H05VV-U تولید شده با استاندارد IEC 60227-4 و INSO 607-4
 2. کابل قدرت زمینی با عایق و روکش پی وی سی ← NYY مطابق با استانداردهای IEC 60502-1 و INSO 3569-1
 3. کابل زمینی قدرت با عایق XLPE و روکش پی وی سی ← N2XY سازگار با استانداردهای ردیف قبل

جنس و کلاس هادی در هر سه مورد یاد شده یکسان است. هر رشته کابل از یک مفتول مسی نرم شده گرد با قطر 1.78 میلیمتر ساخته شده است که بیشینه مقاومت الکتریکی آن 7.41 Ω/Km در دمای 20+ سانتیگراد خواهد بود. اما در ولتاژ نامی، ضخامت عایق، فیلر و روکش شاهد تفاوتهایی هستیم.

کابل شماره یک برای کاربریهای ساختمانی و صنعتی سبک مناسب است؛ ولی دفن مستقیم آن در زیر خاک پیشنهاد نمیشود. کابلهای شماره 2 و 3 را میتوان در فضای درون و بیرون از ساختمانها، هوای آزاد و درون ترانشه به شرط نبود نیروهای آسیب زننده، نصب نمود.

جزئیات بیشتری از این سه کابل را در جدول زیر برای شما گرد آورده ایم:

مشخصات کابل 2.5*3 مفتولی

بیشینه دمای مجاز این کابلها در شرایط کار عادی و پیوسته برابر با 70+ سانتیگراد در کابل PVC و 90+ سانتیگراد در کابل XLPE خواهد بود. بر اساس سفارش مشتریان، میتوان کابلهای مسی مفتولی را با رسانای چند مفتولی کلاس 2 یا همان نیمه افشان نیز تولید نمود. در این صورت به جای یک مفتول در هر هادی، 7 مفتول به قطر 0.67 میلیمتر استفاده خواهد شد.

کابل 2.5×3 زره دار

اگر محل نصب کابل به گونه ایست که نیروها و تنشهای آسیب زننده سلامت آن را تهدید خواهند کرد، میتوان از کابلهای زره دار بهره جُست. همانطور که میدانید، در ساختار این کابلها از یک لایه زره استفاد میگردد تا مقاومت فیزیکی و مکانیکی آنها افزایش یابد.

بر این اساس، تفاوت میان کابل 2.5*3 زره دار با کابلهای زمینی معرفی شده در بند پیش، همین اضافه شده زره یا آرمر در آنهاست. زره از مفتولهای فولادی گالوانیزه (SWA) یا نوار فولادی گالوانیزه (DTA or STA) ساخته میشود. جدول زیر مشخصات دو نمونه از این کابلها را به نمایش گذاشته است:

مشخصات کابل 3 در 2.5 زره دار

گفتنیست که در کابلهای برق معرفی شده میتوان در بخش روکش نهایی به جای PVC، آمیزه های کم دود و عاری از هالوژن را نیز به کار بُرد. در این صورت چنانچه کابلها بر اثر سوانح دچار آتش سوزی گردند، دود کمی از آنها بلند میشود و گازهای حاصل از سوختن آنها سمی نخواهند بود. این کابلها با توجه به بدون زره یا زره دار بودن با کوته نگاشتهایی همچون N2XH یا N2XRH شناسایی میگردند.

کابل مقاوم در برابر حرارت

از دیگر انواع کابل 2.5×3 مسی، نمونه هایی با پایداری حرارتی بالاتر هستند. این کابلها کاربردهای گوناگونی دارند. از کابلهای مقاوم در برابر حرارت برای نصب در مجاورت دماهای بالا در صنایع و تجهیزات الکتریکی استفاده میگردد.

کابل 3 رشته سیلیکونی

ساختار و مشخصات این کابل مقاوم در برابر حرارت یا Heat Resistant عبارتست از: رسانای مس قلع اندود افشان، عایق و روکش سیلیکون، LSZH با تحمل حرارتی تا 200+ سانتیگراد

رنگ روکش نهایی این کابل معمولاً قرمز یا اُخراییست و منطبق با استانداردهای IEC و استاندارد ملی ایران طراحی، تولید و تست میگردد.

کابل 2.5*3 با روکش لاستیکی

ویژگیهای طبیعی لاستیکهای مصنوعی سبب شده که از این مواد در ساخت برخی از انواع کابل استفاده شود. از جمله این ویژگیها میتوان به انعطاف پذیری بیشتر، پایداری در برابر نفوذ آب و روغن و شرایط آب و هوایی مختلف، استحکام بیشتر در برابر تنشهای مکانیکی، کشش و سایش اشاره نمود.

کابل 3 در 2.5 لاستیکی

هر کجا که این خصوصیات مدنظر باشد، میتوان کابل سه در دو و نیم افشان مسی با عایق و روکش لاستیکی (رابر) را انتخاب نمود. استفاده در تغذیه پمپهای غوطه ور در آب، کابل سیار در پروژه های صنعتی، کشاورزی و ساختمانی، کابل بالابر، کابل مدار ثانویه روشنایی فرودگاه و کابلهای مورد استفاده در کشتی، قایق و تأسیسات ساحلی و دریایی نمونه هایی از کاربرد این کابلها به شمار میروند.

استعلام قیمت و خرید کابل 2.5*3

تا اینجای متن تلاش کردیم معلوماتی را پیرامون مهمترین و پُر کاربردترین انواع کابل 3 رشته نمره 2.5 بیان کنیم. مطمئناً یکی از این موارد پاسخگوی بیشتر سفارشهای مربوطه خواهد بود. خُرسندیم که برای تهیه و تحویل این کابلها نیز میتوانیم پیشنهادی عالی به مشتریان ارجمند ارائه نماییم.

برای اطلاع از قیمت کابل 2.5*3 و اعلام درخواست خرید آن میتوانید با واحد فروش نامیرا کابل ارتباط برقرار سازید. مهمتر از قیمت این کابلها، انتخاب محصولی استاندارد و مرغوب است. محصولاتی که بتوان با اطمینان از آنها استفاده کرد و رضایت کامل از کیفیت ساخت و عملکردشان به دست آید.

تماس با ما