کابل قدرت 240 مسی

کابل قدرت 240 با رسانای مسی به صورت تک رشته 240*1 افشان و نیمه افشان (خشک) و سه و نیم رشته 120+240*3 با قیمت دست اول در اختیار خریداران محترم قرار میگیرد.

هدایت الکتریکی بسیار خوب فلز مس آن قدر جذابیت دارد که همچنان در تولید انواع سیم و کابل مورد استفاده قرار بگیرد. هر چند با افزایش قیمت مس، کفه ترازوی تولید و فروش کابلهای قدرت در سمت نوع آلومینیومی سنگینی میکند؛ اما برخی پارامترهای الکتریکی، فیزیکی و شیمیایی کاربران را به سوی انتخاب کابل مسی در تعدادی از پروژه ها سوق میدهند.

کابل دویست و چهل از جنس Cu

کابل مسی 240*1

گفت و گوی ما و شما در این بخش پیرامون کابل مسی 240 میلیمتر مربع است. همان گونه که در ابتدای سخن خدمت شما عرض شد، این کابل هم به صورت تک رشته یا تک سیمه تولید میشود و هم چند رشته. در نوع چند رشته و برای کابل 240، تولید روتین بسیاری از شرکتها به شکل چهار رشته است که اغلب رشته چهارم سطح مقطع پایینتری دارد.

در جدول زیر مشخصات فیزیکی دو نمونه از کابل 240 مسی را با عایق و روکش PVC مشاهده میفرمایید:

مشخصات کابل 240 مسی

و حالا نگاهی می اندازیم بر مشخصات الکتریکی کابل قدرت 240 با هادی مسی خشک و عایق پی وی سی:

  • ولتاژ اسمی: 0.6/1 کیلو ولت
  • حداکثر مقاومت اُهمی: 0.0754 اُهم بر کیلومتر در 20+ درجه سلسیوس

حداکثر جریان مجاز همین کابل در زمین 15+ درجه سلسیوس:

  • 491 آمپر برای کابل تک رشته و نصب به صورت مثلثی
  • 540 آمپر برای کابل تک رشته و نصب به صورت تخت (فلت)
  • 466 آمپر برای کابل 3 یا 4 رشته

قیمت کابل 240 مسی

میدانیم که قیمت کابل 240 مسی و اساساً قیمت هر سایز از کابلهای برق علاوه بر این که یک عامل تأثیرگذار در خرید و فروش است، رازهایی را به همراه خود دارد که بر فروشندگان و خریداران حرفه ای پوشیده نیست. قیمت مواد اولیه تولید کابل و مقدار مصرف آنها در هر سایز مشخص است. با یک حساب سرانگشتی میتوان متوجه شد که قیمت پیشنهاد شده برای کابل استاندارد منطقیست یا خیر.

کابل 120+240*3 مسی
مشتری کابل قدرت مسی را تقاضا نموده است و ما باید کابلی را به او معرفی و عرضه نماییم که از هادی مسی خالص با سایز واقعی و عایق و روکش متناسب با نوع کابل در ساختش استفاده شده باشد؛ نه چیز دیگر. البته که فروش کابل با قیمت مناسب یک راهبرد برای بسیاری از عرضه کنندگان است. البته رعایت حقوق مصرف کنندگان هم اصل مهمیست که نباید فراموش شود؛ پس تلاش میکنیم:

  1. کابل برق استاندارد تحویل مشتریان شود.
  2. به تناسب رده کیفی، قیمت مناسب پیشنهاد گردد.
  3. از کم فروشی پرهیز شود.
  4. خریداران از امکان انتخاب آگاهانه بهره مند باشند.
  5. برای خرید، هزینه های اضافی حذف و یا به حداقل برسد.