فروش سیم ارت نمره 10

سیم ارت نمره 10 ساخته شده از رسانای مس افشان، نیمه افشان و مفتولی و عایقی از جنس PVC است. این محصولِ آماده فروش، به طور کامل خدمت شما مخاطبین و مشتریان گرامی معرفی میگردد.

در گفت و گوها، گاهی برای اشاره به این محصول از واژه کابل ارت هم استفاده میکنند. این نام به سبب وجود عایق یا به اصطلاح عمومی، روکش در این محصول است. اما طبق تعاریف مهندسی، عنوان “سیم ارت عایق شده” نامِ دقیقتر و درستتری برای این فرآورده خواهد بود.

ویژگیهای سیم ارت 10 افشان

سیم ارت 10 افشان

این سیم همسو با استاندارد جهانی IEC 60227-3 تولید میشود. کد سیم در استاندارد ملی ایران 02 (607) است. از شناسه NYAF یا H07V-K برای معرفی این محصول استفاده میگردد.

هادیِ سیم متشکل از 80 رشته مسی 0.41 میلیمتریست که با هم سطح مقطع 10 میلیمتر مربع را ایجاد میکنند. عایق سیم از جنس پی وی سی نوع C به ضخامت 1 میلیمتر و به رنگ زرد و سبز مخصوص ارت است. میانگین قطر نهایی سیم ارت نمره 10 RF برابر با 6.2 میلیمتر خواهد بود.

ولتاژ نامی این محصول 450/750 ولت میباشد. بیشینه مقاومت اهمی رسانای سیم در دمای 20+ سانتیگراد برابر با 1.91 اهم/کیلومتر است. حداکثر دمای قابل تحمل برای این سیم در کار عادی، 70+ سانتیگراد خواهد بود. هدایت الکتریکی و انعطاف پذیری خوب از خصوصیات مهم سیم افشان ارت به شمار میرود. این ویژگی در سیمکشی تابلوها و مشابه آن حائز اهمیت است.

بسته بندی سیم به طور پیش فرض به صورت کلاف یکصد متریست. بر پایه سفارش مشتری، امکان تحویل با متراژ بالاتر بر روی قرقره نیز وجود خواهد داشت.

سیم ارتینگ 10×1 مفتولی و نیمه افشان

سیم ارت نمره 10 مفتولی و نیمه افشان

افزون بر نوع افشان، سیم ارت سایز 10 میلیمتر مربع با رسانای مفتولی کلاس 1 و کلاس 2 یا همان نیمه افشان نیز قابل تولید است. مشخصات این سیمها عبارتست از:

 • استاندارد بین المللی تولید:
  IEC 60227-3
 • کد سیم در استاندارد ایران:
  01 (607)
 • ولتاژ اسمی: 450/750 ولت
 • جنس رسانا: مس مفتولی 3.57×1 میلیمتر یا نیمه افشان 1.35×7 میلیمتری
 • عایق: PVC/C به ضخامت 1 م.م
 • رنگ عایق: سبز و زرد
 • میانگین قطر نهایی: 5.7 و 6.1 میلیمتر
 • حداکثر مقاومت الکتریکی رسانا: 1.83 Ω/Km در دمای 20+ سلسیوس
 • محدوده دمای کار: 30- تا 70+ سلسیوس
 • بسته بندی: 500 یا 1000 متر بر روی قرقره و یا کلاف شده با متراژ کمتر
 • شناسه سیم:
  NYA = H07V-R or H07V-U

انعطاف پذیری سیم ارت نمره 10 مفتولی کمتر از نوع نیمه افشان و قابلیت خمش سیم نیمه افشان کمتر از نوع افشان خواهد بود. رسانایی الکتریکی بیشتر، از مزایای سیمهای ارت مفتولی و نیمه افشان به نسبت سیم افشان است. این سیمها گزینه مناسبی برای نصب ثابت هستند.

فروش سیم ارت نمره ده

اهمیت سیستم زمینِ حفاظتی در ساختمانها و صنایع، بر متخصصین امر واضح و مبرهن است. ناگفته پیداست که مرغوبیت سیم ارت، در عملکرد صحیح چنین سیستمی بسیار تأثیرگذار خواهد بود. بنابراین، چنانچه ایمنی و کیفیت کار برای شما مهم است، باید استاندارد و برگزیده بودن سیمهای به کار رفته در مدارهای الکتریکی، کنترل و ارتینگ یک ضرورت همیشگی به شمار آید.

یک مرکز فروش سیم ارت کاربلد و متعهد، بایستی به شما مشتری ارجمند اطمینان کافی پیرامون سازگاری سیم ارت 10*1 با استاندارد و تضمین کیفیت ساخت آن ارائه نماید.