کابل 1.5×2×1 ابزار دقیق

کابل 1.5*2*1 سایزی پر کاربرد در سیستمهای ابزار دقیق است. این کابل را میتوان با ساختارهای حفاظتی متفاوتی طراحی یا انتخاب نمود. در ادامه پیرامون مفهوم این اعداد و تنوع یاد شده بیشتر به شما خواهیم گفت.

کابل 1.5*2*1 چگونه کابلیست؟

منظور از این اعداد که در معرفی یا تقاضای کابل مطرح میشوند، سایز کابل است. عدد یک ضرب در دو، به ما میگوید که با یک کابل تک زوج رو به رو هستیم. رقم 1.5 نیز سطح مقطع رسانای هر یک از این دو رشته را یادآور میگردد. بنابراین، کابل 1.5×2×1 یعنی کابلی زوج به هم تابیده که دارای یک جفت رشته هادی یک و نیم میلیمتر مربعیست.

کابلهای زوج به هم تابیده با این سایز، اغلب در سامانه های ابزار دقیق به کار میروند. بنابراین، هنگامی که سایز کابل را مشاهده میکنیم، متوجه میشویم که مقصود یک کابل ابزار دقیق است. در فهرست کابلهای مورد نیاز هر پروژه یا برخی از کاتالوگها، ممکن است سایز این کابل اندکی متفاوت نوشته شده باشد. در اینجا به موارد رایج اشاره میکنیم:

  • 1P×1.5 mm² : حرف P مخفف واژه Pair به معنای زوج است؛ پس یعنی کابل تک زوج 1.5 میلیمتر مربعی
  • 0.5×1.5+1×2×1 : اعداد 0.5×1 که بعد از علامت + آماده اند به سطح مقطع یک رشته سیم تخلیه در ساختار این کابل اشاره دارند.

انواع کابل تک زوج 1.5

کابل 1.5*2*1

کابل های ابزار دقیق 1.5*2*1 مطابق استانداردهای BS/EN 50288 و BS 5308 تولید میشوند. رسانای این کابلها از جنس مس و نوع مفتولی استرند شده یا همان نیمه افشان است. نسبت L/R در این کابلها حداکثر 40 μH/Ω خواهد بود. دو رشته رسانای عایق شده به همدیگر تابیده میشوند و یک کابل Twisted pair را میسازند.

یک لایه فویل آلومینیوم/پلی استر، نقش شیلد کلی Collective Screen یا Overall Screen به اختصار OS را در این کابلها ایفاء میکند. یک رشته سیم مسی قلع اندود بدون عایق که متصل به فویل یاد شده است نیز به عنوان سیم تخلیه یا Drain Wire خواهد بود.

جنس عایق، روکش نهایی و ساختارهای قابل پیش بینی برای حفاظت افزوده، سبب تفاوت و تنوع در کابلهای ابزار دقیق خواهند شد. در اینجا مواردی را که از سوی نامیرا کابل ارائه میشوند، معرفی میکنیم:

  1. کابل بدون زره با عایق XLPE و روکش PVC و کد شناسایی ← RE-2X(St)Y
  2. کابل با زره سیمی و شناسه ← RE-2X(St)Y SWA Y
  3. کابل با آرمور بافت فولادی و کد ← RE-2X(St)Y SWBY یا RE-2X(St)YQY
  4. کابل مقاوم در برابر حریق با نوار میکا و روکش LSZH با شناسه ← RE-2X(St)H

رنگ روکش نهایی کابلهای ردیف 1 تا 3 آبی یا مشکی خواهد بود. ردیف 4 نیز بیشتر با رنگ روکش قرمز عرضه میگردد.

خرید کابل ابزار دقیق 1.5×2×1

متراژ مورد نیاز از کابل Instrumentation را به ما بگویید تا بر اساس موجودی انبار و مشخصات مدنظر، گزینه مناسب را به حضورتان پیشنهاد نماییم. نامیرا کابل، انواع کابل ابزار دقیق 1.5*2*1 را برای پروژه های احداث، تعمیر و توسعه طرحهای نیروگاهی، نفت و گاز، پتروشیمی و دیگر صنایع ارائه مینماید.