انواع کابل برق 4 در 10

کابل 4 در 10 از تنوع نسبی بالایی در زمینه جنس و کلاس هادی برخوردار است. بسیاری از مشتریان با دریافت مشاوره، نوع مناسب کابل 10*4 را انتخاب و ضمن اطلاع از قیمت روز، خرید خود را نهایی میکنند.

هدف ما آسان کردن فرآیند خرید انواع کابل برق برای مشتریانمان است. برای رسیدن به این هدف، پیش نیازهایی لازم است؛ مانند: وجود تیم حرفه ای و متخصص در ارائه مشاوره خرید، دسترس پذیری آسان، وجود تنوع در محصولات و چند مورد دیگر از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری. با فراهم نمودن این پیش نیازها و پر توان در خدمت شما هستیم. حالا برویم سر وقت کابل 4 در 10؛ با ما همراه باشید.

کابل مفتولی 4 در 10

انواع کابل 4 در 10

  1. کابل 10*4 با هادی مسی افشان: H07VV-F معادل NYMHY
  2. با رسانای مسی مفتولی یا نیمه افشان زمینی (600/1000 ولت) : NYY یا N2XY
  3. کابل 10*4 با رسانای آلومینیومی برای نصب زمینی (0.6/1 کیلو ولت) : NA2XY
  4. با هادی مسی و مجهز به زره فولادی سیمی (آرمردار) : NYRY یا N2XRY

کابل افشان برای کاربردهایی که انعطاف پذیری نیاز دارند، گزینه مناسبی خواهد بود. کابلهای مفتولی و نیمه افشان نیز به منظور نصب ثابت انتخاب بسیار مناسبی هستند. کابلهای مفتولی و نیمه افشان مسی و آلومینیومی معرفی شده، امکان نصب در فضای آزاد یا دفن مستقیم در زیر خاک را خواهند داشت.

جریان مجاز کابل 10*4

هر سطح مقطع از کابل برق با توجه به جنس رسانا و عایقش، دارای یک ظرفیت جریانی است. برای انتخاب ساده تر و در نظر گیری طول کابل و افت ولتاژ، در اینجا به بیان آمپر مناسب کابلهای 10*4 در مسافتهای مختلف میپردازیم. جدول زیر را مشاهده بفرمایید:

ظرفیت کابل 4 در 10

مقاومت الکتریکی رساناهای مسی و آلومینیومی 10 میلیمتر مربعی در دمای 20+ سانتیگراد عبارتست از:

  • مس مفتولی و نیمه افشان: 1.83 اُهم بر کیلومتر
  • مس افشان: 1.91 اُهم بر کیلومتر
  • آلومینیومی: 3.08 اُهم بر کیلومتر

همین تفاوت در مقاومت اهمی سبب میشود در واحد طول، افت ولتاژ کابل آلومینیومی بیشتر از نوع مسی در سطح مقطع یکسان باشد. بر این اساس، کابل 4 در 10 آلومینیومی میتواند جانشین کابل 6*4 مسی شود و به جای کابل 10×4 مسی مفتولی میتوان از کابل 16×4 آلومینیوم استفاده نمود.

اطلاع از قیمت کابل 4 در 10

کابل آلومینیومی 10*4

برای آنکه مشتریان ما بهترین انتخاب را بر اساس شرایط مدنظر و بودجه خود داشته باشند، امکان برقراری ارتباط آسان با تیم فروش مهیا گشته است. از این طریق هم با نمونه های مختلف کابل 10*4 آشنا شده و هم قیمت روز آن را دانسته و اقدام به خرید خواهند نمود.

📞